Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

La grande bouffe (1973)

 

bouffe.png

 

Gledah nekad davno na TVB, ništa nisam kapirao, OK imalo je štogod sisa te je automatski vredelo. Sad kao kapiram da je o kapitalizmu i beskonačnom rastu/profitu, sve do smrti (a i posle), tj. meni se sviđa da tako interpretiram. Što znači da je tako;-) Neki od najmilijih glumaca koji su ikad bili na filmu... i malo depresivno.

Link to comment

MV5BMTQ0NWFiNjgtYzg0OS00YWRlLTgxZDYtZDM3

 

 

mozak u ler i onda je ovo solidnih 90 minuta.

ok pričica, mada već x puta viđeno o korumpiranoj policijskoj ekipi.

ono što je najbolje u filmu je, nažalost sad pokojni, Boseman. baš nekako pleni i izvlači mršavu priču u gledljivu akciju.

Link to comment
On 1.8.2021. at 17:27, ToniAdams said:

Predestination Review | Culturefly

 

dark i citav "sav svoj otac" koncept su smejurija za ovo

 

Ovo je bilo odlično - končano "komplikovan" film koji se lako gleda, može i kao osvrt na položaj transrodnih/transseksualnih osoba i njihove borbe za mjesto pod suncem. U početku sam za glavnu glumicu fulao da je Džodi Foster, posle 20 minuta prepoznam da je to ćera bogatašica iz sjajnog Succession.

  • +1 1
Link to comment

https://www.imdb.com/title/tt0069865/

 

Charley Varrick

 

Inteligentan, pravi muški film, koji je veoma dobro ostario. Sigel posle prljavog harija nastavlja da briljira u punoj snazi. Ipak za mene, ovo je one man show- Matau odbacuje plašt komičara i briljira od prve do poslednje sekunde. Kao nagradu dobija i baftu te godine. Iako su postojale trzavice između njega i režisera kao i činjenice da je Saderlend bio prvi izbor za ulogu. Kada mafija naredi hit na Varrick-a, šalju svog fixera-psihopatu Molly-a, preteču Bardemovog lika kod braće Koen. Legendarni lalo Šifrin daje svoj muzički pečat. Genijalna završnica filma. Nažalost film doživljava brutalan javni i kritički neuspeh u SAD a Universal brzo odustaje od svoje promocije. 

 

 

Spoiler

 

11111111111111111111111111111111111.png.11a43942b2e1111af090af4a50152fa5.png222222222222222222222.png.cea0ddf5cbcc183115796d8df4402e70.png

 

 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

^Htedoh da dodam* - na skoro identicnu temu i na identicnoj lokaciji Meksiko Sitija, neuporedivo bolji film (ali 3 klase iznad) - Roma (2018)

 

*Nisam mogao odmah da se setim imena filma, izem ti film iz Meksiko Sitija koji se zove "Roma" (OK, znam da im je to 1 naselje tamo...)

Link to comment

Sledeci film (iza ovog gore) takodje je imao policijski cas (fun fact je da sam istovremeno i ja pod nekakvim policijskim casom, lol)

 

Dear Comrades! (2020)

 

comrades.png

 

O ovom filmu bi moglo nadugacko i nasiroko... uglavnom, ovaj film Koncalovskog je fantasticno dobro uradjen, i bolno dramatican. Jedino sto mi malo kvari entuzijazam je osecaj da ce se ovom filmu posebno radovati izvesni simplisticni tipovi...

  • +1 1
Link to comment

I, poslednji iz ovog minifestivala... Preporucujem samo za super-fanove Hoppera i/ili Orson Wellesa (koji se na zalost pojavljuje u filmu iskljucivo svojim sonornim glasom)

Ako se trazi nesto zanimljivo, moze se naci (zahteva dosta strpljenja slusati nekoga ko prica u kameru 2 sata, pa makar taj neko bio i Hopper) - elem sto neko rece Hopper u filmu podseca na studenta blefera koji je kroz cele studije uspesno prolazio na ispitima zahvaljujuci svom sarmu, a onda je naleteo na vrlo zahebatog profana kod koga to nije palilo... Orson oko Hoppera metaforicki trci krugove kao Muhammad Ali - ok nema udaranja sve je to vrlo vrlo prijateljski medju njima. Sudar 2 generacije i 2 rekao bih prilicno razlicita intelektualna kapaciteta (Orson - masivan, kao njegova impozantna glava; Dennis - sudeci po ovom filmu, malecak, ali eto simpatican)

 

Hopper/Welles (2020)

 

dennisorson.png

  • Hvala 1
Link to comment

zabo slučajno talentiranog riplija. 

ja sam saker za evropske lokalitete. 

de je snimo onaj notorni jebač dece ovih dana? 

kak se zove ono sa malkovičem kad je neki hladnokrvni ubica a živi negde na jugu italije? 

kad smo kod malkoviča juče bila najava za čaj u sahari. i to je neakav odmak od holivudskog opštemestašenja. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...