Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

6 hours ago, Ras said:

Na osnovu gledanja filma i ne gledanja reviewa stičem utisak da je review zanimljiviji.

 

Edit. Nije, a ne može ni da bude! Vizualna raskoš, sinematografi i sl obično su poštapalice kojima se prikriva lack of sadržaj. 

Zakasnio si, jbg. Manijak vec kupio kartu za bioskop :D

Link to comment

pogledao nortmena, i staznam.

nije los za A24 film, mislim na ovo sto u poslednje vreme izbacuju, ali zbilja sam ocekivao vise.

u sustini najjednostavnija moguca rivendz prica, doslovce je mogao film biti bez dijaloga.

sto bi zapravo bilo mnogo bolje, posto ovu kolicinu teatralnosti zaista tesko podnosim.

u svetioniku mi je to super funkcionisalo, i cinilo film jos i boljim, ali ovde mi zaista ne ide.

i nekako je jebemu nedosledan, u jednom momentu se tripuje da je milijus, u sledecem da je neki sekspir sa aliekspresa, pa onda prosara nekim terens malik patosom.

fino jako izgleda i svi su jako lepi, borbe su mi nekako cudno odradjene krupnim kadrovima, ko kad nolan snima betmena kako se tuce, sto me nije previse odusevilo.

veliki kvalitet je sto nema nekog filozofskog masturbiranja, i sto ne pretenduje da objasnjava stvari.

sa te strane je prilicno posten prema gledaocu.

 

7/10, puna kapa.

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

pomalo stereotipan ali ipak sam uzivao, imam slabost na sve sve sto makar i malo podseca na American Graffiti.

Ed Burns u svom prirodnom okruzenju Long Islanda, odlicno je radio sa mladom ekipom glumaca

 

Summer Days, Summer Nights

 

ae7776f89d95b7e92337fd5ba21cefe0.png

Lindsey-Morgan-.jpg

Edited by 3opge
Link to comment
24 minutes ago, Mil@n said:

The little things.

 

Prosečan film o serijskom ubici u kome na kraju ipak ne saznate ko je ubica. :D

Zodiak za siromašne?

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Zodiak za siromašne?

 

Nema Z od Zodiaka ovde.. Više se radnja tiče unutrašnjih previranja™ dva glavna lika. Nisam siguran da je Rami Malek dobar lik za vodećeg detektiva na slučaju iako je od meni generalno zanimljiv fizički lik sa onim očima što te jedu dok ga gledaš. 

 

Denzel cool kao uvek i celog života.

Link to comment

Deep Water (2022)

 

Ispunio mi je veče. Dvadeset godina nakon svog prethodnog filma, Adrian Lyne radi u punoj snazi.

 

Vazda mi se činilo da ima puno uspelih filmova po prozi Patricia Highsmith. Ima prostora da se preobliči u medij filma, da se vizuelno dorekne i istovremeno ostane gotovo čarobno nedorečeno.

 

Plete se ova priča u svetu dobro situiranih parova mahom sa malom decom, po vilama sa bazenima. Ali, režija Lyneova manipuliše svetlom kao da je ono izašlo iz one homofonije sa krajem reči socialite, kao jedna za drugom novodolazeća i izvezna snaga koja vraća uzbuđenje, vedrinu, sa čijim se neprestanim pojavama poskače kroz život nikad posve ne razmišljujući o padu, odavno ne mareći za višim smilom sopstvenog postojanja. Tako se ta svetlost javlja u mnogim scenama, struktuira kadrove, naglašava sopstvene pozicije i nasuprot sebe senči i uređuje, ali deluje moralno samo ako se moral shvati kao trenutno stanje duha pojedinog junaka, i duhovne je prirode samo u onoj meri u kojoj se biće junaka stapa sa prirodom date situacije u tom trenutku.

 

Iz te opne vizualnog ponire se u rečeno i neizrečeno, negde prema spolja u napetost radnje i atmosferičnost situacija, ali i u složenu psihološku unutrašnjost junaka: u duboku vodu misterije svakog ljudskog bića.

 

Glumačka ekipa je izvanredna. Čini mi se da je kontrast razuzdanosti Ane de Armas i ekstremne uzdržanosti Bena Afflecka plodotvoran kroz ceo film. Pisac Tracy Letts (Avgust u okrugu Osejdž) u ulozi pisca verovatno je idealna rapodela uloge.

  • Haha 1
Link to comment

Les Olympiades, Paris 13e - samo na oko uslikan zivot tri realna lika i jedan virtuelni u formi crno belog saca, ali je film uspeo da se uvuce nenametljivo u kozu svakog, ogoljeno i bez dlake na jeziku. Iskreno, eroticno i bizarno u isto vreme.  Vrlo dobra gluma, bez nekog prethodnog velikog iskustva.

Vlcsnap-2022-05-26-23h18m04s051.png

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
35 minutes ago, Lancia said:

Les Olympiades, Paris 13e - samo na oko uslikan zivot tri realna lika i jedan virtuelni u formi crno belog saca, ali je film uspeo da se uvuce nenametljivo u kozu svakog, ogoljeno i bez dlake na jeziku. Iskreno, eroticno i bizarno u isto vreme.  Vrlo dobra gluma, bez nekog prethodnog velikog iskustva.

Vlcsnap-2022-05-26-23h18m04s051.png

ne verovao ili da, večeras sam izvoljevala da mi se nađe na kioscima i isporuči što pre. 

 

radujem se što sam dobro nanjušila. 

Link to comment
2 minutes ago, Frau Gabrijela said:

ne verovao ili da, večeras sam izvoljevala da mi se nađe na kioscima i isporuči što pre. 

 

radujem se što sam dobro nanjušila. 

Spremi casu vina, gustiraj polako, lep je film.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...