Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

3 hours ago, mustang said:

 

ja uzivala. mada sve gde je kevin costner volim. covek ima hipnoticku boju glasa :wub:

 

 

Volim i ja Costnera, Harrelsona jos vise ali nekako je svako vukao na svoju stranu, nidje hemije - obaska i dijalozi su bas bas ono siromasni i nezanimljivi. Da se ekipa koja je pravila film, upola potrudila oko glume i scenaria, kao u slucaju fotografije i ambijenta, bilo bi to dobro ostvarenje.

Link to comment
21 hours ago, Bane_V said:

I, Daniel Blake - odlična i neverovatno realna priča iz nižeg ekonomskog sloja UK-a. Teskoba koja zahvata sve generacije, a može se gledati i iz ugla Bregzita.

Brexit treba gledati kroz ovo. Ipak, jebace ih vise nego se nadaju. Kinezi ce im pokupovati sve sto se moze prodati, ostali ce propasti na danijelovu/ kafkinu ljestvicu

Link to comment

Balkanskiy rubezh (Balkanska međa)

https://www.imdb.com/title/tt5951188/

 

Gledao sam ga isključivo kao akciono/ratni film. Sa tog aspekta ocena je najviša moguća. :) 

 

Naravno, ovo je propagandni film i bio sam pripremljen na to odmah u startu. Bilo je mnogo patetike, i sličnih neizbežnih budalaština, očajnog humora, ali to mi ne umanjuje utisak odličnog akcionog filma gde pršti na sve strane. Efekti takođe dobri. Ono što mi je smetalo takođe je i prilično velika količina surovosti pojedinih scena mučenja da pojačaju utisak. Moglo je i bez toga. :dry: Glumačka ruska ekipa, sasvim OK, solidan casting. 

Sve u svemu preporuka za pogledati ali isključivo kao akciono/ratni film.

 

p.s. pišem na ovoj temi jer je film ruski a ne srpski.

Link to comment

Kada vidiš scenu sa preklanom decom, onda se takav film ne može gledati isključivo kao akcioni, već je to isključivo propagandni film, i to najniži oblik propagande. Šteta što otišli tako nisko, tj šteta je što nisu napravili isključivo akcioni film, propagandni momenat je mogao i malo suptilnije da se provuče.

Link to comment

Ja sam ga gledao na laptopu, tako da sam te jezivosti odmah premotavao, preskakao. Jednostavno za tako nešto nemam stomak. Tebi je bilo teže jer si bio u bioskopu, ako se ne varam? Da sam bio u tvojoj koži pretpostavljam da bi pisao skoro isto kao i ti o ovom filmu. Ovako sam premotavanjem preskočio sigurno nekih 10-15 minuta groznih scena, pa mi je i utisak drugačiji. Ono je stvarno previše jezivo.

 

edit: E da, dobro mi se dojmila ona crnokosa "Ruskinja". Ravšana Kurkova se zove. I gle, stvarno je iz Uzbekistana kao što neko reče u tom filmu od glavnih glumaca. :) 

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...