Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Toaleti su i ranije razlicito izgledali po spratovima i krilima, to su poceli skoro da renoviraju, u novim ima tople vode, a bas tamo  u zenskom wc- u neko je nogom razvalio vrata s unutrasnje strane, valjda se zaglavio kljuc na novim ali dosta tanjim vratima nego sto su stara, pa se neka sekretarica uspanicila. Sve te predloge kreativnih a prilicno dokonih zena, pretplatnica Kuca& stil, mora da aminuje arhitekta. 
Kad smo vec kod wc-a, cujem da je jedan dr konstatovao da među ženama u državnoj službi vlada epidemija bolesti urinarnog trakta jer nisu odvojeni toaleti za stranke i za zaposlene i zbog velikog broja korisnika, a nedovoljne higijene posledice su neminovne. 
Ovo je onaj u prizemlju, istočni ulaz i ovo je priča od ihaha min 8-9 godina...
Ne znam ni da li je Rasim još u prizemlju, jbga promenio je par ministarstava [emoji6]...
I da zapamtio sam da je kancelarije obojio u karakteristično zeleno... Kažu odmara oči [emoji12]



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

E da to sam videla i ja, da je obezbedio namestaj od zelenog plisa, a takav i inace postoji na stanju. Ti si fin pominjes oci, pre bih rekla da onanise na boje. Oni su inace bili predmet sprdnje pre izvesnog broja godina, kad god nisu znali sta ce sa nekim/ necim, "roknu ga Rasimu".

Edited by halloween
Link to comment
22 hours ago, zorglub said:

Kod nas je bila baš ovakva:

 

Retro-fotelja_slika_O_65340239.jpg

maman ima ove al bordo, komada dva. jos su zive i u odlicnoj formi mada su otisle u gostinjsku sobu jos krajem sedamdesetih. ili bas zbog toga. 

 

Link to comment
On 21.11.2019. at 23:10, kud u maglu Simoviću said:

ventilaciju/klimu su sredili. letos bilo ko u enkoridžutm

 

jbt, ovo mi je vest 2019. godine.

 

a, jel jos moze da se pusi na kvarno u onoj klonji na prvom spratu gde se cekica? onaj toalet gde imaju ona vrata sirine 30cm koja neam pojma cemu sluze?

 

 

Link to comment

ja sam tukao po iqosu u nekoj od onih sala letos, shvatio sam da je đavo odneo šalu kad su bezbednjaci počeli da njuškaju okolo pomislivši da se zapalilo nešto od kablova

 

:fantom:

 


 

 

ovi old school pušači kažu da može

Link to comment

pa, gde u onolkoj zgradurini da cekas satima, a da ni duvan ne mozes da zapalis....

znaci precutni deal jos vazi  :  )))

 

neko ovde rece ne moze iz jednog krila u drugo. moze, moze, tj moglo, moglo kad kazes: 'suzana daj necu setam 45min okolo. daj nekog pandura da nas eskortuje'

Link to comment

Napravio sam jednu dve fotke dok rade sve sijalice :)

Razmišljam da ove jastuke presvučem u isti štof kao i garnituru, samo u neku možda treću boju, videću... Inače sam ih uradio pošto su mi ostali od nekih dvoseda iz lokala pa su ispadali i zamenio ih sa sunđerima pa ih prebacio kući. Razmišljam da zamenim  i ovaj sto ima 10 godina u njemu skoro. Vrlo moguće da će se i to desi. 

Treći zid tamno ljubičaste boje :D gde je radni astal™ je pokriven plazmom iz spavaće sobe pa ću šibnuti i to kad ga vratim gde mu je mesto, čekam ove iz supernove da odrade neko kabliranje i da stavljam lajisnu, parket gotov, majstor Broa je kralj, kao novo bukvalno, a čovek ima tipa 75 godina.

 

gy9AZJC.jpg

 

EHM5dkR.jpg

Link to comment

 

 

 

gy9AZJC.jpg

 

Htedoh da kažem: "Ala ti je veliki ovaj robot dole" - kada bolje pogledah, ono tabure ili neki jastuk za sedenje biggrin.png

 

Možda je do samih fotografija, malo su mi boje tmurne, lepo vade ovi šareni jastuci

 

 

Link to comment

milane,

jel ti dovoljan ovoliki norveski radijator, il sta vec, za dnevnu sobu? vidim da nije ogromna ali dosta i gubis time sto ti nije ispod prozora? pitam jer su nam sobe otprilike slicne velicine, a meni stoji duplo veci ispod prozora i jos uvek patim za starim stanom sa centralnim grejanjem.

Edited by foto
Link to comment

e, milane, a posto te zezaju da si preucio sa sredjivanjem gajbe evo ti 1 dobronamerna primedba koja moze da se vidi iz ovih prilozenih fotki sobe.

vrati onome ko ti je ramio fotke. ono nebo iznad tv nije dobro uramljeno i vidi se iz aviona. ne vidim na fotkama ostale ali te oblake mu vrati i kazi da to nije ok. donja ivica ti je cela izguverirana, a halogeno svetlo odozgo cini to jos vidljivijim. proveri i ostale. postoje specijalni lepkovi koji su bas za kasiranje samo fotki i ne verujem da ih ima u svakoj staklorezackoj radnji. antiglare staklo nije jedina stvar koja je neophodna za pravo ramljenje fotografije, a vidim da nisi spreman za kompromise po pitanju sredjivanja stana tako da sredis i to.

