Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

E, i peškiri su im dobri baš.

Mislim, verovatno ima i boljih, ali ja ne znam ni gde bih to tražio pa mi zgodnije ovako. Prošlom turom sam zadovoljan pa ubacih sad još par komada u korpu. :)

Edited by mraki
Link to comment
On 2.12.2019. at 19:32, Mil@n said:

 

Osram samo riknjavao koji je kao najbolji, Kineska FORMA nijedna... 

Probaj malo i Ikeine kad ih već obilaziš, meni se njihove najbolje pokazale

Link to comment

Ako neko ima neki savet po pitanju kauca koji najvise sluze za spavanje, treba mi savet asap. (Asap samo zbog toga sto ako odemo danas u radnju mozemo da dobijemo dobar popust na konto toga sto smo pazarili sad krevet u istoj)

 

Dakle treba nam nesto rasklopivo a da je koliko-toliko udobno za spavanje tokom duzeg vremenskog perioda od tipa dve, tri nedelje, pa i duze. Imamo malu sobu u koju bismo takav jedan kauc mogli da smestimo za moje roditelje kada dolaze kod nas. Kod nas u Nemackoj nismo nasli sad na neki sjajni izbor u radnjama u blizini, tesko je meni to i da probam tako na nekoliko minuta.

 

Ono sta nam prodavac nudi kao najbolje sta imaju, je sledeci sistem, buduci da mesta nemamo mnogo i da mora da se rasklapa po duzoj strani. Kauci se razlikuju u detalju kako se otvaraju i koliko imaju podesivih delova sa strane (to se sve dodatno placa na osnovnu cenu, mogu da naprave sta hocemo).

 

35UCMgE4678cBmBNMjz7J5l7Olffrf-v7OdqTt1S

 

jqigOok93uKg5dQZvjqxcjKrmsoIVRdX01vIA9bH

 

h5dIRTuTvKZIgahOv_YOk9fjeEfzVFN4oR6F-BN_

 

VuGVjMVttouFzjXLsrZLt4geDRFgz--AZsYOkdUQ

 

I drugi, crveni, koji isto izgleda, samo se drukcije otvara, pa ima i drugu konstrukciju dole:

 

kn4hkwDsq2R_BbAGOcPib_gl5PkG4enlNXxEm3-E

 

 

Pitao nas je za podlogu i posto je parket u pitanju, preporucio ne tu ~klizecu varijantu kod crvenog kauca, nego ovu gde se jedan deo lezaja podigne i spusti, kod sivog kauca. Kao da se ne haba parket. Ja nesto mislim da nije to sad toliko strasno, nece se to bas izvlaciti po parketu, nego malo podignes kada vuces (barem tako radim sa tom sofom kod mojih, mada nju jednom razvucemo i ostane tako sve dok smo kod njih, ne sklapamo je svaki dan), i drugo, moji roditelji su prilicno skepticni po pitanju tog mehanizma izvlacenja sa sipkom i cim vec, misle da se to brzo kvari.

 

Takodje preporucuju da ne bude samo jezgro od federa i sundjera, vec sa tim nekim naprednim sistemom sundjera (na nemackom Kaltschaum, kod nas je to valjda PUR-sundjer? Od toga se prave i duseci)

 

Sta mislite vi kada su ove dve stavke u pitanju, kakva su vam iskustva? I imate li jos nesto da dodate a da je bitno, ne pada mi sad na pamet. Hteli bismo i jare i pare, dakle da moze da se savije i da se dobro spava na tome, koliko moze...

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
9 minutes ago, maheem said:

Deluje to dobro, uzimaj

Koji bi ti uzeo, tj. sa kojim sistemom otvaranja? Ta varijanta sa ~podizanjem se placa dodatno. (Nije problem platiti, navodim cisto informativno)

 

7 minutes ago, darling said:

kupi bilo koji, odnosno onaj koji ti odgovara po ceni i dimenzijama, i onda kupi nadmadrac za udobno spavanje. 

Dobra ideja, hajd' da vidim sta kazu i moji o tome.

 

//Necemo propasti i ako ne kupimo to danas, mada je greota ne iskoristiti 40% snizenja.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

Koji bi ti uzeo, tj. sa kojim sistemom otvaranja? Ta varijanta sa ~podizanjem se placa dodatno. (Nije problem platiti, navodim cisto informativno)

 

Dobra ideja, hajd' da vidim sta kazu i moji o tome.

 

//Necemo propasti i ako ne kupimo to danas, mada je greota ne iskoristiti 40% snizenja.

Hm, nisu mi baš najjasniji sistemi razvlačenja. Kod sivog se prednji deo izvlači pa se leđa obaraju?

Kao što si sama rekla pažljivim izvlačenjem ćeš sačuvati parket

Link to comment
1 minute ago, maheem said:

Hm, nisu mi baš najjasniji sistemi razvlačenja. Kod sivog se prednji deo izvlači pa se leđa obaraju?

Kao što si sama rekla pažljivim izvlačenjem ćeš sačuvati parket

Ma to i ja mislim.

Pogledaj te dve slike sivog i crvenog gde se vidi ispod; crveni se jednostavno izvlaci, paralelno sa podom, dok ovaj sivi ima mehanizam da ga kao podignes odatle i spustis na pod. Rezultat bude isti, taj deo na kome sedis je izvucen za jednu osobu, a ono sto su bila ledja se spusti na kutiju i to je za drugu osobu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...