Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 7.3.2020. at 21:41, Indy said:

Ne mogu da kažem ovako ili onako, pošto Jojo nisam gledao, ali Parazit je odlično odslikao ovo vreme u kojem živimo, barem mi koji se nalazimo u razvijenom neoliberalizmu. Prosto ne znam šta drugo postoji da to verno odslikava kao to (mislim, govna koja dave prekarijat - gde to inače ima da se gleda - mislim, ovo je ozbiljno pitanje, ne trolovanje, baš me zanima, rado bih to gledao.) 

 

Film nije bez problema, posebno u završnom delu, ali meni je slikanje dobroživućih poluretarada koji su "na vlasti" nasuprot luzerima koji i fizički i metaforički žive u utrobi ovog sistema "od kojeg nema boljeg" mnogo bitnije nego kasniji preokreti (sa vijkom)...

 

 

 

I ovde je majstorstvo filma.

 

Pricajuci sa suprugom koja nije odrasla u socijalizmu vec u duboko klasnom drustvu, percepcija siromasnih koji vide neke benevolentne-progresivne bogatase koji placaju trsiznu platu i zdravstveno osiguranje, i koji se "sazale" na siromasne, je cesto da su retardi koje valja izvacariti dok bogatuni imaju auto-percepciju kako su, eto, progresivni dok prikriveni rasizam (miris) ne ispliva na povrsinu.

To jest, rekao bih da tu reziser ne slika bogatune kao objektivni narator, vec upravo iz ugla siromasnih.

Takodje, ne vidim problem ni u drugom delu filma.

 

Odredjene slojeve filma i ja nisam razumeo dok mi nisu drugi pokazali o cemu je rec. Prosto, Srbija je jos uvek u odnosu na svet egalitarno drustvo. Vrlo malo ima tu Hadzi-Popovica iz staaarog Bga i Novog Sada, a novi tajkuni nemaju tu generacijski izostrenu klasnu svest.

 

Link to comment

Ne znam šta je reditelj hteo, ali ja mislim da je to sasvim objektivno (ja sam odrastao u sred. klasi, doduše u Yugo verziji, ali svejedno.) Cunts are running the world, prijatelju Buđo, and that's it. I možda je tako uvek i bilo.

 

Nego, kakav je to horor tamo u Ekvadoru? Čuvaj se.

Link to comment
On 3.4.2020. at 6:37, nezvanova said:

 

 

little women ima ga na trafikama u sjajnom kvalitetu,  a film je... pa savrsen. lora i ronan fenomenalne, i kao karakteri i kako su iznele uloge. prelep, prelep (zenski) film!

 

Moja supruga se naostrila.

 

Ugasili posle pola sata. Besmislen i dosadan niz anegdota.

 

Kaze mi supruga, mnogo bolja verzija sa Vinonom Rajder iz 1994.

Link to comment

Platforma odvratna ne znam na kojim je drogama današnja omladina, nisam shvatio ni šta bi ono na kraju

A Elizabeth Moss svim silama krenula na nevidljivog

Link to comment

Transsiberian - moze da prodje kad je policijski cas, nije me preterano smorio

 

Brawl in cell block 99 - slicno kao i prvi, solidan film ali je Vins Von pokidao, usudicu se reci egal sa Havijerom Bardemom u ulozi Antona Cigurha

Link to comment

spacer.png

 

Color Out of Space - Ludilo od filma. Nije lako ekranizovati Lovecrafta, ali ovaj je uspesan primer. Atmosfera odlicna, vizuelni efekti sasvim dobri s obzirom na mali budzet i naravno Cage u svom elementu. Na pocetku sveden, a kako ludilo progresira, tako i on "daje po gasu"..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...