Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Htedoh da sredim stolice kuhinjske na kojima se skaj izderao i posiveo.. Kada sam birao štof toliko mi ih je bilo lepih da nisam mogao da se odlučim za jedan

te sam ga ušarenio, prezadovoljan sam kako ispalo, a i uklapa mi se u plan sedamdesetoizacije enterijera :D

 

 

 

3424cab26bbffb31e54bfe724afed6c3.jpg

Hawaii Mate 10 Pro
 

Edited by Mil@n
Link to comment

Gde kupiti podloge od tikovine za kupitalo, ali da je kvalitet.Prosli put lepsa polovina narucila preko neta i ko zna sta su joj uvalili trajalo cirka mesec dana.Dakle ako neko ima info gde je najkvalitenije, bio bih mu  zahvalan da podeli iskustvo :D

Link to comment
11 minutes ago, SDSG said:

Gde kupiti podloge od tikovine za kupitalo, ali da je kvalitet.Prosli put lepsa polovina narucila preko neta i ko zna sta su joj uvalili trajalo cirka mesec dana.Dakle ako neko ima info gde je najkvalitenije, bio bih mu  zahvalan da podeli iskustvo :D

Kums pisao, da li je artinvest ili kako već 

Link to comment
3 hours ago, SDSG said:

Gde kupiti podloge od tikovine za kupitalo, ali da je kvalitet.Prosli put lepsa polovina narucila preko neta i ko zna sta su joj uvalili trajalo cirka mesec dana.Dakle ako neko ima info gde je najkvalitenije, bio bih mu  zahvalan da podeli iskustvo :D

imali neki na dorćolu te podloge od mahagonija, ali su bile bezobrazno skupe

 

ja sam uzeo u drvo trade u surčinu za par soma. ima dva modela u dve veličine.

 

ove su dosta dobre, fino je drvo, dobro obrađeno. sa donje strane je potamnelo posle trogodišnje upotrebe

Link to comment
10 hours ago, Valkyrie said:

Milan je ubedljivo najurednija osoba na forumu. 

Lepe su ti stolice, i ja volim kad je kuhinja u živim bojama. 

 

Tnx :)

 

Ostatak kuhinje je crn, pločice, tehnika sivo crna i crveni frontovi kuhinje tako da stvarno fituje sve da ništa ne šljašti.

Link to comment
4 hours ago, SDSG said:

Gde kupiti podloge od tikovine za kupitalo, ali da je kvalitet.Prosli put lepsa polovina narucila preko neta i ko zna sta su joj uvalili trajalo cirka mesec dana.Dakle ako neko ima info gde je najkvalitenije, bio bih mu  zahvalan da podeli iskustvo :D

Ja sam pazarila tu podlogu pre nekoliko godina ovde - http://www.nanteskupatila.rs/, bila je prilično skupa (za moje pojmove koštanja par komada letvica za u kadu), ali ništa joj ne fali još uvek i nisam se pokajala niti malo. Naravno, ne treba da je pustiš da truli stalno u vodi, treba je redovno sušiti i povremeno oprati. I šta je jaaaaako bitno pri odabiru ovakvih sitnica (koje deluju sporedno, koštaju boga oca, a posle ti u korišćenju neprimetno dođu glave) - vodi računa o razmaku između daščica, ako je preširok maštaćeš o sekiri kad god uđeš da se tuširaš! 

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Jel imamo nekog znalca na forumu oko kućne rasvete?

Naime, imam spušten plafon u hodniku i dnevnoj, bile su tu halogene sijalice od 35w na 3 trafoa, to stvarno lepo sijalo, ali se i kvarilo /loš majstor namontirao/, pa poslednji put kad crko trafo reko da zamenim sve na led i na 220w, da ne moraju trafoi, i stavio sam neke led sijalice od 3w, ali imaju onaj mlečni prelaz preko sijalice, kao difuzor i to sad tako nekako šuntavo sija, nervira me. Kao prigušeno svetlo, 5x lošije nego pre. 

Da li mogu u stare rozetne da krknem neke LED Sijalice i da se to namesti na 220w i da sija lepo, direktno, bright svetlo, a ne ovo poluprigušeno, nedinamično svetlo?

 

Ukratko, hoću led sa istim efektom.

 

Blagodarim.

 

Edited by Mil@n
Link to comment
23 minutes ago, Mil@n said:

Da li mogu u stare rozetne da krknem neke LED Sijalice i da se to namesti na 220w i da sija lepo, direktno, bright svetlo, a ne ovo poluprigušeno, nedinamično svetlo?

 

Ukratko, hoću led sa istim efektom.

 

Blagodarim.

 

ja sam imao halogene koje su blago usmerene i lepše svetle od leda. al su kljakave, nema veze majstor sa tim

 

posle sam u tu rozetnu stavio led sijalicu. prva je super prigušena, boja žućkasta,  taman. kad je ruknula druga(par je u pitanju) odem u istu radnju i jbg nisam znao koja sam uzeo i naravno zajebem se. sad su rasparene onako socko style. nikako da se nakanim da odem i uzmem dve iste. 
 

teško ćeš na ledu dobiti taj efekat usmerenog svetla jer ima više izvora(svaka dioda je izvor) za razliku od halogene ili one klasične sa volframovim vlaknom

 

 

to plafonsko svetlo gledaj da tretiraš kao ambijentalno, da da štimung prostoriji

Link to comment

Pa ovo trenutno je prigušeni štimung, ali nekad mi treba i SVETLA :) 

 

Ovaj što mi je sad radio je kukao na ovog što je radio pre njega, mogu slobodno reći sa pravom, jer mi je to radio ortak za DŽ koji je tek od skora u tim vodama, bez ikakve škole i bilo čega... A i par stvari je baš usro, realno.

Jednostavno, cela prostorija izgleda nekako lošije u ovoj varijanti, pre je bila jaka i lepa svetlost, efekat sijanja po zidu sa oštrim ivicama takođe vizuelno 10x lepši nego ovo prigušeno koje samo baca malo svetla na zid u vidu neke fleke. Nije strašno, ali nije ni blizu kako je bilo...

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...