Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Da li je neko od vas imao iskustvo sa novim stanom u kome su prethodnih n godina ziveli pusaci i resavanjem problema zaostalog mirisa?

 

Interesuje me npr. posle kog vremena to sta je ostalo na vratima i u radijatorima moze izvetriti od proste upotrebe stana i redovnog luftiranja? Kako se pokazalo iskustvo?

Nasa situacija je takva da nam je strucnjak za mirise (sam inace pusac) ukazao na izvore mirisa, i na one koje mozemo da saniramo pranjem sa ne znam kakvim deterdzentima, kao i na one problematicne. Vrata je npr. prethodni vlasnik samo nesto okrecio, i vec na nekima izbija zuta boja ispod. "Jednostavni" predlog je da zamenimo sva vrata i ramove. :cry: Radijatori u dnevnoj sobi se takodje zute unutra. Tu je predlog da se skinu i onda operu valjano, samo sto cemo za to verovatno morati da cekamo toplije vreme, i pitam se sta biva kada sada pre pranja ukljucimo iste?

Zidove je prethodni vlasnik sljustio i okrecio kako treba (tj. radili su majstori) i to je bukvalno jedino sta je dobro uradjeno. Nista oko PVC prozora nije pipnuto pa je tamo haos. Nisu samo ramovi i srafovi i to oko njih, nego i te fuge..i sad smo u situaciji da ce se i taj zid okolo koji je sveze okrecen prljati dok se bude cistilo sta moze. :/

 

---

 

Drugo, nedostatak plocica u kupatilu.

Nekih 20cm iznad lavaboa pa do ogledala nema plocice. [Renovirano kupatilo; covek je idiot, nemam drugog objasnjenja.] Za tako malu povrsinu...da li je i dalje najbolje staviti neke plocice, ili probati eventualno neke od onih boja za zid koje ne propustaju? Koliko su zdrave one i koliko ce onda zid disati? Praviti se budj?

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Trik od drugara profy molera:

Oguliti staru farbu. Pre novog krečenja u farbu ubaciti pola litra što mirišljavijeg omekšivača za rublje na 25l farbe, i dobro mešati svo vrme krečenja.

 

Sve površine sa sa lakom, nitro farbama, plastikom i aluminijumom (podovi, radijatori, vrata, prozori itd ... ) natopiti jakim mlakim rastvorom Domestosa i pustiti par sati, da odstoji pre ispiranja. Dobro isprati par puta vodom i obrisati.

 

 

PS

Na ovaj način spašena drugaru kafana u kojoj je bukvalno planula i izgorela cela kuhinja. 

Posle tri dana, krečenja, pranja i ispiranja na ovaj način,  nije se osećalo NIŠTA!

Edited by zmanic
Link to comment
On 10.2.2020. at 18:07, zmanic said:

Trik od drugara profy molera:

Oguliti staru farbu. Pre novog krečenja u farbu ubaciti pola litra što mirišljavijeg omekšivača za rublje na 25l farbe, i dobro mešati svo vrme krečenja.

 

Sve površine sa sa lakom, nitro farbama, plastikom i aluminijumom (podovi, radijatori, vrata, prozori itd ... ) natopiti jakim mlakim rastvorom Domestosa i pustiti par sati, da odstoji pre ispiranja. Dobro isprati par puta vodom i obrisati.

 

 

PS

Na ovaj način spašena drugaru kafana u kojoj je bukvalno planula i izgorela cela kuhinja. 

Posle tri dana, krečenja, pranja i ispiranja na ovaj način,  nije se osećalo NIŠTA!

 

Hvala! Na srecu sa zidovima ne moramo da se cimamo (samo sta bude isprljano od ciscenja sad), ali onda dakle to za radijatore da saceka prolece pa da vidimo da ih skinemo. Ovako da ih peremo dok su u celo na zidu nema sanse, mislim ne moze se uci "unutra" (izgledaju ovako) pa sam zato i pitala kako to izgleda kada se ukljuce a ostali su zaprljani.

Taj majstor za mirise ima neku tecnost koja skida duvansku prljavstinu ali nije svemoguca. Odredjeni tipovi plastike se naravno ne mogu odzuteti (npr. interfon, neki delovi na ramu prozora). I te fuge oko prozora kaze da jedino da se promene.

 

Na vratima eventualno da probamo tu neku jacu hemiju, samo sto ovde ne videh Domestos, u cemu je njegova tajna, mislim koji sastojak je ucinkovit pa da probam nesto slicnog sastava?

