Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Odgledao i Irishman-a.

Onako - mnogo su bre omatoreli svi, pa je malo bulja kad treba da glume 30ogodišnjake.

Al ko voli žanr tj Skorsezea ima da uživa. 

Labudova pesma za sve učesnike.

Link to comment

Odgledao i ja i to u cugu.

 

Sporo, razvuceno, realno ni jedan studio mu ne bi ovo uzeo za bioskope u trajanju u 3 ipo sata, tako da je Netflix bio jedina opcija.

 

Gluma je fenomenalna i to stvarno drzi paznju plus saznanje da im je ovo labudova pesma i da tesko da ce imati nesto iole zanimljivo dalje. Jako cudan osecaj gde sam gledao vise tehnicke aspekte a da mi se za pricu toliko fuckalo da je komotno mogao i da vaskrsne Hoffu.

Link to comment
1 hour ago, arheolog1981 said:


 

 


Svaka čast ako si provalio da je Lombardozzi Fat Tony :) Morao sam na imdb da pogledam koga je glumio...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 

Ajd da probam bez gugla, jel to onaj policajac iz Vajera i posle Đusa? 

Link to comment
On 30.11.2019. at 21:08, arheolog1981 said:

Meni je The Irishman fantastičan... klasični Skorseze, sjajna režija, kamera, spot on kasting i karakterizacija. Pravo osveženje u gomili bezličnih filmova koje zaboravim na izlasku iz bioskopa. Tri i po sata kvalitetnog programa :) Sad gledam na Netflixu The Irishman in conversation... Skorseze, De Niro, Peši i Paćino o filmu.
Ako je moguće, podeliti po Oskara svakom :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

+1

 

372491173_silviodante1.thumb.png.3cc5ac0da22fe91f11ccdb2bc52bb52f.png

 

1895075802_SILVIODANTE.jpg.b57a86cd09840ca4dd4814a3ca99662e.jpg

 

:D

Link to comment

Konacno stigao da overim Le Man '66 (ili Ford v Ferrari). Kajao bi se da sam ga propustio u bioskopu, zaista je dobro uradjen. Svidja mi se sto je fokus stavljen na prijateljstvo Shelbyja i Milesa, Bale i Damon su odlican tandem, uzivanje ih je gledati. Drzali su se osnovnih cinjenica, tu i tamo ubacivali izmisljene momente radi dramskog efekta, jedino je Leo Beebe nepotrebno prikazan kao totalni asshole iako to nije bio.

 

Trkacke scene dobro snimljene, u rangu sa Rushom. Frankenheimerov Grand Prix i dalje ostaje neprevazidjen po tom pitanju..

Link to comment
On 2.12.2019. at 0:20, steins said:

Odgledao i Irishman-a.

Onako - mnogo su bre omatoreli svi, pa je malo bulja kad treba da glume 30ogodišnjake.

Al ko voli žanr tj Skorsezea ima da uživa. 

Labudova pesma za sve učesnike.

 

геријатријски добри моци

непотребан филм.

Link to comment
On 3.12.2019. at 0:49, Jimmy Kowalski said:

Konacno stigao da overim Le Man '66 (ili Ford v Ferrari). Kajao bi se da sam ga propustio u bioskopu, zaista je dobro uradjen. Svidja mi se sto je fokus stavljen na prijateljstvo Shelbyja i Milesa, Bale i Damon su odlican tandem, uzivanje ih je gledati. Drzali su se osnovnih cinjenica, tu i tamo ubacivali izmisljene momente radi dramskog efekta, jedino je Leo Beebe nepotrebno prikazan kao totalni asshole iako to nije bio.

 

Trkacke scene dobro snimljene, u rangu sa Rushom. Frankenheimerov Grand Prix i dalje ostaje neprevazidjen po tom pitanju..

Koji bude brži?

Link to comment

Погледао сам: Conrack (1974) 
таглине овог бисера с' правом иде: "One beautiful movie".
Живописна епизода из раног живота аутора (Pat Conroy) где је радио као учитељ у афро-америчкој заједници, пре његове успешне каријере као књижевника. Џон Војт га је маестрално одиграо, у режији Мартина Рита.
Конзервативно учење је бољка и нашег друштва, које свако дете образује по шаблону, учитељи немају много простора да импровизују и да пренесу неко своје искуство, него раде по нејасним и ригорозним програмима - без осећаја за праве ствари...
Ту иде она реченица из Марковићевог филма; Мајстори, мајстори! "Кад ти је наставник прошетао после часова са учеником, него само их терате да уче - оцене, награде, признања...  О суштини живота нема ту ни мало простора".
У овом филму се о томе ради - учитељ жели да им пренесе право знање и искуство, где је затекао децу без општег образовања и покушавао је на једини исправан начин. Где се борио и против једног рђавог система - чини ми се попут овог нашег...
Препорука!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...