Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts


Po romanu Done Tart The Goldfinch (2019)  (Češljugar), koji je 2014. dobio Pulicera. Nisam citala, jos uvek, ali film je... pa hmmm vidi se da je reditelj Dzon Krauli (Brooklyn) previse hteo, mnogo zapoceo. Film traje recimo 2:20, puno tema obuhvaceno, a kazu knjiga je jako obimna ima oko 800 strana, da su opisi i naracija veoma opsirni i detaljni, a bavi se mnogim stvarima od gubitka roditelja, preko narkomanije, neuzvracene ljubavi, kriminala, do iskupljenja.... i kapiram da je ovo bio prevelik zalogaj za Kraulija, ali opet mi je bilo zanimljivo. I mada ima mnogo rupa i nepotrebnih scena, dok je dosta toga ostalo nedeoreceno, definitivno ultisak popravljaju glavni glumac Ansel Elgort (Baby driver), cak i dečak koji je igrao mladjanog glavnog protagonistu, kao i Nikol Kidman.

Ocena: nategnuta 6







 

Edited by Jumanji
Link to comment

"Le Refuge" - Jedan lep Ozon, iako mi se na kraju ucinilo da je falilo malo vise ~trajanja pre finala. Devojka, koja je nakon zamalog predoziranja saznala da je trudna dok njen decko nije preziveo, nalazi utociste u jednom malom mestu, u koje njegov (gej) brat svraca na putu ka Spaniji. Tugovanje za momkom/bratom, trazenje sebe i ispitivanje svoje uloge.

 

le-refuge-poster.jpg

 

Glavna glumica Izabel Kare je zbija bila trudna tokom filma tako da njen stomak cesto i dominantno sija :happy: Film je i pravi melem za oci ove godine, buduci da je vecim delom u zelenilu i starim kamenim ulicama i prolazima u nekom malom selu koje od mora odvaja siroka pescana plaza Atlantika sa po kojim rekvizitom iz rata. *Sad sam nasla da je mesto skroz dole u lepoj Baskiji, Getariji - ko zna, mozda smo se i provozali u blizini, buduci da smo onomad lutali i po nekim brdima i poljima posle pogresnog skretanja.

 

Spoiler

EB20101027REVIEWS101029977AR.jpg

 

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 2
Link to comment

Valan (2019)

 

Dobar mađarski triler.

Policijski detektiv se vraća u sumorni rodni gradić Valan u Transilvaniji, gde je pronađen leš u planinskoj zabiti.

On sumnja da je u pitanju njegova sestra, koja je nestala 1989. tokom burnih dešavanja u vreme rumunske revolucije...

Preporučujem za gledanje.

Edited by Reaktor
Link to comment
Loro je dobar film, a ne sećam se iz kog razloga sam imao averziju kada se pojavio (trejler).
 
Nakon podužeg radnog angažmana, sinoć sam pred spavanje odgledao onu greškom linkovanu špansku verziju Perfect Strangers i mislim da mi je bolja od talijanske.
Bolja, stvarno?
E to moram onda da pogledam.
Link to comment
8 hours ago, Jumanji said:

Bolja, stvarno?
E to moram onda da pogledam.

 

Suštinski, to je ista priča, a meni je verovatno bolje legla ova španska realizacija i De La Iglesijin (ne znam kako ovo pravilno napisati na srpskom?) smisao za humor.

 

8 hours ago, Indy said:

 

Nisam gled'o, ali...

 

  Reveal hidden contents

kriticari.jpg

 

 

Ne znam šta je sa tim ljudima?

Edited by Ras
Link to comment

Ok, znam da je ista prica, samo nisam ni znala da rimejkove rade van SAD.
A generalno i nemam obicaj da ih gledam, jer razmisljam sada koji je bio bolji od originala? Neki jeste verovatno...
Spanci su vec druga prica, mislim to me zanima, de la Iglesija pogotovu, a i njegov Bar mi je na "meniju".

Link to comment

The Nest (2020), u bioskopu. Može da prođe, mogao da bude i bolji... Jude Law odličan.

 

Belle et Sébastien (2013), streamovano... meni baš OK "dečiji" film, ima skoro neki anime-kvalitet...

Link to comment
4 hours ago, Indy said:

The Nest (2020), u bioskopu. Može da prođe, mogao da bude i bolji... Jude Law odličan.

 

I ne samo Jude Law, nego čitava porodica. Slažem se da je propuštena prilika da film ostavi snažniji utisak. Tekao je na neki starinski dobar način, bez mega-giga-hiper kerefeka, ali je drama koja prati protagoniste mimoišla mene kao gledaoca, a čini se i da smo prerano uplovili u finiš.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...