Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

molim te objasni sta tacno mislis, ne mogu da nadjem taj klintvudov biznis svet iz kog dolazi kao reziser

 

njih dvojica imaju potpuno drugaciji stil rezije iako je obojica ispunjavaju sve filmske uslove. 

Edited by mustang
Link to comment
9 minutes ago, mustang said:

@adam

 

sigurno smo ti i ja vrlo drugaciji.  m$baby je film na koji sam se isplakala sacuvaj boze. mozda sam u prednosti tu, jer mi je lakse bilo da se identifikujem sa protagonistom. bas me vozilo :D

 

ne mora reziser da izmislja nove fore i fazone da bi bio sjajan

 

 

let gledan, tu su druge teme primarne

 

daj mi primer tebi emotivnog filma cisto da vidim na kojoj si skali emotivnosti :D

emotivan na nacin koji ti opisujes, recimo... da se bavi skakljivom temom i navodi na razmisljanje, kontroverzu, neobicne emocije... recimo pricaj s njom ili matador.  tu se almodovar bavi problematicnim i slicno skakljivim temama. postavlja pitanja, ne daje odgovore. i to radi s puno emocija koje gledaoca i te kako pomere i navode na razmisljanje. 

 

ako mene pitas, m$baby ne spada u tu kategoriju. 

 

 

ja, pri tom, volim fimove raznih sorti i volim klinta. al volim ga kad radi ono u cemu je najbolji - kad glumi usamljenog osvetnika. e tu mu nema ravnog.  

Link to comment

Klint kao drveni glumac je prosto savrsen u svojim ulogama. Cak i u million$baby je odigrao lika koji sigurno negdje postoji,a uz to je ok lik, ne djubre lakomo na pare i najbolji na svijet, koji u 60-toj nema sposobnost da prizna gresku. Kao drveni reziser gura isti narativ - precvrsti likovi kojima je muka da budu drustveno prihvatljivi. Meni je to super duper. American sniper jeste golo sranje, ima ih jos

Link to comment

Gledao Frozen II...

 

Osim par dobrih Olafovih fora, film je teška katastrofa... Tanka priča, previše pevanja, rasplet se naslućuje posle 5 minuta filma...

 

Uz to sam ngledao sa srpskim prepevom, što je, čini mi se, doprinelo upštem lošem utisku...

 

Ako deca baš ne stiskaju, izbeći...

 

Mislim da je u Guardijanu lik pokopao film još grdje od mene... :)

Link to comment
On 22.11.2019. at 9:59, Mil@n said:

American sniper je klasično pro američko sranje, to na stranu, Klint ima vrhunskih filmova i više nego dovoljno da onaj post obija nema veze sa životom, my 5c.

Klint nema vrhunski režiranih filmova u poslednjih 10 godina, ima samo loše i gore. Kao glumac je trenutno u fazonu da glumi “get off my porch” čangrizala koja negde na pola filma iz nekog neubedljivog razloga ipak pokažu da imaju srce. Čovek je živi kliše, i kao glumac i kao režiser. 

Link to comment

Češki 'Ucitelka' iz 2016.

 

Da se ne lažemo, više sam očekivao. Zapravo, pomenuta Ucitelka je dušu dala za vrlo kompleksan lik, šef partije u svojoj školi, sa direktnom vezom u Moskvi, ali putena nesrećna udovica bez dece, sa ogromnom rupom u srcu, moglo se iznijansirati i sagledati iz mnogo uglova. Umesto toga, dobili smo političku korektnu pljuvačinu po crvenim Česima, čak loše napisanu(koja učiteljica će da preti deci: čistićete ulice).

 

Sa druge strane, ideja da smestiš 12 gnevnih ljudi na roditeljski sastanak bilo je beskrajno uzbudljivo, čak i razrešenje u nedemokratskom sistemu, koje akcentira strah, čak i kad je strah nekako prevladan. Volim da gledam takve zaplete i vredelo je odvojiti sat ipo za njega.

 

U vezi Klinta, bliži sam hejterima. Bird mi nije legao, ali mnogo mi nije legao; gledao sam ga na Festu, u odličnim uslovima SC, čuo sve što treba da se čuje, ali uzalud, do kraja nisam mislio o sadržaju filma, samo o kvalitetu, nije me uvukao dovoljno u priču. MDB nije popravio moj odnos sa Klintom, premda imam i knjigu.

Link to comment

sinoć u kinoteci, za mene prvi put na velikom platnu, chungking express.

prošlo je više od 10 godina od poslednjeg gledanja. uzbuđena i nostalgična, ne mogu da se nadivim kakvu je all-star ekipu wkw okupio. kineski bogart mi je i dalje jako privlačan.

u ovom gledanju najviše me razgaljuje kratka sekvenca kada fej komunicira sa mušterijama nakon što je 663 pozvao na dejt. o, ti trenuci kada si svemoćan! mislim, zaljubljen.

povratak kući na par cm iznad zemlje, ne samo zbog vetruštine.

Link to comment
4 hours ago, beyoncé said:

sinoć u kinoteci, za mene prvi put na velikom platnu, chungking express.

prošlo je više od 10 godina od poslednjeg gledanja. uzbuđena i nostalgična, ne mogu da se nadivim kakvu je all-star ekipu wkw okupio. kineski bogart mi je i dalje jako privlačan.

u ovom gledanju najviše me razgaljuje kratka sekvenca kada fej komunicira sa mušterijama nakon što je 663 pozvao na dejt. o, ti trenuci kada si svemoćan! mislim, zaljubljen.

povratak kući na par cm iznad zemlje, ne samo zbog vetruštine.

<3

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...