Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

1 hour ago, maheem said:

Thanx, zid je siv, na fotografiji je ispao plavičast. A sofa...šta znam, ja retko kad sedim, ili ležim il sedim za "šankom". Ne dopada mi se, želeo sam da je izbacim napolje i da pazarim kauč i dve-tri fotelje, ali se sada premišljam jer je super za gledanje filmova kad je pretvorimo u krevet, tj. kad izvučemo deo za proširenje.

Našao sam super foteljicu, moram je pazariti uskoro.

 

20191120_203940.jpg

mi imali ovakvu tamo neke 74. cirka

Link to comment
52 minutes ago, Frank Pembleton said:

Eno ih u Palati Srbija ništa im ne fali...
Mada sam video da su snajke sekretarice krenule da menjaju, i da dovlače svakakva sranja...



... Shiit has hit the fan...
 

Nedavno sam u par navrata razgovarao sa drugom na temu Palate i tacno sam pretpostavio sta bi moglo da se dogodi toj zgradi.

Link to comment
Nedavno sam u par navrata razgovarao sa drugom na temu Palate i tacno sam pretpostavio sta bi moglo da se dogodi toj zgradi.
Drži se još Palata, no...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
6 hours ago, Frank Pembleton said:

Eno ih u Palati Srbija ništa im ne fali...
Mada sam video da su snajke sekretarice krenule da menjaju, i da dovlače svakakva sranja...

 

Ne bacajte kamenjem na sekretarice, šefovi određuju sa kojom firmom se zaključuje ugovor za nameštaj. Sad je i dobra situacija , mislim od 2009. da se stalo sa tim budalaštinama a i zbog javnih nabavki, pa ne može baš toliko kao ranije da se divlja. Čak po sećanju pričam, jedan jajara  i jedan od bolesnijih ljudi srpske politike iz DOS garniture pre 2004. (kad se setim kakvih sve budala ima, možda sad i nije tako loše) je nabavljao nameštaj najogavniji kičerski mogući ono- metal i staklene police (za odlaganje dokumentacije) i lampe u obliku labuda, to se nikako nije uklapalo u nameštaj koji su zatekli u Palati, srećom to se razvuko nekud po ćoškovima. Inače, nameštaj u SIV I se čuva i restaurira povremeno, tepisi oni vredniji, vrata i štokovi takođe. Prozori su najslabija tačka kao i ventilacija. Zgrada je dobrom stanju između ostalog što ipak ljudi koji tu rade imaju svest o značaju zgrade, pomalo i ponosni, ima i emocija nije sve samo posao. Šteta je jer se po kancelarijama gura više od 2 zaposlena i samim tim narušava ambijentana celina, predviđena za daleko malobrojniju administraciju.

Skoro je bila nabavka stolica za restoran koje se nisu uklapale (iako su bile kvalitetne), arhitekta zadužen za enterijer je sve vratio. Bilo mi je baš milo.

 

Link to comment

Drago mi je,  mada nisam više tamo. Jednom se prozor, ogroman i težak pun stakla i metala, okrenuo oko horizontalne ose da je unutrašnje staklo otišlo napolje a spoljašnje se našlo unutra. Uvek dva majstora popravljaju i vraćaju u prvobitno stanje.

Link to comment

Moze li SIV da se obidje redovnim putem, ili moraju da se cekaju nekakve manifestacije? Citala sam negde da je prosle godine moglo samo u okviru Dana evropske bastine, ili Oktobarskog salona, ili neceg treceg. Guglanje mi ne pomaze nesto.

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Sećam se da kad god dolaze stranci (čak i iz vodećih svetskih sila) zevaju u plafone, lustere, okreću se oko sebe po foajeima, dezorijentiše ih monumentalnost i sklad.

 

Nema redovno, ne mogu čak ni zaposleni iz istočnog u zapadno krilo da se šetkaju tek tako.

Proverite ipak preko UZZPRO.

Link to comment

Bogami Rasimova sekretarica je birala i boju pločicai hvalila se time, u renoviranom wc-u koji je baš odudarao od ostalih, mene podsećao na onaj u Sava Centru..



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Toaleti su i ranije razlicito izgledali po spratovima i krilima, to su poceli skoro da renoviraju, u novim ima tople vode, a bas tamo  u zenskom wc- u neko je nogom razvalio vrata s unutrasnje strane, valjda se zaglavio kljuc na novim ali dosta tanjim vratima nego sto su stara, pa se neka sekretarica uspanicila. Sve te predloge kreativnih a prilicno dokonih zena, pretplatnica Kuca& stil, mora da aminuje arhitekta. 

Kad smo vec kod wc-a, cujem da je jedan dr konstatovao da među ženama u državnoj službi vlada epidemija bolesti urinarnog trakta jer nisu odvojeni toaleti za stranke i za zaposlene i zbog velikog broja korisnika, a nedovoljne higijene posledice su neminovne. 

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...