Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

 
Priča je mnjah ali je fenomenalno dočarao vojnički život po rovovima koji je obeležio ww1. Ono kad njih dvojica tek krenu iz rova da se probijaju preko blata, žica i leševa baš oduzima dah koliko dobro je urađeno, i to je najveća vrednost filma.
 
The keeper- o nemačkom ratnom zarobljeniku koji je postao golman Man. Sitija. Priča je toliko dobra sama po sebi, uz relativno solidnu zanatsku egzekuciju, pa se dobije dobar proizvod.
To da ali sve je to meni nedovršeno...
Spasavanje redova Rajana lajt...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
5 hours ago, Indy said:

Pa i nije baš "za decu".

Mislis osim tih uvodnih minuta? Pa nije bas da nije. Prica o djevojcici koja odrasta, rusi tabu, prati svoje snove, dokazuje sebi i drustvu da moze postici apsolutno sve sto hoce uprkos preprekama, pritisku sredine..

 

Kad smo vec kod toga, prije godinu-dvije neko mi je preporucio animirani horor film za djecu, tj bas za te prelazne predtinejdzerske godine? Pokusavam ga naci ali ne uspijevam.

Link to comment
6 hours ago, kipo said:

Mislis osim tih uvodnih minuta? Pa nije bas da nije. Prica o djevojcici koja odrasta, rusi tabu, prati svoje snove, dokazuje sebi i drustvu da moze postici apsolutno sve sto hoce uprkos preprekama, pritisku sredine..

 

Kad smo vec kod toga, prije godinu-dvije neko mi je preporucio animirani horor film za djecu, tj bas za te prelazne predtinejdzerske godine? Pokusavam ga naci ali ne uspijevam.

 

Ne znam zašto bi taj film bio specijalno preporučivan "za decu". Meni se, recimo, bio svideo (ali, ima puno godina otkad sam ga gledao... sem toga, živeo sam na Novom Zelandu, pa mi je relativno bliska problematika...)

Link to comment
32 minutes ago, beyoncé said:

mislim da smo pominjali monsters inc. ali to nije horor, regularni crtać i super je

https://www.imdb.com/title/tt0198781/

 

Gledali, naravno.

 

24 minutes ago, Indy said:

 

Ne znam zašto bi taj film bio specijalno preporučivan "za decu". Meni se, recimo, bio svideo (ali, ima puno godina otkad sam ga gledao... sem toga, živeo sam na Novom Zelandu, pa mi je relativno bliska problematika...)

 

Ja ga pronasao na nekoliko tih listi "filmovi za djecu nakon animiranih", pa mu dadoh sansu. Trebalo bi na neki roditeljski topic ali kako ima veze i sa filmovima.. Moja klinka (11 god) dolazi svaki dan iz skole sa novim filmom koji njeni drugari vec uveliko gledaju. Tako npr trazi da gleda It, Pet sematary, Ring, Joker, one casne sestre horore i dr (ne samo horore) gdje bi se slogirala vjerujem da joj to pustim. Kako u ovom ima doza nesavrsenog svijeta koji tek treba da shvati, fino je legao u tom kontekstu. Tako kontam da joj doziram do 13. god kad ce dobiti ful internet, sva ludila svijeta.. :wacko:

Link to comment
11 hours ago, kipo said:

Cini mi se da je bila neka kuca (a nije Monster house), ali uteftereno i ovo. Hvala.

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children? Ja sam bio uvučen na pola kad su hteli da odustanu, kod ćerke od 10 je ubeđivanje da film nije strašniji od kojota i ptice trkačice radilo, ali je sin od 8 odustao. Ovde je inače rejting PG, pa je zato žena kupila DVD, ja sam posle proveravao pa sam video da je u nekim zemljama čak i G, a negde opet 13+. Za 11 god bi trebalo da bude bez problema.

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...