Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Yesterday simpa, dobra ideja, koja se i nije mozda razvila, a pogotovu ne zavrsila u pravom smeru, fina Bitls muzika ona manje eksploatisana, english humor sa smekom, sve u svemu ok filmic.

Link to comment

 

19 hours ago, *edited by mod said:

Inace koliko sam primetio velikom vecinom su ljudi odusevljeni dok je kritika negde 60% uz neke nategnute kretenske momente tipa,  Ne gledajte ovaj film jer koristi pesmu koju je napisao pedofil.

 

Ta tobože sablažnjena kritika je deo marketinga, antiprotiv hajpovanje efikasno šalje reke ljudi u bioskope. Čak sam i ja morao da odem da pogledam da bih video oko čega se toliko trubi.

 

Film je dosta bolji nego što sam očekivao, iako nisam očekivao mnogo. Phoenix odličan, scenario ambiciozan ali nedorečen. Antiheroj predstavljen kao umereno simpatičan, taman koliko treba. Muzika prenaglašena, po superhero recepturi. Neki kadrovi su stvarno prelepi, ranije pomenute stepenice a ja bih dodao i završne slow-mo kadrove gde iz daljine gledamo pacijente kako vilene po Arkhamu.

 

Najveća zamerka bi bilo to što film pokušava da bude aktuelan i sroči nekakav socio-politički komentar, ali vrlo jasno nema muda za to. Čak seče granu na kojoj sedi, pa se Joker decidirano izjašnjava kao apolitični nihilista samo par sekundi pre minijaturne političke tirade :isuse: Ako si već hteo da nam predstaviš fiktivnog lidera disaffected violent youth, sveca moderne alijenacije, onda nemoj da ga stidljivo odvajaš od revolucionarnog pokreta koji se oko njega spontano okupio. Te mučenike karakteriše upravo patološka žudnja za pripadanjem zajednici - nema nikakvog smisla da bi se jedan takav aktivno i javno distancirao od sebi sličnih. 

 

Sad naravno, svako se češe tamo gde ga svrbi... meni smeta bezmudi pseudo-politički angažman, nekom drugom smeta valorizacija nasilja, nekom navodni rasizam i seksizam, a nekom...

 

19 hours ago, MortimerBrewster said:

džoker je odvratno, zlo, eksploatorsko govno.

 

prosto ne mogu da verujem da je bolest tako zloupotrebljena

 

Koja tačno bolest, molim te? Fiktivni poremećaj koji izaziva nekontrolisane napade smeha ali te osim toga ostavlja sasvim funkcionalnim?

 

Kad prigovaraš eksploataciju i zloupotrebu, poželjno je navesti šta se tačno eksploatiše i zloupotrebljava.

 

19 hours ago, MortimerBrewster said:

pošto je paralela sa taksistom više nego očigledna, da probam da dam analizu preko taksiste

 

Paralele sa taksistom su potpuno deplasirane jer taj urban decay sedamdesetih o kom pričaš ima vrlo malo dodirnih tačaka sa patološkom izolacijom u doba interneta. Joker je film namenjen modernoj publici, iz samo eksternih razloga nominalno postavljen u rane osamdesete godine.

 

Četrdeset godina je prošlo, ej! Svi koji umišljaju da je u pitanju pokušaj Taxi Driver rimejka su mi smešni, a posebno oni koji taksativno navode razlike da bi zaključili da je u pitanju nedostojna kopija (umesto da shvate da im je početna pretpostavka bila glupava.)

 

19 hours ago, MortimerBrewster said:

najveća zamerka je ipak, što ne da nema kvaliteta, već je po meni ovde ceo film moralni kolaps industrije

 

otprilike uzimu duševnu bolest, razrade je tako da je ubijanje zapravo i kul, onda se to istilizuje i iskrevelji kroz joakima, doda malo umetničarenja i pretencioznosti u jebenoj betmen franšizi, pomeša sa aktuelnim incel / masovni ubice momentom da se obezbedi diskusija u medijima i imaju odličan proizvod za današnjicu. baš fina eksploatacija svega, pravi mali eksperiment. 

 

 

Holivud moralno kolabirao jbt, ni manje ni više nego leta gospodnjeg 2019 :lolol: 

 

A vrhunac infantilnosti je kmečanje o tome kako je "ubijanje kul" zato što protagonista filma ubija ljude :isuse: Koga to žulja može gleda ekranizovane bajke, moderne morality plays, ima ih na pretek.

 

Link to comment
On 10.10.2019. at 20:04, Milošica said:

Koji vam je najbolji Žoakimov film,ne računajuči Gladijatora i Džokera(pošto sam samo ta dva gledao)?

8 mm gde glumi sa Nikolasom Kejdzom.

Link to comment

Sinoc Parasite, dobra zabava po korejskom receptu. Večeras ne nadjoh titlove za Medium Cool pa se prešaltah na Short Cuts, pogledao pola, jebanje mame. Pola života nosam Carvera sa sobom al ponekad napravim gresku pa odem na decije rodjendane :(

Link to comment

napokon odgledao vice. tjah.... nako.... malo tupa ta satira, nedorecena. bejl odlican sto je i bilo za ocekivati. kile mu dobro stoje, cak na momente deluje previse dobrocudno za karakter. 

 

ali, ali, ali - valja gledati zbog rokvela. idealan bush. idealan. ladno ukrao bejlu film. car!

Link to comment

Kad smo kod Špijunskih, odgledao Anna, gledalo mi se nešto u 4k, pa to podletelo.

Najveći problem je što je Anna pobila više ljudi u par godina službe za KGB od Ramba u svim delovima puta hiljadu. Na momente se Beson baš zaigrao, pa je to izgledalo, onako... Smešno banalno.

Na kraju par standardnih špijunskih tvistova u fazonu "Opa, radi za njih! Ne, ipak za ove prve! Ma ne za sebe! Ček, za koga sad radi?" 

Jedna solidna šestica/10.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...