Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Wrath of Man

Novi Gaj Riči. Dobar akcioni film ali nema šanse da bi iko iz tri put na slepo pogodio da ga je on režirao. Jednostavno ne liči na ono što se od njega očekuje, toliko da sam dva put proverio da slučajno nije samo producent.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment

The Woman in the Window (2021)

 

Ne ovo nije onaj Joe Wright čiji su filmovi obilazili dodele velikih nagrada jureći u hipsteraju puno toga, ali mahom dostižući nedovoljno. Nije ovo ni jedan od luđih ili odvaljenijih scenarija Tracyja Lettsa. Davno su prošla vremena u kojima je Bruno Delbonnel gradio svoje snimateljsko ime na filmovima poput Amelie i kroz saradnju sa egzotičnim Jeunetom, a posle sarađivao više puta sa Timom Burton i Braćom Coen. Montažu je radio raniji Wrightom saradnik sa kojim je radio i prvu epizodu treće sezone ekstravagantne serije Black Mirror.

 

Ništa u ovom filmu nije ekstremno ili prepoznatljivo kroz egzotičnost ili ekstravaganciju ljudi koji su ga stvarali, i sve je u ovom filmu prekaljeno, čvrste ruke, bez nagona da se dokazuje ili na silu ističe o odnosu na ostalo u filmskoj ponudi. Na kraju se film izdvaja na jedan od onih težih načina, u pitanju je čist triler vredan dva sata vremena onima koji vole atmosferične napetosti u toplom sivilu urbanosti dovoljnodobrostojećeg stambenog dela Njujorka.

 

 

Edited by Ajant23
  • +1 2
Link to comment

Uh Ajante pao si sada u mojim ocima

 

Jedino je DOP ovde uradio dobar posao, ovo ostalo je otuzni buckuris Hockoka i Finchera, naivno, besmisleno, prosto glupo.

 

Qratz od filma.

Link to comment

Pocela sam da ga gledam

https://m.imdb.com/title/tt4964788/?ref_=m_nmfmd_act_12

Apsolutno ne znajuci da je Faradijev film, a posto sam morala na kratko da ga prekinem, bacim pogleda kad vidi boga ti... Dobar je, naravno njegov Razvod meni nepravazidjen.
Navikao nas je na ovakve filmove, kompleksne porodicne odnose, a na sve to sa elementima trilera.
Odlicni su Kruz-Bardem, ipak njihov teren Spanija i onda jos jedno iznenadjenje u sred filma bum!- Rikardo Darin. Omatoreo [emoji173]
Naravno, preporuka.



  • +1 1
Link to comment
On 26.5.2020. at 6:44, Lancia said:

El robo del siglo - solidna zabava i dobra galerija likova.

MV5-BMDQx-Nzk2-ZGEt-NTc3-Zi00-Nzcz-LTk2-

 

Gledao sam sinoć na TV iznebuha, malo nakon početka i uživao. Na momente sam mislio kako je modifikovan zaplet od holivudskog "Inside Man" iz 2006. i španskog "Cien años de perdón" iz 2016. Ne gledam u bioskopu ovakve filmove, ne verujem da sam osim "Ocean's Eleven", koji je čista zabava, u bioskopu ikad gledao nešto ovako - pa ih i ne pamtim baš tako dobro jer je TV. Tako da sam ga kapirao kao argentinsku varijaciju na američki a posebno na španski film koji osim načina ulaza i izlaza takođe ima "Urugvajca" kao jednog od glavnih pljačkaša.

 

Ali ne lezi vraže, na kraju filma se obelodani da je zasnovan na istinitoj pljački iz januara 2006., znači dramsko citiranje, i to samo u slučaju španskog filma, ide u obrnutom smeru (što bi rekao najveći Argentinac, slepac). Danas potražim šta ima o toj pljački na netu i nađem da se u filmu pojavljuju dva pljačkaša u usputnim ulogama, plus da je snimljen na osnovu knjige koju je napisao glavni organizator pljačke koji je takođe bio savetnik na realizaciji filma. Evo ga poduži članak iz GQ, sa razgovorima sa nekolicinom pljačkaša, preporučujem čitanje nakon gledanja filma (još bolje, nakon gledanja sva tri).

