Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 31.5.2021. at 12:57, Jimmy Kowalski said:

Na yt mi u related videos iskocio Frenzy (1080p verzija), pa se podsetio ovog Hitchcockovog skrivenog dragulja™. Iako se posle nekoliko slabijih filmova iz 60-ih cinilo da ga je vreme pregazilo, ovde je Hitch u punoj formi. Vidi se da mu je prijao povratak u London, tako da je napravio film za svoju dusu, sjajno uklopivsi saspens i humor..

 

"Mr. Rusk, you're not wearing your tie."  :heart:

  • +1 1
Link to comment

Daughters (ドーターズ) by Hajime Tsuda (2020).

 

Jako lep film o zenskom prijateljstvu u majcinstvu, cini mi se napravljen da ojaca japanski girl power. Na japanski nacin, dosta ostaje implicitno, ali ono sto se vidi je taman koliko treba da nastane harmonicna celina i da onaj ko pazljivo posmatra vidi/dozivi sve. Estetski dozivljaj bas po mom ukusu. :wub:

 

spacer.png

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Pixie said:

Daughters (ドーターズ) by Hajime Tsuda (2020).

 

Jako lep film o zenskom prijateljstvu u majcinstvu, cini mi se napravljen da ojaca japanski girl power. Na japanski nacin, dosta ostaje implicitno, ali ono sto se vidi je taman koliko treba da nastane harmonicna celina i da onaj ko pazljivo posmatra vidi/dozivi sve. Estetski dozivljaj bas po mom ukusu. :wub:

 

spacer.png

 

Merkam ga bas sad za Nippon Connection festival, preporucio ga jos jedan prijatelj.

Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Merkam ga bas sad za Nippon Connection festival, preporucio ga jos jedan prijatelj.

 

Jesi li gledala već nešto iz ovogodišnjeg programa?

Ja ću sigurno pogledati nekoliko sledećih dana dokle traje festival, javljam ako bude još nešto zanimljivo. Ako ima nešto za izbegavanje (ako još neko gleda) - javite na vreme. :D

Link to comment
1 minute ago, Pixie said:

 

Jesi li gledala već nešto iz ovogodišnjeg programa?

Ja ću sigurno pogledati nekoliko sledećih dana dokle traje festival, javljam ako bude još nešto zanimljivo. Ako ima nešto za izbegavanje (ako još neko gleda) - javite na vreme. :D

 

Taj isti drugar je gledao novi Fukadin, A Girl Missing - rece da je slabiji od Harmonijuma, ali je gledljiv.

 

Mi smo na slepo uzeli kartu za novog SABU-a, jer ga od Mr. Long ne propustamo (i sve je bio pogodak, nikako jos ove starije da uhvatim), i za Tojodu (dugi i kratki film u istom programu) jer igra festivalski miljenik Šibukava :D Ne znam ni o cemu su, bice potpuno iznenadjenje :D Nisam stigla da procitam posteno program.

My Blood And Bones In A Flowing Galaxy (2019)

The Day Of Destruction & Wolf`s Calling

 

Eh da, gledaju nam se i Witches from Orient i Beyond The Infinite Two Minutes, ali sumnjam da cemo stici toliko.

Link to comment
On 4.6.2021. at 14:15, Pixie said:

 

Jesi li gledala već nešto iz ovogodišnjeg programa?

Ja ću sigurno pogledati nekoliko sledećih dana dokle traje festival, javljam ako bude još nešto zanimljivo. Ako ima nešto za izbegavanje (ako još neko gleda) - javite na vreme. :D

 

Tojodu slobodno preskoci, a Sabu nije los, dva sata je proletelo brzo, mada je slabiji od ostalih njegovih. Uzela sam karte jos za Daughters i ona "dva minuta", jer se filmovi i danas kupljeni mogu gledati u narednih pet dana.

 

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

 

Tojodu slobodno preskoci, a Sabu nije los, dva sata je proletelo brzo, mada je slabiji od ostalih njegovih. Uzela sam karte jos za Daughters i ona "dva minuta", jer se filmovi i danas kupljeni mogu gledati u narednih pet dana.

 

 

Kasno, Shiver sam već pogledala ako na taj misliš. 😁 Meni se dopao, baš za uranjanje i zadržavanje daha, mada bi pre mogao na muziku nego na film.

 

Pogledala sam i Kamata Prelude, to je čudan miks, malo teatar apsurda, malo Džarmuš, malo od svačeg pomalo, na kraju kao celina onako, gledljivo.

Link to comment
6 minutes ago, Pixie said:

 

Kasno, Shiver sam već pogledala ako na taj misliš. 😁 Meni se dopao, baš za uranjanje i zadržavanje daha, mada bi pre mogao na muziku nego na film.

 

Pogledala sam i Kamata Prelude, to je čudan miks, malo teatar apsurda, malo Džarmuš, malo od svačeg pomalo, na kraju kao celina onako, gledljivo.

Ne, mislim na onaj drugi koji sam spominjala, Day of Destruction. Na taj Shiver sam potpuno zaboravila

Link to comment
On 6.6.2021. at 13:21, I*m with the pilots said:

Ne, mislim na onaj drugi koji sam spominjala, Day of Destruction. Na taj Shiver sam potpuno zaboravila

 

Preporuka i za Familiy of Strangers (閉鎖病棟), rezija Hideyuki Hidayama. Isplakah se za sve pare. Jos jedan dobar film o nekim teskim i vaznim temama, kao sto su npr. stigmatizacija i uopste odnos prema psihijatrijskim bolesnicima, u okviru porodica, drugih socijalnih struktura i institucija, nasilje u porodici i psihijatrijskim ustanovama.

 

 

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Pixie said:

 

Preporuka i za Familiy of Strangers (閉鎖病棟), rezija Hideyuki Hidayama. Isplakah se za sve pare. Jos jedan dobar film o nekim teskim i vaznim temama, kao sto su npr. stigmatizacija i uopste odnos prema psihijatrijskim bolesnicima, u okviru porodica, drugih socijalnih struktura i institucija, nasilje u porodici i psihijatrijskim ustanovama.

 

 

Prokleti Japanci :sad:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...