Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Kupio 7w sijalice umesto ovih 3 - sija ko las vegas :D Uzeo sam dimabilne (iako više od duplo skuplje, mater im, al samo za dnevnu), slabo šljaka dimovanje pa ću morati neki LED dimmer i zato, u hodniku ubacio 5 umesto 3 i takođe ogromna razlika na bolje, ti izuva kako sija.

Život je lep ponovo, ono prigušeno me bukvalno činilo depresivnim (ili samo iznerviranim jer sam nešto kao uradio, a ispalo lošije nego pre).

Nego, jel trebaju nekome paneli od 3W, 2700k? :D

Link to comment
  • 1 month later...

Ne mogu a da ne napišem ostatak epopeje mini sređivanja stana :D

Prvo, ovaj LED je takvo govno jebeno da želim svu sreću svakome ko se usudi da se sa time zajebava...

Kupio ja dimer od 4k dinara, radio ok (minimum dimovanja ne baš najbolji, ali manje bitno). Na pola potenciometra zuji malo i on i sijalice na min i max ništa. Na minimumu malo trepere. A pošto radim i spavaću reko da uzmem ja najbolje sijalice, famozni OSRAM, staklene, 5 godina garancije, pantheon serija, čuda muda... Uzmem ja 11 komada, manje zuji a i ne trepere na minimumu. Reko super. Ne lezi vraže, škljocnem ja svetlo neki dan kad capne 2 komada. Riknulo. Odlepio. Ovaj kao zameniće. 

 

Posle 17 dana (slovima: SEDAMNAEST dana) rada spavaće sobe (spušten plafon, dve dekoracije uz dve ivice zida za rasvetu i krečenje), došao ovaj da namesti rasvetu. Kupim ja i za to OSRAM jer je on najbolji, staklene sijalice, 5 godina garancije, pantheon serija... Upali ugasi - rikne još jedna. Dođem uveče sa posla upalim da vidim šta je ovaj uradio sa parketom - crkne još jedna. Došao majstor sinoć da stavim novi prekidač. Upali on - riknu još dve.


Trenutni bilans - 6 crknutih sijalica za tipa koliko, 10ak dana ako i toliko rada. Ove u spavaćoj nisu ni radile praktično a već crkle 4. Btw, 700 dinara komad.

Forma - koje su kao neko naše sranje i koštaju 550e ponosito sijaju u kuhinji - nijedna nije riknula.

Ovaj što je radio sobu, prvo kao završi pa se naduva i otpadne pola spoljnjeg zida pa glet pa ponovo. Pa uradi  sve i kad sam stavio rasvetu vidi se crta od foto tapeta koja je bila tu, a lepo sam napomenuo da obrati pažnju (ruku na srce, nije se videlo ništa pod reflektorom i dnevnim svetlom, pod zidnim sijalicama koje su tačno iznad zida praktično vidi se sveeee). Ovaj kao došao da popravi tako što je namackao više boje, tako da je ta linija samo još veća tj šira.. A to je pri tom jedini taman zid u sobi gde je krevet i sl.

Stigne juče garnitura sa presvlačenja (cca 350e troškova) - deo koji se zaklapa ne leže do kraja pa mora malo da se pritisne, i onda škripuće i klima se... 

Ukratko, sve što je radeno krenulo je po zlu, sa svetlom ne znam šta da radim i što crkavaju sijalice, ovaj pristaje na reklamacije al kao zove šta je to kod tebe reko ne znam, možda su jednostavno sijalice govno... 

Ovaj sutra prekosutra završava parket i samo čekam da vidim šta će tu da se javi kao problem... 


Ukratko, retrogradni merkur rules...

Link to comment

e to što malo fali,

to devojci sreću kvari 

 

izvini, @Mil@ne, moraaaam :lolol:

 

 

šalu na stranu, ja imam 3 led sijalice u stanu, nikad ih nisam menjala, ali ne znam koje su.

što ne zameniš za neke druge kad već čovek prihvata reklamaciju?

Link to comment

Crkavaju ti sijalice koje su na dimmerima ili i ostale? Neke jednostavno loše rade sa dimmerima.

Ne znam kako rade ledare, al svakako proveri koliki ti je napon u stanu zbog drugih uredjaja.

