Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

@Frank PembletonImam ja, u spavaćoj sobi. Taj prozor otvaram samo na kip, a ceo jedino kad perem prozore. To naglasavam jer jedino što može da im se zameri je da mogu biti nestabilne tj. spadati sa prozora ako se njime mnogo manipuliše. Doduše, sama sam ih montirala tako da ostavljam mogućnost da nešto nisam zategla kako treba, ali... Ostalo sve je totalna revolucija i spas, nemam garnišne, te zavese se ne peru(veštački materijal koji ne skuplja prašinu, čiste se vlažnom krpom i usisivačem na najslabijoj jačini), lepe su i uklopive uz razne stilove. Razmišljam da ih postavim i u ostatku stana gde inače nemam uopšte zavese (uveče spustim spoljašnje roletne) ali volim svetlost i bez suvišnih stvari.ž

 

P.S. Oči su mi iskočile dok sam ih postavljala. Deluje jednostavno, ali sam se spetljala. Valjda sam bila umorna i nestrpljiva.

Edited by halloween
Link to comment

Problematicno je i onako kako je na fotografiji, a jos ako se prozor nalazi u udubljenju ili kako se vec zove, katastrofa je neizbezna: naprava je plasticna i nema te paznje koja jednom nece da zaboravi i potera ih do kraja u kom slucaju cao zdravo.

Probao jednom poodavno i nikad vise.

Link to comment

Ali ja njemu sve verujem. 

 

Ima varijanta da se utipla na zidić iznad prozora ako postoji udubljenje, što bi opet zahtevalo da se pažljivo urola zavesa skroz do kraja gore i onda otvori prozor pa evt zavesa opet spusti. 

 

Evo ih

Edited by Valkyrie
Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Ali ja njemu sve verujem. 

 

Ima varijanta da se utipla na zidić iznad prozora ako postoji udubljenje, što bi opet zahtevalo da se pažljivo urola zavesa skroz do kraja gore i onda otvori prozor pa evt zavesa opet spusti. 

 

Kod ovih modela koji imam (kače se na prozorsko krilo) kad je dvokrilni prozor mora na svako okno po jedna zavesa širine jednog krila. Tako sam ja uradila i funkcioniše osim ako se ne zaboraviš. Mora da se pazi da se ne drmusa i drnda. Ili to ili da i dalje pegla zavese ( ho-ho-ho-ho).

Edited by halloween
Link to comment

Ja sve firme koje sam kontaktirao i koje rade "po meri" , ne rade kačenje na prozore neko "u zid" .

i meni bi više odgovaralo "na prozor" ali to mi u startu izgleda dosta klimavo i nestabilno...

Link to comment

Nije klimavo, nije nepouzdano, ne odvaljuje prozore i zidove, ne davi decu i kućne ljubimce, itd...itd...

 

Edit:

 

@Frank PembletonKoliko se razlikuje tvoje po meri od standardnih dostupnih?Gotova rešenja mogu se korigovati (odsecati) po širini.

Edited by Ras
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...