Link to comment
1 hour ago, foto said:

milane,

jel ti dovoljan ovoliki norveski radijator, il sta vec, za dnevnu sobu? vidim da nije ogromna ali dosta i gubis time sto ti nije ispod prozora? pitam jer su nam sobe otprilike slicne velicine, a meni stoji duplo veci ispod prozora i jos uvek patim za starim stanom sa centralnim grejanjem.

 

Francuski radijator, različit od Norveških samo po ceni i to znatno jeftinijoj :)

 

Iskreno, dovoljno je. Maaaaalko možda ima problema kod ultra hladnog vremena i ogromnih minusa ali ne sećam se da mi je ikad bilo zima.. Levi zid je spoljni a još prozor ii terasa... Zato tu dolazi novi od 2.500w, a ovaj od 2.000 ide u spavaću na zid gde je prozor. I to ne jer mi je bilo neophodno već jer sam kupovao novi za spavaću a razlika između 2000 i 25000 je smešna tipa 1500 pa reko što da ne, novi i jači u dnevnu gde uglavnom i provodim vreme a ovaj će biti sasvim dovoljan za spavaću. Dosta nisam kući i meni super odgovara da okrenem prekidač i da bude toplo za bukvalno 5, 10 minuta i ćao. Kad nisam tu ne trošim ništa i to je to. Mislim da sam plaćao oko 3000 ukupno struje mesečno zimi kad sam prvi put živeo sam.

 

1 hour ago, nisam ja said:

Naača je selekcija svojih foto radova. 

Fontana di Trevi by night, parče dnevnog neba s oblacima i tajms skver opet baj najt. 

 

U prevodu svuda pođi - kući dođi. 

 

To je okačeno uglavnom kao uspomene na neka draga putovanja i uspone, a ne jer su ne znam kakvi fotografski uratci, to parče neba je negde u PM iznad Švedske i jedna mi od dražih fotografija, a ono nije Tajms Skver već Tokio i čuvena Šibuja (treba videti i doživeti) :P

 

Imam svakakve planove za te zidove ali ne mogu da nađem high res fotografije toga što bi radio, pa nek stoji ovo još malo. I foto, u pitanju je LED rasveta, L-E-D, nije mi krv popio taj prelazak sa Halo na led da bi ti sad rekao halogene :D Uramljeno je to ima sigurno 5, 6 možda i 7 godina pa nek stoji još malo dok ne stigne adekvatna zamena...

 

 

 

 

Link to comment
8 hours ago, Mil@n said:

 

Francuski radijator, različit od Norveških samo po ceni i to znatno jeftinijoj :)

 

 

Ispravi me ako gresim :) znaci francuski- norveski je isti djavo nego moraju trgovci nesto da napisu cisto da bi zajebavali nas, kupce? Moze da bude i danski, litvanski, farsko ostrvski... to je sve isti q, pa zovi ga ti kako oces?

Link to comment
On 27.11.2019. at 4:37, foto said:

Ispravi me ako gresim :) znaci francuski- norveski je isti djavo nego moraju trgovci nesto da napisu cisto da bi zajebavali nas, kupce? Moze da bude i danski, litvanski, farsko ostrvski... to je sve isti q, pa zovi ga ti kako oces?

 

Dođem na temu sa namerom da ti kažem kako radi ovaj od 2.5kw, i vidim da ti nisam odgovorio, stvarno ne znam kako pošto sam ubeđen da sam ti kucao odgovor.

 

Drugarica koja u Antlantiku (elmarku) radi msm deceniju kaže da je manje više ista stvar - tehnologija i da je samo stvar brendologije, i da je "sve isto, samo Francuski manje koštaju".

A da ti kažem ono zbog čega sam došao, ovaj od 2.5KW ubija kako greje. Onaj od 2KW sinoć prvi put upalio u spavaćoj, zatvorio vrata, ušao posle pola sata, prokuvao. Soba manje više iste kvadrature kao dnevna. Meni je ovo idealno, lepo izgleda, minimalno zauzimanje prostora, kontrola troškova laka /ugasiš kad nisi tu i ćao, a brzo zagreje), tako da za mene savršenstvo.

 

Btw, kad sam već tu... Riknule još dve sijalice, prodavac pristao da mi vrati pare. Kupio sam elektronski Dimer od 6000din (inače je 7200 svuda), i problem je što je jako malo dimabilnih sijalica oko 7w na 2700k koje mnogo lepše sijaju od 3000k (žuće), tako da mislim da ću da uzmem neke Filipsove koje koštaju ko svetog Petra kajgana (moja omiljena narodna) za dnevnu, a za spavaću neke "obične" i na prekidač i ćao... Pa ako nastave da riknjavaju sa ovim novim ultra mega giga dimerom i sijalicama od 850 din - ostaje samo još  skok sa terase, jedne od dve koje imam, slatke muke :D

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...