Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

13 hours ago, maheem said:

xmwih888j7k51.thumb.jpg.efcff5c2d648a5416e6b38285dfa54b2.jpg

Bill Murray sjajan, Sofia uvek izabere sjajne momente i detalje al bračna priča je veoma tanka.

++

Pretpostavljam da je zelela da snimi ponovo the film sa Marejem, ali u tome ipak nije uspela. Isto smo rekli oboje, bracna prica je tanka i predvidiva, vise je nekako kao kulisa za njih dvoje. Tek tokom gledanja sam shvatila da je Marej dosta ostario (ima 70 godina!), vec me uhvatio neki žal.

 

Ipak (a delom sigurno i zbog duge bioskopske apstinencije) sam dosta uzivala u filmu. Neki mama-momenti su bas dobro uhvaceni, a i Rasida je dobra.

 

 

 

Hajde da ne budem lenja pa da spomenem dva filma koji su mi se jako svidela a koji su gledani "u punoj sali" sa ni dvadesetoro ljudi:

 

Gruzijski "And then we danced" (2019) o mladom baletanu i njegovom zaljubljivanju

 

 

Sama najava filma je bio ~onako, delovalo je kao da moze biti i dobro i promasaj, i najvise sam otisla bas zbog tog nekog folklornog ocekivanja. Nisam se pokajala, film je pre svega i jako lepo snimljen (samo osvetljnje filma je na visokom nivou) i odglumljen, prica je dobra i opipljiva. Ne treba da odbije to sto ima prilepak "queer", akcenat nije na tome, koliko god posle neki recezenti to spominjali - verovatno se film bolje proda na taj nacin.

 


Stariji film Patricije Rozeme, "I've Heard the Mermaids Singing(1987) je totalni :heart: (takodje riskir-profitir). Isla je retrospektiva njenih filmova povodom ovog novog "Dvadeseti vek", kliknula sam na trejler i delovao je skroz ludo. Glavni lik je Poli :heart:, zena koja sa uspehom zivi neuspesnu zenu na poslovnom planu, spora je, voli da fotografise i sklona je sanjarenju. Dobija novu priliku u galeriji jedne markantne zene, koja je inspirise i u koju se na neki platonski nacin i zaljubljuje.  Usputno razmisljamo o temama poput umetnosti i oka posmatraca, proverenih velikana protiv amatera, a na nekim scenama covek puca od smeha (npr. oko prvog minuta u trejleru).

Nepretenciozan, ali u dobrom smislu te reci, plus sa dobro osmisljenim i autenticnim zenskim likovima, koji nisu jednodimenzionalni i sa kojih covek ne bi skidao pogled. Sve tri glumice (Sheila McCarthy, Paule Baillargeon i Ann-Marie MacDonald) su :wub:

Meni se gledao odmah opet, to mi se pre ovoga desilo samo sa "Velikom lepotom".

 

 

Sigurno se moze naci na internetu, velika preporuka.

 

Zao mi je sto nisam uhvatila jos neki od njenih filmova, imam priliku da pogledam samo jos "ONE DAY IN THE LIFE OF NOAH PIUGATTUK" ove nedelje, sumnjam da cu otici na to.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, radisa said:

One od prošle godine?

 

Gledao ja u bioskopu, sa ženom... Bilo ok, nije mi bilo dosadno...

 

da da, taj. dacu mu jos jednu sansu. gluma me iritirala najvise, tj glumice.

Link to comment
1 minute ago, morgana said:

 

da da, taj. dacu mu jos jednu sansu. gluma me iritirala najvise, tj glumice.

Da, malo je iritantno, ali meni je skoro svaki film u bioskopu jedno 20-30% bolji nego da gledam kod kuće, opraštam svašta, moguće da je i do toga...

 

 

  • +1 2
Link to comment
11 hours ago, Moonwalker said:

The mule (2018), Istvudov

 

https://m.imdb.com/title/tt7959026/?ref_=fn_al_tt_0

 

 

 

Meni odlican, i rezija i gluma. Ko zna da napravi film ume i u kasnim osamdesetim.
 

Spremam se za ovaj:

 

Richard Jewell (2019)

 

https://m.imdb.com/title/tt3513548/

 

 

 

 

 


Haha, samo što sinoć nisam pogledao Mule, a upravo jer sam skoro gledao Jewell, i video da je Mula jedan od retkih Istvudovih koje nisam gledao pa da kompletiram. 

Meni je Jewell bio odličan, skoro sam ga nahvalio ovde.

Link to comment
5 minutes ago, copkillah said:

 

Ovo si prepoučio kao da se ne radi o jednom od najpoznatijih i najslavnijih i najboljih korejskih filmova ikada :D

 

tačno ali mučno do bola.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...