 

Jedan deo iz članka, deo izjave glavnog konstruktora, me podsetio na jedan stari tekst mudrog argentinskog slepca.

 

Isečak iz članka;

 

What had always appealed to him about Araujo's plan was the challenge of it. “Yes, it's a robbery,” he says, “but it's a technical challenge too.” Also, he was angry at banks for what they'd done to his family. In a sense, this was revenge: “Stealing is wrong, but I can justify it here. What I can't justify—and didn't contemplate—is what it did to my family.”

 

Bolster says his family was horrified, and then humiliated. “They were all working people,” he says. “My father, an engineer; my grandfather, also an engineer; my sister, a doctor. A normal family. It changed my life.”

 

For six months after prison, he says, he was depressed. It was difficult to even go outside. “I was Sebastián the mechanic,” he says. “Then I became Sebastián the bank robber.” But over time, that new identity wasn't so bad. Bolster says he earned a kind of absolution that, he admits, surprised him. “No one has ever said anything bad to me,” he says. “On the contrary, many people congratulate me. That's very confusing. I know it's wrong to steal. But they congratulate me.… To understand this, you have to be Argentine.”

 

Isečak iz teksta:

 

Argentinac se, za razliku od Amerikanaca i gotovo svih Evropljana, ne poistovećuje s Državom. To se može pripisati ili okolnosti sto su u ovoj zemlji vlade često očajne u opštepoznatoj činjenici da je Država neshvatljiva apstrakcija(1); pouzdano je da je Argentinac individuum, ne građanin. Izreka poput one Hegelove "Država je ostvarenje moralne ideje" čine mu se kao neslane šale. U onim films snimljenim u Hollywoodu uvek se ponovo izlaže divljenju slučaj čoveka (najčešće novinara) koji se sprijateljuje s zločincem da bi ga posle izručio policiji; Argentinac, kome je prijateljstvo strast a policija maffia, oseća da je taj "junak" neverovatna hulja. Oseća, s don Quijoteom, da "neka svako o svojim gresima vodi brigu" i da "ne valja zato da čestiti ljudi budu krvnici drugim ljudima, koji im nisu ništa nažao učinili" (Quijote, I, 23). Ne jednom, pred sujetnim simetrijama španskog stila, pomišljao sam da se nepopravljivo razlikujemo od Španije; Ova dva reda iz Quijotea su dovoljna da me uvere da grešim; oni su kao spokojni i tajni simboli nase bliskosti. Duboko to potvrdjuje i jedna noć iz argentinske književnosti: ona očajna noć kad jedan seoski policijski narednik klikne da se neće uvaliti u zlocin da ubije hrabrog čoveka, i stupa u borbu protiv vlastitih vojnika, pridruživši se odmetniku Martinu Fierru.

 

Share & Enjoy

Edited by Gojko & Stojko
formatiranje
  • +1 3
Link to comment

 

Dodatak: šta ti je internet, na IMDB ima da je argentinski režiser ovog filma bio na praksi na snimanju američkog filma koji sam naveo, kao stipendista BA univerziteta - program za filmsku praksu je inaće osnovao Spajk Li, koji je i režirao holivudski film. Taj film je inače sniman 2005., a pljačka u Buenos Airesu se odigrala u januaru 2006., malo pre nego što je holivudski film počeo da se prikazuje.

 

SaE

Link to comment

Under The Silver Lake, arhietip filmova kakvi mi idu na ganglije, gomila nabacanih besmislenih momenata u pokušaju da se stvori privid misterije, zanimljivosti i intrige a bez s od smislenog kraja ili bilo kakvog adekvatnog rizolvinga.

Film mi je stajao u šort listi mesecima i moguće je da sam ga ovde od nekog pokupio, ako jesam, i ako taj neko čita, neka jede... Zezam se :)

 

No film je uistinu sranje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...