Link to comment

Ako ti je sa radijatorima jedini problem što izbija žutoća, što ih ne ofarbaš u neku drugu boju?
A za pitanja hemijskog učinka mislim da@Braća Strugacki može da odgovori...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
13 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ako ti je sa radijatorima jedini problem što izbija žutoća, što ih ne ofarbaš u neku drugu boju?
A za pitanja hemijskog učinka mislim da@Braća Strugackića Strugacki može da odgovori...



... Shiit has hit the fan...
 

 

A bre Frank, citaj lepo sta pisem :( Briga mi je da bude cisto. Vidi se unutra da je sve zuto, i to se i moze oprati, samo mora da se skine radijator i otvori. Pa se brinem sta ce tacno biti pre pranja a kada pustimo grejanje kada se uselimo za jedno tri nedelje.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment



 
A bre Frank, citaj lepo sta pisem :( Briga mi je da bude cisto. Vidi se unutra da je sve zuto, i to se i moze oprati, samo mora da se skine radijator i otvori. Pa se brinem sta ce tacno biti pre pranja a kada pustimo grejanje kada se uselimo za jedno tri nedelje.


Jedino što ti može onda obezbediti "sigurnost" šta će biti kad skineš pa staviš je da kupuš nove radijatore [emoji12]

Proof is in the pudding...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
7 hours ago, I*m with the pilots said:

 

A bre Frank, citaj lepo sta pisem :( Briga mi je da bude cisto. Vidi se unutra da je sve zuto, i to se i moze oprati, samo mora da se skine radijator i otvori. Pa se brinem sta ce tacno biti pre pranja a kada pustimo grejanje kada se uselimo za jedno tri nedelje.

 

ta resetka gore bi trebalo da se skida, naspricas neki odmascivac, ispod postavis plitku a pozamasnu posudu, tipa pleh iz sporeta i kad se raskravi, isperes

Link to comment

Ti radijatori su losi, procure za par godina,plekano sranje.Ono sto ti mozes da uradis je da ih prvo produvas kompresorom, zatim oprskas obilno kombinacijom alkohola i nekog sredstva za ciscenje prozora, naravno vise puta.Na kraju opet kompresor 

Link to comment
On 3.2.2020. at 21:23, kud u maglu Simoviću said:

neš verovat al šljaka

 

to je neki gorenje optiair 203m, u gajbi je kao posle luftiranja po košavi. oseti se 1 planinska prijatnost. sestra mi je radila nešto  za gorenje i videla to kod njih u oficu. pitala šta je ovo i jel “čisti” pm2.5, oni nisu znali, pa su tražili “inžinjersku specifikaciju” iz fabrike. i po njoj kao čisti, pa ga je uzela sa 30% nižoj ceni

 

danas mi je javila, a njoj su javili gorenjci da su zavalili po 20kom ambasadi usa i belgije. sad će krenuti u masovniji marketing al će cena biti veća. pošto su zalivadili sve sa lagera
 

neutrališe duhanski dim, i mirise iz kuhinje. nisam ga testirao al ovako na prvu loptu deluje da šljaka. ima hepa filter koji se čisti kada indikator da znak, navodno posle 720 sati. kažu ti iz gorenja da je odličan protiv polenskih čestica, to ću videti kad krene ambrozija

 

od mene preporuka

 

 

ps

vidim u uputstvu da je za prostorije do 20kvm, al ima ručku i lagano se da preneti u drugu prostoriju. gorenje je sada 14k, a sličan xiaomi 24k


samo da znaš da sam zbog ovog tvog posta otišla i uzela ovo gorenje, ali meni uopšte ne postiže taj efekat luftiranja košavom :(

jutros pravila prženice (kuhinjski deo i dnevna soba su jedna celina od nekih 25kvm), i posle doručka odvrnula na turbo mode, ali ništa od neutralisanja mirisa dok nisam pootvarala prozore i napravila staru dobru promaju.

 

 

 

 

Link to comment
13 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jesi izvadila filter iz kese?

:Jova:


ha!

 

ma kapiram da nije dovoljno jak za površinu koju sam mu namenila - ne samo sobu u kojoj stoji, nego i predsoblje od kog ne postoji fizička barijera u vidu vrata :/

Link to comment

Ubacio sam dodatnu policu u špajz. 

Količina zadovoljstva koju sam osetio tokom preslagivanja koječega natrpanog u isti i u novonastalom višku prostora je neopisiva. :D 

 

Molim da se obrati pažnja na poslednju nagnutu policu za povrće, krUmpir, lukac i sl, my personal favourite. :D


Špajz - najbolja stvar na svetu... 

 

Prije:

 

iyX046Z.jpg

 

Poslije:

 

gjtz6ZK.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...