Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 30.1.2020. at 4:44, Indy said:

"Kedi" iz 2016. Apsolutna uživancija za mačkoljupce. I, naravno, sad hoću u Stambol.

 

220px-Kedi-film-poster.jpg

 

Film je odličan! Fala... Vidim da je bio održan i "kasting" i da je u užem izboru bilo čak 35 mačaka. Prvi put da sam odlgedao dokumentarac i poželeo extended cut. :rolleyes:

Sari i Psihopat su mi na'jače mace. Sjajna muzika i fotografija.

Link to comment

Jeste, sve to, plus su mi se svideli i likovi, naši doskorašnji drugari osmanlije :D Posebno su žene cool, totalno zanimljivi likovi. U stvari svi su k'o da ih je crtao Hugo Pratt, markantne, egzotične, persone. Čini mi se kao privlačno mesto za život da nije jezičke barijere (premda je jedno trećina našeg jezika iskrivljena varijanta njihovog, ali hbg.)

 

Najbolji mi je bio tip koji je pričao kako su - inspirisani Westernima - sahranjivali mačke pod krstovima (pošto su im krstovi izgledali nekako "cool") pa su hteli da ih šalju u medresu da bolje izuče Kuran da ne bi skrenuli s ispravnog muslimanskog puta :laugh: Ali, i ona tipična orijentalna mudrost, kako su naučili da stoički podnesu gubitak onoga što vole (pošto su, svako malo, morali da sahranju svoje mace mezimice). Uopšte, ta veza mačke-ljudi, kao i fakat da su mačke jedne "persone" (baš kao i mi, i ovakvi i onakvi), to mi je bio hajlajt.

Link to comment
On 1.2.2020. at 10:19, Indy said:

Najbolji mi je bio tip koji je pričao kako su - inspirisani Westernima - sahranjivali mačke pod krstovima (pošto su im krstovi izgledali nekako "cool") pa su hteli da ih šalju u medresu da bolje izuče Kuran da ne bi skrenuli s ispravnog muslimanskog puta :laugh:

 

+:D

 

I od mene veliko hvala za preporuku.

 

Dobra mi je i ova maca što (kao) slučajno baš ispred  "Erdo-Gone! insallah masaallah" pokazuje zube.

 

20200202001.thumb.JPG.20a8c58094c19ce1429e22beb3d43dda.JPG

 

A turski izgleda znam mnogo više nego što sam mislio, meni čitam bez problema :)

 

  20200202002.thumb.JPG.9ecc143d5de2e56959858bc7c8f2fcfa.JPG

Link to comment
18 minutes ago, peralozac said:

 

 

 

Dobra mi je i ova maca što (kao) slučajno baš ispred  "Erdo-Gone! insallah masaallah" pokazuje zube.

 

  

 

 

Magazin koji je objavio grafit (sličan gornjem kadru iz filma) je zatvoren tj. ukinut, a troje je izgubilo posao zbog toga. Edro-gone baš i nema smisla za humor... :(

 

Spoiler

grafitti.png

 

 

Link to comment
On 1.2.2020. at 0:19, Indy said:

Jeste, sve to, plus su mi se svideli i likovi, naši doskorašnji drugari osmanlije :D Posebno su žene cool, totalno zanimljivi likovi. U stvari svi su k'o da ih je crtao Hugo Pratt, markantne, egzotične, persone. Čini mi se kao privlačno mesto za život da nije jezičke barijere (premda je jedno trećina našeg jezika iskrivljena varijanta njihovog, ali hbg.)

 

Najbolji mi je bio tip koji je pričao kako su - inspirisani Westernima - sahranjivali mačke pod krstovima (pošto su im krstovi izgledali nekako "cool") pa su hteli da ih šalju u medresu da bolje izuče Kuran da ne bi skrenuli s ispravnog muslimanskog puta :laugh: Ali, i ona tipična orijentalna mudrost, kako su naučili da stoički podnesu gubitak onoga što vole (pošto su, svako malo, morali da sahranju svoje mace mezimice). Uopšte, ta veza mačke-ljudi, kao i fakat da su mačke jedne "persone" (baš kao i mi, i ovakvi i onakvi), to mi je bio hajlajt.

