Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Just now, Nikodije said:

bio si na premijeri? kako je zmaher pevao elvisove pesme? :D

Srećom sam to odradio u tržnom centru pa sam ga zaobišao 😁

Link to comment
21 hours ago, *edited by mod said:

Novi Elvis od Lurmana odličan. Pre svega je fenomenalan ovaj Ostin Butler što glumi Elvisa. Nisam ga do sad nešto primetio pa se nadam da neće opet da sklizne u opskurnost. Od Last King of Scotland ne pamtim da je neko toliko pokidao ulogu da ne da je jasno da moze da krene da piše govor za kad mu daju Oskara, nego par puta tokom filma moraš da se podsetiš da je to glumac u filmu a ne neki stari snimak. Ima jedno 4-5 scena za ozbiljan najež.

 

Dobar je i Henks samo tera neki akcenat koji para uši pa mi je nešto manje legao. Sem njih dvojice većina ima prilično manje uloge ali to ne utiče previše na kvalitet. Svakako preporuka da se gleda u bioskopu. Uz R+J svakako najbolji Lurman do sada jer mu je očigledno i savršeno legla tema da se razmaše koliko god hoće.

 

I konačno film koji traje 2:40 a da posle njega ne kažeš "moglo je ovo biti kraće za jedno 40-60 minuta"

 

A ja bas to rekao drugaru nakon filma :D

 

Doduse, poslednjih sat vremena je odlicno, bez ijedne suvisne scene. Ali u prvih sat i po ima nekih nepotrebnih razvlacenja i neujednacenog tempa, moglo se tu srezati bar 20 minuta. Ili makar bolje iskoristiti, svasta nesto je tek povrsno zahvaceno.

 

Ja bas i nisam fan Lurmanovog kica i razuzdane rezije, ali dobar je film, vredi overiti na velikom platnu. Nesto mi je smetalo u Henksovoj izvedbi, ne znam da li je do teatralne glume, ili prenaglasene sminke. A iako je ispalo zgodno ispricati pricu iz njegove perspektive, previse je pukovnikov lik dobio na znacaju, skoro koliko i sam Elvis.

 

Ostin Batler je vec imao onu socnu epizodu kod Tarantina, a ovde je vaistinu fenomenalan. Onaj prvi nastup u Internacionalu je cista magija.

 

Btw, novi Kronenberg stigao na trafike, sveze iz Kana. Pustio ga sinoc i zaspao posle 40-ak minuta, nesto i nemam zelju da nastavim...

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Sludge Factory said:

Jel se doticu Tupela i rodjenja u filmu? 

Odrastanje i rano detinjstvo ima ok deo na početku. Posebno je fino objašnjeno to kako je razvodnjenu crnu muziku valjao belcima.

Edited by *edited by mod
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

dva francuska trilera u istom danu, fina klasichna tezina, oba iz 2005, oba naslonjena na iznenadno samoubistvo, jedan na pochetku jedan na kraju, gde u oba skochish i wtf shta je ovo, zashto ohmy.gif

lemming, izrazito na tragu hichkoka u izvedbi, dve predivne sharlote, rempling i ginzburg. komplikovanje zivota u realnom vremenu.

cache/hidden, zilijet binosh i danijel otej. komplikovanje zivota kroz neochekivani povratak proshlosti.

vrte se oba kod mitrovica na world cinema.



sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



Link to comment

Ima na world cinema kvalitetnijih i više skrajnutih filmova od ta dva šatro francuska (oba filma su reditelji nemci i oba filma su politička sranja za evropsku publiku podaleko od klasične francuske tradicije, koja se mahom ignoriše)...

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

dva francuska trilera u istom danu, fina klasichna tezina, oba iz 2005, oba naslonjena na iznenadno samoubistvo, jedan na pochetku jedan na kraju, gde u oba skochish i wtf shta je ovo, zashto ohmy.gif

lemming, izrazito na tragu hichkoka u izvedbi, dve predivne sharlote, rempling i ginzburg. komplikovanje zivota u realnom vremenu.

cache/hidden, zilijet binosh i danijel otej. komplikovanje zivota kroz neochekivani povratak proshlosti.

vrte se oba kod mitrovica na world cinema.



sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


 

jedan od meni najboljih filmova. ona scena kada binoš raspravlja posle otejevog objašnjenja situacije. kao da uživo gledam.

Link to comment
Ima na world cinema kvalitetnijih i više skrajnutih filmova od ta dva šatro francuska (oba filma su reditelji nemci i oba filma su politička sranja za evropsku publiku podaleko od klasične francuske tradicije, koja se mahom ignoriše)...
znachi nishta ne valja dzaba sam gledala :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • Haha 2
Link to comment
Just now, gospa buba said:

znachi nishta ne valja dzaba sam gledala :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

Niste džabe, "izmuzli" ste post Ajanta :D

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

znachi nishta ne valja dzaba sam gledala :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

ma daj bubo. cache je sjajan. kad ti kažem.

  • +1 1
Link to comment
 
Niste džabe, "izmuzli" ste post Ajanta [emoji3]
ih, mogu ja josh da gledam uzasnih filmova kolko ocesh neironichno hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

znachi nishta ne valja dzaba sam gledala :hihi:

 

Ništa ti o tome nisam pričao. Uostalom, film ima zaseban topik na ovom podforumu i jedan je, meni lično, od najizvikanijih iz prve decenije ovog veka. Samo sam se nadovezao na priču i stare rasprave, koje ovde traju jako dugo i na svakakvim mestima. Nisam shvatio da nisi u toku...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...