Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

uželela sam se žena koje vitlaju mačem pa odgledah the woman knight of mirror lake

 

MV5BNjk3ZTA2YWEtOTE3Ny00YjMzLTkyNzgtYTVj

 

nije loš, sve u svemu, ali nisam baš zadovolj(e)na. prvih i poslednjih pola sata akcija, drama između. priča je zapravo interesantna - o prvoj ženi revolucionarki u kini, feministkinji i pesnikinji qui jin. poučna je i dirljiva, ali taj biografski pristup nekako ne korelira sa scenama borbe (inače vrlo dobre!) koje ipak imaju primese fantastičnog. a ja em trenutno nisam u raspoloženju za stvarnost, em mi se gledalo nešto dinamično, tako da mi je akcioni deo bio super, a dramski višak (što ne znači da bi loše funkcionisao sam za sebe u nekom drugom raspoloženju).

 

nastavljam quest sa reign of assassins i radujem se michelle yeoh.

 

 

Link to comment

Nema to veze sa Diznijem, uvek se jedan procenat kriticara folirantski gnusa kada se u filmu bad guy prikaze makar malo kompleksnije, pa nam njegove radnje izazovu simpatije.

 

Ono sto se meni svidja kod Jokera sto nema mnogo veze sa stripom (za koji ja inace ne marim mnogo), vec svoje uzore ima u filmovima Scorsese, Lumeta i jos nekih autora iz 70-ih i 80-ih godina. A opet, film je zapravo vrlo aktuelan, kako u Americi, tako i u ostalim drustvima danas. Koliko me raspadnuti Gotam (odnosno Njujork 80-ih) podseca na danasnji Beograd. Kako bi nam dobro dosao jedan Dzoker da digne revoluciju na ulici..

 

Joaquin zaista pokidao, zaronio je duboko i izvukao dzokera iz rukava kojeg cemo pamtiti zauvek..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...