Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Odgledao Everybody Knows (Todos los saben) i dobro je to Nikodije opisao na prethodnoj strani: nije kao da gori more i tope se planine, niti je blizu remek dela kakav je T2, ali je sasvim pristojan film.

Barbara Leni (u filmu Bea) mi je daleko privlačnija od Kruz, ova je odavno plastična (govorim o fizičkom izgledu, a ne o glumi). Ako se sećate u Volver je bio kadar sa pogledom na njene grudi odozgo dok pere sudove, uz komentar jesi li ti to radila sise? koji kao da je iz stvarnog sveta ostao utkan u taj filmski.

 

Spoiler

Žao mi je što je Bea napustila kuću, izgledala je kao kul lik.

 

Link to comment

Green Book originalan i duhovit na trenutke, međutim slabo obrađena svaka tema koje su se dotakli. Homokseksulani momenat crnog pijaniste alkosa 60-ih se morao iscijediti da te oduva, npr. Muzika takođe, našao sam na yt neke njegove džez teme koje zvuče mnogo prirodnije nego ove u filmu, a svirka u kafani je užasna, samo tehnički odsvirano, bez zrna duše. Generalno plitko nekako a toliko prilika. Mortensen izvukao film. 6.5/10

Link to comment
22 minutes ago, kipo said:

Green Book originalan i duhovit na trenutke, međutim slabo obrađena svaka tema koje su se dotakli. Homokseksulani momenat crnog pijaniste alkosa 60-ih se morao iscijediti da te oduva, npr. Muzika takođe, našao sam na yt neke njegove džez teme koje zvuče mnogo prirodnije nego ove u filmu, a svirka u kafani je užasna, samo tehnički odsvirano, bez zrna duše. Generalno plitko nekako a toliko prilika. Mortensen izvukao film. 6.5/10

 

U pravu si potpuno, film baš funkcioniše na dosta plitkom nivou, i  čim se malo čovek zamisli oko bilo čega u filmu, sve je krajnje diskutabilno. Misilm, jeste feelgood movie, ali zaista ništa više od toga.

Link to comment

Film je rađen kao parodija revizionističkih konstrukata istorije u skladu sa postmodernim paradoksalno prilično rigidnim postavkama društvenih odnosa. Vešto beži u ironiju modernističkog shvatanja istorijske parabole, kojom se nosi sa svime kroz smešak, ulični šmek i šarm slobode umetnika, koja kada već nije u stanju društva, ostaje da postoji izvan u nekakvoj egzistenciji. Samim tim, film ni ne traži obradu tema već put kojim bi ih izbegao.

 

Jedan umetnik i jedan uličar idu kroz postmoderno totalitarno svojim putem i noseći samo taj turistički vodič, zelenu knjigu...

Link to comment
55 minutes ago, kobni zelaya said:

 

U pravu si potpuno, film baš funkcioniše na dosta plitkom nivou, i  čim se malo čovek zamisli oko bilo čega u filmu, sve je krajnje diskutabilno. Misilm, jeste feelgood movie, ali zaista ništa više od toga.

Da. Umjesto da slože film za oskare na ovu priču, uhvatili su se tih banalnih komičnih trenutaka koje jednostavno ne idu sa ovako ozbiljnom pričom i temom generalno prisutnom i danas u US. Nejasno.

Link to comment
2 hours ago, kipo said:

Da. Umjesto da slože film za oskare na ovu priču, uhvatili su se tih banalnih komičnih trenutaka koje jednostavno ne idu sa ovako ozbiljnom pričom i temom generalno prisutnom i danas u US. Nejasno.

NIsam gledao Green book,čekam BR,ali ovako bih  opisao  Blackkklansman 

Link to comment
1 hour ago, Fakundo Sava said:

NIsam gledao Green book,čekam BR,ali ovako bih  opisao  Blackkklansman 

Nisam gledao jer se može prepoznati :)  Green book nije odavao baš toliko. 

Link to comment

ajant priceless :D

 

deset najvecih umova ppp ne bi moglo da iskonstruisu jednu njegovu recenicu :laugh:

Spoiler

 

cilj green book price je bio odnos dva coveka, kao sto je ajant vec rekao, ulicara i umetnika, pocetak jednog vecnog prijateljstva. dva totalno razlicita sveta i nacina razmisljanja, oba istinita; postovanje koje se postepeno gradilo izmedju njih dvojice, ogoljavanje licnosti iz nedelje u nedelju, da na kraju vise nemaju sta da kriju jedan od drugog. 

mozda ce neki drugi film da prikaze dublji presek zivota don shirley-ja. 

 

 

Link to comment

čini mi se da zamerate filmu ono što je njegova najveća vrednost - na šarmantan i duhovit  način prikazuje odnos dva različita čoveka na road tripu a ujedno, negde direktno, negde između redova, prikazuje društvo i probleme sa kojima se oba lika susreću. reći da je plitak je isto ko da kažeš da je 29.ulica plitak film jer se bavi odnosom oca i sina a ne recesijom ili The Intouchablesima da se ne bavi ozbiljnije problemom paralizovanih ljudi.
ja zameram filmu što nije mnogo energičniji i što nema više minijatura sa tog puta.

Edited by maheem
Link to comment
1 hour ago, maheem said:

čini mi se da zamerate filmu ono što je njegova najveća vrednost - na šarmantan i duhovit  način prikazuje odnos dva različita čoveka na road tripu a ujedno, negde direktno, negde između redova, prikazuje društvo i probleme sa kojima se oba lika susreću. reći da je plitak je isto ko da kažeš da je 29.ulica plitak film jer se bavi odnosom oca i sina a ne recesijom ili The Intouchablesima da se ne bavi ozbiljnije problemom paralizovanih ljudi.
ja zameram filmu što nije mnogo energičniji i što nema više minijatura sa tog puta.

 

+1

Bas ga odgledao i delim utisak..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...