Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

10 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ova dvojica ne znaju ko je to, i onako vezani počinju da preklinju pridošlicu da ih odveže i oslobodi.

 

Jer oni ne znaju da je to Weenie.

 

:laugh:

Link to comment
11 minutes ago, FPLS said:

Previse su ga razvukli i poslednjih 45 min postane naporan, ali meni je ipak bio podnosljivo zabavan. 

 

Ne vidim da je nesto specijalno losiji od prvog dela, manje-vise ista glupava cgi popcorn zabava, samo malo pojacana vecim budzetom i jacim glumackim imenima.

 

6.5/10 i jedan i drugi :fantom:

 

Neam pojma, prvi deo je meni mogao da prođe kao dečija horor avantura, odlučili su da ga dovuku u današnje vreme, tj današnje vreme -27 godina u osamdesete, i to je okej, potpuno je razumna odluka da ako radiš modernu adaptaciju da je napraviš  za modernije, današnje gledaoce. Ali taj prvi deo nije imao neke velike probleme koje sam mogao da primetim, a ja sam poprilično velika picajzla, ako ne upadamo u klopku da ga upoređujemo sa originalnom, tj miniserijom iz ranih devedesetih, film prilično okej stoji na svoje obe noge, sam za sebe, nema nekih epohalnih govnarija. Klinci su čak simpatični, mada jes malo utisak da postoji ogroman manjak atmosfere i drugarstva među njima, već samo da su nabacani tu da odvezu radnju, ali okej, ionako nisam tvrdio da je je Chapter 1 nešto uuu dobar, samo okej.

 

Ova gomila balege od drugog dela je jeziva.

Spoiler

Potpuno odsustvo bilo kakve prave emocije ili povezanosti među ljudima koji se vide nakon 27 godina, veliki akcenat na komičnim gegovima (koji su inače okej, ali ne mogu izneti film sam po sebi), užasna, prosto užasna gluma onog crnca, odluka da on bude ideološki zelot što se tiče posvećenosti da ostane kao čuvar vatre u Deriju i njegova fanatičnost da ih sve vrati, jeziva krindžasta dinamika između pretty boy Bena i potpuno neuverljive Beverli, užasno zbrzan opis Beverli u abusive braku prikazan u 120 sekundi (tu su štedeli, a jebeni film traje tri sata), Bil je... bogo moj, ono je najgore mis-castovanje Džejms Makavoja koje mogu da zamislim koji je inače glumčina i po a prosto sam imao utisak tokom filma da mu je neprijatno što je u njemu, ideja rezolucije tako što je crnac išao kod nekih randomnih indijanaca da nauči ritual, otme artefakt, da on odjednom zna sva pravila kao da je posvećeni monah, i na kraju plot twist da je taj ritual golo govno jer je It pobio i indijance ali je crnac mislio kanda "Dobro, ovo uopšte nije uspelo, al' nema veze, ovog puta prosto mora da upali", Džizs faking Krajst, ona odluka da je Riči zaljubljen u Edija, postava da su oni tokom 27 godina sve to magično pozaboravljali pa se opet susreli je imala za posledicu da sve vreme izgledaju kao potpuni stranci a ne stari prijatelji iz detinjstva, i na kraju, o bogovi stari i novi, i na kraju onaj proliv da je Stenli svima poslao oproštajno pismo u kome se raspričao ko Del Bojeva mama na samrtničkoj postelji (da, zamišljajte, napisao je rukom jedno isto pismo šest puta i onda ga poslao poštom na šest adresa ljudima koje je zaboravio i nije bio u kontaktu s njima 27 godina ali im svakako zna adrese stanovanja) u kome obaveštava sve da nije isekao vene jer je kukavica nego je to bio genijalan taktički manevar da zajebe It-a jer da je i on bio s njima to bi im se svakako obilo u glavu jer razlozi.

 

 

 

10 minutes ago, Filozof manijak said:

Meni je i prvi deo rimejka bio slab, imao sam utisak da su scene samo nabacane jedna na drugu.

Dakle drugi deo je jos lošiji

 

See above.

Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

It Chapter 2. Gospodebože.

 

Nije da sam imao neka visoka očekivanja, ali prvi deo je bio makar okej. Ništa epohalno, ali mogli su ga usrati straobalno, a nisu, meni dovoljno. Drugi deo je zato... majko božija.

 

Jebena katastrofa. 

 

Od horrora čekam ovo sa nestrpljenjem, jer je ista ekipa snimila i Goodnight Mommy. 

 

 

Edited by pariah
Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

(.....)

Maštam o tome da otmem i zatočim scenaristu i režisera u neku malu odaju samo sa jednim vratima, bez prozora. Dok sede tamo vezani za stolice i dok se uspaničeno domunđavaju ko ih je oteo, šta žele s njima, vrata prostorije se lagano otvaraju i unutra ulazi osoba sa podebelom sveskom. Ova dvojica ne znaju ko je to, i onako vezani počinju da preklinju pridošlicu da ih odveže i oslobodi.

 

Jer oni ne znaju da je to Weenie.

 

:rolf:

 

:Hail:

Link to comment
3 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

It Chapter 2. Gospodebože.

 

Nije da sam imao neka visoka očekivanja, ali prvi deo je bio makar okej. Ništa epohalno, ali mogli su ga usrati straobalno, a nisu, meni dovoljno. Drugi deo je zato... majko božija.

 

I prvi dio je strava i uzas dobrog ukusa, potpuno promasena atmosfera Kinga. Ovo necu ni pokusati. Dark Tower takodje, tuga jedna. Pravi primjer kako se moze ekranizovati King je Castle Rock

Link to comment

castle rock mi bio dobar do pretkraj, nesto se raspadne u nekom momentu, ne secam se sta.

meni je pravi primer the mist. mislim i ostalo od istog reditelja.

najbolja ekranizacija je naravno the shining, al to je bolji film nego bilo sta sto bi king za sto zivota napisao.

Link to comment
18 hours ago, ToniAdams said:

A zapravo sam video da se pominju koreanci na prošlim stranama pa sam razmišljao šta još nisam gledao

 

ja posle duže pauze sa korejancima overio burning sinoć, pravo dobar! sad svlačim parasite, bongara teško da može da omane dok god ne snima na američkom.

 

btw rekao bih da mnogi ovde nisu skoro pokušali da gledaju originalni it...koji je ono krš :lolol:

Link to comment

parasite i burning su zapravo odličan double-feature s obzirom da su tematski iznenađujuće bliski. a teme su vrlo aktuelne i bitne, mada se bong već bavio politikama u snowpierceru i donekle u okji. nikad ovoliko uspešno.

 

iako je burning odličan, parasite je zabavniji, pitkiji i mislim da ostavlja jači utisak. bong na vrhuncu, fantastičan film.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...