Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

džoker je odvratno, zlo, eksploatorsko govno.

 

prosto ne mogu da verujem da je bolest tako zloupotrebljena

i čudi me kako se ljudi dive žoakimovoj kreveljavoj glumi. jel taj lik glumeo nešto, a da nije da pola minuta zvera u prazno sa kao zajebanim unutrašnjim konfliktom, napreže se kao da će da sere i to prodaje kao zanat? 

 

pošto je paralela sa taksistom više nego očigledna, da probam da dam analizu preko taksiste

 

taksista priča o usamljenosti koja je toliko prisutna danas u gradovima, pažljivo taj urban decay milje (đubre sa ulica wink wink nudge nudge), gradi lik, stvara ti osećaj neprijatnosti i sažaljenja prema trevisu. 

ova holivudska splačina uzima duševnu bolest, stavlja je u pogon preko ubistava koje opravdava & podržava i onda je još stilizuje i glorifikuje preko jebeno zamornog žoakima koji se šminka, oblači kul, pleše, onako baš ima momenat samorealizacije na nivou dečka koji obećava, samo što ubija... i to sve u jebenoj franšizi o betmenu. 

mislim cela priča da rokne tri balavandera u metrou i onda se to slavi po gotamu, a sa druge strane režiser i glavni glumac pričaju kako su se jasno trudili da ne glorifikuju nasilje je posebna poslastica.

 

e sad ima i ta atmosfera filma. interesantno je da i taksista i ovo govno dele njujork 70's. dok taksista recimo to polako gradi, stavlja trevisa u razne situacije, pažljivo razrađuje progresiju...deluje realno i dobro. baš lepo komponuje atmosferu gde imaš i normalan deo (sibil pre svega) i usamljen trevisov deo i đubre po ulicama, jelda.

joker to ne jebe. đubre u prvi plan, sve je sranje, svi su govna, sve je prljavo i zlo. i to onako na silu, bez preterano truda. sve je govno, osećaj se loše. i  pošto je tako jeftino, lako je izbeći da te uhvati ta atmosfera.

 

naravno neku vrcavosti, zanat i dobro i inteligentno rešenje neke scene od dileje koja je režirala hengover i imao obraza da napravi ovo je teško očekivati.

žoakim se krevelji i to vidim odlično prolazi

 

najveća zamerka je ipak, što ne da nema kvaliteta, već je po meni ovde ceo film moralni kolaps industrije

otprilike uzimu duševnu bolest, razrade je tako da je ubijanje zapravo i kul, onda se to istilizuje i iskrevelji kroz joakima, doda malo umetničarenja i pretencioznosti u jebenoj betmen franšizi, pomeša sa aktuelnim incel / masovni ubice momentom da se obezbedi diskusija u medijima i imaju odličan proizvod za današnjicu. baš fina eksploatacija svega, pravi mali eksperiment. 

nadam se da će odgovorni zarađene pare potrošiti na lečenje

 

hvala na pažnji

Edited by MortimerBrewster
Link to comment

Gledao Ad Astra u biskišu večeras, meni je lepo legao. Pre svega zanatski i vizuelno, neke scene svemira, meseca, marsa su spektakularne, radnja je sporija ali me dovoljno zainteresovao zaplet da me zanima šta će da bude do kraja. Nažalost, najveća mana filma je predvidljiv kraj. 

Prosto mi se ne gugla šta struka tj fizičari misle o filmu, brzini kojom se putuje, veličini svemirskih brodova u odnosu na planete, ja sam sve samo ne ekspert za fiziku, ali rekao bih da su zakoni iste, vremena i prostora izgaženi brutalno u par slučajeva.

Link to comment
11 minutes ago, MortimerBrewster said:

džoker je odvratno, zlo, eksploatorsko govno.

 

prosto ne mogu da verujem da je bolest tako zloupotrebljena

i čudi me kako se ljudi dive žoakimovoj kreveljavoj glumi. jel taj lik glumeo nešto, a da nije da pola minuta zvera u prazno sa kao zajebanim unutrašnjim konfliktom, napreže se kao da će da sere i to prodaje kao zanat? 

 

pošto je paralela sa taksistom više nego očigledna, da probam da dam analizu preko taksiste

 

taksista priča o usamljenosti koja je toliko prisutna danas u gradovima, pažljivo taj urban decay milje (đubre sa ulica wink wink nudge nudge), gradi lik, stvara ti osećaj neprijatnosti i sažaljenja prema trevisu. 

ova holivudska splačina uzima duševnu bolest, stavlja je u pogon preko ubistava koje opravdava & podržava i onda je još stilizuje i glorifikuje preko jebeno zamornog žoakima koji se šminka, oblači kul, pleše, onako baš ima momenat samorealizacije na nivou dečka koji obećava, samo što ubija... i to sve u jebenoj franšizi o betmenu. 

mislim cela priča da rokne tri balavandera u metrou i onda se to slavi po gotamu, a sa druge strane režiser i glavni glumac pričaju kako su se jasno trudili da ne glorifikuju nasilje je posebna poslastica.