Probaj sa Philipsovim sijalicama ubuduće, zajebi karakteristike koje ostali proizvodjaci stavljaju na kutije.

 

Link to comment

U dnevnoj 11 komada na dimeru, riknulo dva komada odjednom. U spavaćoj majstor stavio neki stari dimer ali nije to bilo to, treperelo, jedna je riknula dok sam testirao (ripa 5 puta smanjio i pojačao), druga isto tako, još dve riknule kako je ovaj stavio prekidač i upalio ga... Ne znam koji mu je, "stare" formine 11 komada nijedna crkla nije, a ove su kao "najbolje", "Švapske"...

Naravno, sve su dimabilne.  

 

Edit: @ordi Malo sam mu napomenuo da bi možda bilo ok da mi vrati pare i da se ne zezamo ni on ni ja, u fazonu je da menja kolko god, ali nisam siguran za povraćaj novca što ću svakako tražiti ako se ovo nastavi... A rekao bih da hoće...

Edited by Mil@n
Link to comment
8 minutes ago, Mil@n said:

U dnevnoj 11 komada na dimeru, riknulo dva komada odjednom. U spavaćoj majstor stavio neki stari dimer ali nije to bilo to, treperelo, jedna je riknula dok sam testirao (ripa 5 puta smanjio i pojačao), druga isto tako, još dve riknule kako je ovaj stavio prekidač i upalio ga... Ne znam koji mu je, "stare" formine 11 komada nijedna crkla nije, a ove su kao "najbolje", "Švapske"...

Naravno, sve su dimabilne.  

 

Edit: @ordi Malo sam mu napomenuo da bi možda bilo ok da mi vrati pare i da se ne zezamo ni on ni ja, u fazonu je da menja kolko god, ali nisam siguran za povraćaj novca što ću svakako tražiti ako se ovo nastavi... A rekao bih da hoće...

daj prvo proveri svuda da ti nisu geniji instalirali 2 faze umesto faze i nule, meni je to bilo u starom stanu, radio mi Thorens na 380V.

sve ostalo je pregorevalo cim ukljucim.

 

Link to comment

o dimerima, trafoima i ostalim zicama neam pojma.

tvoj problem milane je taj sto si navikao na halogenu koja je najtackastiji izvor svetla i pod njim vidis svaku neravninu i senkicu. to ti je do optike, nista drugo. tebi se to svidja i tu si verovatno u velikoj manjini. kums ti rekao da tretiras to kao ambijentalno svetlo, a ja bi ti preporucio (a verovatno je vec kasno) da to na plafonu tretiras kao svetlo koje upalis kada udjes uvece u stan, popalis druda svetla i to sa plafona ugasis.

ostali problemi su ti do tih zica i gajtana i , verovatno, nemogucnosti da nadjes odgovarajucu snagu i temperaturu svetla. sve ti to vec rekose i kums i velja.

Link to comment
5 hours ago, Mil@n said:

Ove u spavaćoj nisu ni radile praktično a već crkle 4. Btw, 700 dinara komad.


Forma - koje su kao neko naše sranje i koštaju 550e ponosito sijaju u kuhinji - nijedna nije riknula.

Pa najbolje da ne rade za 550€/kom.

Link to comment
3 minutes ago, mustang said:

super vam je stan, bas mi se svidja plava boja zida i sofa deluje udobno

 

 

Thanx, zid je siv, na fotografiji je ispao plavičast. A sofa...šta znam, ja retko kad sedim, ili ležim il sedim za "šankom". Ne dopada mi se, želeo sam da je izbacim napolje i da pazarim kauč i dve-tri fotelje, ali se sada premišljam jer je super za gledanje filmova kad je pretvorimo u krevet, tj. kad izvučemo deo za proširenje.

Našao sam super foteljicu, moram je pazariti uskoro.

 

20191120_203940.jpg

Link to comment

Te retro foteljice su brutalno cool, u Ikei ih ima vrhunskih ali i cena je ista takva... :)

Ovo sranje sa garniturom rešeno, a pošto danas nije riknula nijedna sijalica dan se može smatrati uspešnim :D

 

Kad sve završim šibnuću i ja koju slidžu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...