Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

stagaznam.... dobar je klint al ne bas toliko dobar koliko ga hajpuju. 

 

imao je par odlicnih rezija u proslosti (white hunter, bird, unforgiven) a ovo ostalo je prosek do jaci prosek.

 

licno mi najdrazi u serdjovoj trilogiji. 

 

a pitam se... jesam li ja jedini kome je million dollar baby potpuno besmislen i bezlican film? meni tu nista ne valja osim klintovih bluza, onih koncanih na povremene pruge.  

Link to comment
6 hours ago, adam said:

a pitam se... jesam li ja jedini kome je million dollar baby potpuno besmislen i bezlican film? meni tu nista ne valja osim klintovih bluza, onih koncanih na povremene pruge.  

 

pa kako da ti kazem...na mene je ostavio utisak da mi ne pada na pamet da ga gledam jos jedno 5 godina. 

 

s jedne strane mi je otvorio oci u vezi eutanazije. od onih sam sto sam verovala da covek nema pravo da oduzme zivot drugom coveku kao i da je eutanazija samoubistvo. a samoubistvo je slabost.

 

e pa vise tako ne mislim niti osecam sto je jos bitnije. 

 

s druge strane kompletna naracija filma je umetnicko savrsenstvo. svaki kadar je masterpiece od svetla, scenografije, glume, montaze, zvuka....mislim da smo vec pricali o tome pre, pretrazi ako te interesuje, mozda ima topik. 

Link to comment
12 minutes ago, mustang said:

 

pa kako da ti kazem...na mene je ostavio utisak da mi ne pada na pamet da ga gledam jos jedno 5 godina. 

 

s jedne strane mi je otvorio oci u vezi eutanazije. od onih sam sto sam verovala da covek nema pravo da oduzme zivot drugom coveku kao i da je eutanazija samoubistvo. a samoubistvo je slabost.

 

e pa vise tako ne mislim niti osecam sto je jos bitnije. 

 

s druge strane kompletna naracija filma je umetnicko savrsenstvo. svaki kadar je masterpiece od svetla, scenografije, glume, montaze, zvuka....mislim da smo vec pricali o tome pre, pretrazi ako te interesuje, mozda ima topik. 

jebem li ga... ima toliko zanatski savrsenih filmova da mi to, osim ako nema nesto novo, ne igra preveliku ulogu kad gledam fim. to je jos klasicni holivud postavio na noge i to radi besprekorno u vecini pristojnih produkcija. nemam se ja tu sta sad diviti zanatu, to je reseno jos u kaprino vreme. ako nema inovacija, samo znaci da su ljudi savladali osnove svoje profesije. 

 

eutanazija, zivot, smrt... ti kao da nisi gledala let iznad kukavicjeg gnezda... doduse, mozda nisi... tu je, ako mene pitas, taj problem mnogo bolje odradjen.

 

gluma... klint ne ume emocije. kad treba da glumi emocije izgleda kao da pije sirce il se suzdrzava da ne prdne. napeto je sve to, neprirodno. i otudjeno. eno u mostovima medisona bi trebao biti kao nesto zaljubljen do balcaka a deluje kao da je dosao usput da pozajmi cekic. i tako ceo film. taj problem ima i redford, recimo. nisu ni jedan ni drugi manji u mojim ocima zbog toga al u emocije ne znaju. tako da ja kroz film uopste nisam osetio tu neku vezu izmedju klinta i hilari, posebno ne tako jaku da dovede do ubistva. 

 

sve u svemu, nista se tu meni nije posebno svidelo, cak bih rekao da sam se sit izdosadjivao. 

 

moguce da gresim al ja iz svoje koze ne mogu. 

Link to comment

Ma znamo mi svi da Klint nije Danijel Dej Luis. Fak, nije ni Norton. Ali on sebi daje adekvatne uloge. 

 

No kažem, samo Ivo Džimu da je snimio, bio bi veliki režiser. A gdje su stariji filmovi Među 5 najvećih antiratnih filmova, snimljen od strane nadrkanog republikanca. 

Link to comment

@adam

 

sigurno smo ti i ja vrlo drugaciji.  m$baby je film na koji sam se isplakala sacuvaj boze. mozda sam u prednosti tu, jer mi je lakse bilo da se identifikujem sa protagonistom. bas me vozilo :D

 

ne mora reziser da izmislja nove fore i fazone da bi bio sjajan

 

 

let gledan, tu su druge teme primarne

 

daj mi primer tebi emotivnog filma cisto da vidim na kojoj si skali emotivnosti :D

Edited by mustang
Link to comment
8 minutes ago, James Marshall said:

Ne znam samo u kojim krugovima je Klint precijenjen. :D

Precijenjen je Džarmuš, ffs. 

Ja njih dvojicu uopšte ne bih poredio, Džarmuš je iz sveta filma, Klint je drvo iz sveta biznisa

Link to comment

Klint jeste drven u 99% svojih i tudjih filmova, pada mi na pamet Kuganov blef kao izuzetak gde je Istvud vrlo fleksibilan i zanimljiv, ali to u principu nema veze jer 99% njegovih uloga i zahtevaju upravo takvu neku vrstu drvenosti, da ne kazem poznati termin u teoriji glume tzv. tree act koji je ustolicio jos Bogi. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...