 

e sad ima i ta atmosfera filma. interesantno je da i taksista i ovo govno dele njujork 70's. dok taksista recimo to polako gradi, stavlja trevisa u razne situacije, pažljivo razrađuje progresiju...deluje realno i dobro. baš lepo komponuje atmosferu gde imaš i normalan deo (sibil pre svega) i usamljen trevisov deo i đubre po ulicama, jelda.

joker to ne jebe. đubre u prvi plan, sve je sranje, svi su govna, sve je prljavo i zlo. i to onako na silu, bez preterano truda. sve je govno, osećaj se loše. i  pošto je tako jeftino, lako je izbeći da te uhvati ta atmosfera.

 

naravno neku vrcavosti, zanat i dobro i inteligentno rešenje neke scene od dileje koja je režirala hengover i imao obraza da napravi ovo je teško očekivati.

žoakim se krevelji i to vidim odlično prolazi

 

najveća zamerka je ipak, što ne da nema kvaliteta, već je po meni ovde ceo film moralni kolaps industrije

otprilike uzimu duševnu bolest, razrade je tako da je ubijanje zapravo i kul, onda se to istilizuje i iskrevelji kroz joakima, doda malo umetničarenja i pretencioznosti u jebenoj betmen franšizi, pomeša sa aktuelnim incel / masovni ubice momentom da se obezbedi diskusija u medijima i imaju odličan proizvod za današnjicu. baš fina eksploatacija svega, pravi mali eksperiment. 

nadam se da će odgovorni zarađene pare potrošiti na lečenje

 

hvala na pažnji

 

Odlican post. Pisi cesce..

Link to comment

Joker opravdao sva ocekivanja i hajp. Sto se Joaquina tice, ne pamtim veceg favorita za Oskara za glavnu musku ulogu jos od kako je Forest Vitaker postao Idi Amin.
Ovaj film je da se bez daljnjeg gleda u bioskopu.

 

Inace koliko sam primetio velikom vecinom su ljudi odusevljeni dok je kritika negde 60% uz neke nategnute kretenske momente tipa,  Ne gledajte ovaj film jer koristi pesmu koju je napisao pedofil.

Link to comment

Interesantan post gore.Preterano kritički gledano,ali ima tu neke istine.

 

Jedino se apsolutno ne slažem za Žoakima.On je svoju ulogu odradio maestralno,gledano čisto sa aspekta glume.Nikako to ne bih nazvao kreveljenjem.

Edited by Milošica
Link to comment
On 8.10.2019. at 0:43, Calavera said:

parazit je do jaja, mada je u meni i snowpiercer onomad izazvao 1 talas odusevljenja :sleep: bacicu pogled i na onaj burning sto ste ga spominjali...

 

Kakav parazit?

Link to comment

Pogledah večeras Đokera.  Celokupan utisak blizu savršenstva, Oskar za glavnu mušku ulogu nije upitan, meni je i muzika legla, u par ključnih scena samo čelo, genijalno, par zaista antologijskih scena

 

Spoiler

Scena snimana odozdo kako se penje stepenicama, sav utučen, iskrivljen, umoran. Deluje da će taj put delovati beznadežno dugo, beskonačno.

 

Druga, momenat gde ubija kolegu s posla, a zatim sedi na podu, lica poprskanog krvlju. Fenomenalna i scena i fotografija. I kao trešnjica na vrhu® gorteskno bizarno smešna scena sa kepecom i vratima.

 

Link to comment

Nisam jos pogledao Dzokera, ali taj momentum gdje glavni junak sumnjivog morala cini zlo, jer sam je pretrpio vece zlo, pa nam je zato privatljivo njegovo djelovanje i cak navijamo za njega da pocini sto ozbiljniji masakr jer je, eto, opravdano, mi ide na genitalije. Medjutim, to se poodavno provlaci kao pritajeni lajtmotiv - samo Jaganjci npr - i ne cini mi se da je fer pljuvati po dzokeru (filmu) jer i oni koriste priliku da na tom dignu lovu, iako jeste sasvim opravdano pljuvati upravo zbog toga. 

Link to comment
On 8.10.2019. at 0:43, Calavera said:

parazit je do jaja, mada je u meni i snowpiercer onomad izazvao 1 talas odusevljenja :sleep: bacicu pogled i na onaj burning sto ste ga spominjali...

Snowpiercer je uvreda za mozak. Pokidao je zakone fizike.

 

Voleo bih da mi neko objasni kako je fizicki moguce da jedan jedini voz napravi U-turn i da prednji vagoni idu uporedo sa zadnjim dovoljno dugo da oni mogu da se sibaju i pucaju jedni na druge (scena traje par minuta). Moze i da nacrta. 

Edited by braca
Link to comment

 

13 minutes ago, braca said:

Snowpiercer je uvreda za mozak. Pokidao je zakone fizike.

 

Voleo bih da mi neko objasni kako je fizicki moguce da jedan jedini voz napravi U-turn i da prednji vagoni idu uporedo sa zadnjim dovoljno dugo da oni mogu da se sibaju i pucaju jedni na druge (scena traje par minuta). Moze i da nacrta. 

Dobro, Snowpiercer jest vnogo od filma, ali ipak je u pitanju alegorija. Nije bas da su fizika i tehnicke karakteristike vozova narocito bitne za radnju, taj voz nije zapravo voz, i tako to. 

Edited by Joe D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...