 

Sve što likovi pričaju veoma je blisko energetskim konceptima vezanim za egipatske nečere Sekmet i Bastet, pa bih se usudio da kažem da je ovo samo delimično dokumentarni film . U svakom slučaju, Kedi mi je jedno od najprijatnijih iznenađenja u poslednjih nekoliko godina.

Link to comment

Odgledao 1917...
Jbga ja sam gledao sa "predrasudom" tj. sa težištem na radu kamere itd...
Ta cela priča je prevagnula, ali i uzimajući to u obzir priča filma je mnjah...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Meni cela ta priča sa dugim kadrom nije bila ništa posebno. Prelazi i simulacije su bili dosadni i bez onog fascinantnog dijalektičkog naboja iz Birdmana gde se neprestano prepoznavanje prikrivenih rezova nadvladavalo i preobličavalo u kontinuitet kadra kao stanja svesti koja kroz borbu nadvladava potencijalne prekide...

Link to comment
10 hours ago, rezwalker said:

 

Sve što likovi pričaju veoma je blisko energetskim konceptima vezanim za egipatske nečere Sekmet i Bastet, pa bih se usudio da kažem da je ovo samo delimično dokumentarni film . U svakom slučaju, Kedi mi je jedno od najprijatnijih iznenađenja u poslednjih nekoliko godina.

 

:thumbsup:

 

Spoiler

b8e7639bbb0438a694ff4a23fe37d6b4eff6a2d6

 

Link to comment

Gledao sa djecom Whale rider, trazio tako filmove za njihov uzrast pa ovaj na listi. Elem, prvih 10-ak min kao Dom za vjesanje da gledamo; Poradja se Tahicanka u bolovima, patnji i suzama, rodi blizance, ona umre, jedno dijete umre, bol i jauci, djed trazi musko dijete, nece da cuje za prezivjelo zensko.. Samo Perhan falio. Onda se malo unormali, pa fino dovrsi prica, ali itekako je moglo bez prvih 10 min.

Link to comment

Problem filmova o automobilskom sportu je što se dinamika prave trke nikako ne uklapa u filmski format. Stvari se na pravoj stazi često rješavaju munjevito, ali do takvih trenutaka mogu proći krugovi i krugovi (sati i sati u slučaju 24h Le Mana) prije nego što se dese, dok su u filmu sabijeni u blokove od po nekoliko minuta, pa još i dramatizacija..

 

I onda dobijemo nerealne slalome sa 10. na 1. poziciju ili naguravanje vrhovima hauba na pravcima - jednostavno, to se ne dešava u pravim trkama. A pošto ove scene čine pola filma - eto problema. S takvim teretom, Ford vs Ferrari malo teže prolazi krivine kao po nečemu posebna melodrama o korporativnom sputavanju garažnog trkačkog asa. Ne znam šta bi ovdje moglo biti za Oskara. Bejlov aristokratski akcenat, fotografija?

Link to comment
17 hours ago, Frank Pembleton said:

Odgledao 1917...
Jbga ja sam gledao sa "predrasudom" tj. sa težištem na radu kamere itd...
Ta cela priča je prevagnula, ali i uzimajući to u obzir priča filma je mnjah...



... Shiit has hit the fan...
 

 

Priča je mnjah ali je fenomenalno dočarao vojnički život po rovovima koji je obeležio ww1. Ono kad njih dvojica tek krenu iz rova da se probijaju preko blata, žica i leševa baš oduzima dah koliko dobro je urađeno, i to je najveća vrednost filma.

 

The keeper- o nemačkom ratnom zarobljeniku koji je postao golman Man. Sitija. Priča je toliko dobra sama po sebi, uz relativno solidnu zanatsku egzekuciju, pa se dobije dobar proizvod.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...