Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Do sam bio preko™ odgledao sam par dostupnih sa amazona.


In Time. Film sa jako zanimljivom premisom da su ljudi genetični predodređeni da žive 25 godina i da posle toga moraju da zarade isto gde je vreme jedina valuta. Ali avaj, par enormnih debilizama, spoiler on. Na početku, naš glavni junak ostaje bez mati jer mu je ona dala pre odlaska iz kuće 10 minuta da nešto pojede, da čovek užina. Onda je ona krenula na posao sa 2 sata vremena u novčaniku, međutim šofer joj rekao da je karta poskupela duplo te je krenula da trči ka sinu a on ka njoj i na kraju mu je umrla taman pošto mu je skočila u zagrljaj. :D Oplako sam... Zatim je naš glavni junak dobio vek od nekog lika koga je smorio večni život. Dao je deceniju najboljem ortaku koji je otišao u kafanu i ubio se od alkohola (bukvalno), a onda je da ne znamo zašto i kako krenuo u "drugu vremensku zonu" i od tada se film odvija bukvalno da se nema pojma šta se dešava. Ne znamo ašto ide gde ide i radi šta radi, jedna totalno glupava i nepovezana priča gde se priča eto tako odvija sama od sebe.. Čak je i na pokeru iako muj e ostalo nekih 80 godina uspeo nekako da plati raise od 2 veka :D Sve u svemu, šteta, moglo je ispasti baš dobro, ovako je ispalo baš... Sranje.

No country for old men - i dalje remek delo iako mi se i dalje ne sviđa kraj.

SwitchBack - stari triler iz 97 sa Kvejdom i Denijem Gloverom i serijskim ubicom. Meni je bio skroz ok, nekad su se filmovi ipak snimali temeljnije i dublje. 

 

The wall - dobio sam više nego što sam očekivao, bio skeptičan kao i pred svaki Američki ratni film, ali u pitanju je ok suspense triler gde samo zid razdvaja USA marinca i Iračkog snajperistu. Kraj iznenađujuć.

Link to comment
On 2.3.2019. at 18:40, number_9 said:

Kad već pominjete Džordž S. Skota, pogledajte The Hospital. Odličan film. 

Takođe, ako volite ovog glumca odgledajte Ekzorcist 3, mada ga tu Dourif zasenjuje.

Link to comment

Završio maločas Green Book, odradio me pa sam malo euforičan, pa samo par stvari, domaći za Spajk Lija da vidi kako se pravi duhovit, nepretenciozan film koji se opet dovoljno bavi rasizmom, Vigo me oduševio, nisam ni sanjao da ima ovakvog lika u sebi, i na kraju, kome se ovakav 1 film ne dopada, taj je žešći proseravač. :D 

 

Oskar u pravim rukama, za divno čudo.

Link to comment

Pa dobro, film je bas sladak, pitak, mnogoo simpa. Pisali smo mi tu neki vec.

Mada, saznala sam naknadno da navodno to uopste nije bila istina, ta prica, bar po tvrdnjama brata i necaka od pijaniste. Teske reci su tu pale

 

https://www.indiewire.com/2018/12/green-book-controversy-shirley-family-lies-mahershala-ali-apology-1202028687/

 

Ali, da se vratimo filmu, da je prica bila ispricana iz ugla pijaniste bilo bi mnogo "gadnija".

 

Sve i svemu Vigo je divan, kao i uvek, ali mislim da Mahersala nije trebalo da dobije Oskara, vala preterase sa rasnom ravnopravnoscu, a pogotovu kako cujem da nije zasluzeno ni za sporednu zensku -crnkinja (nisam gledala taj film), ali znam da su Ema i Rejcel razbile.

 

No, nemam ni ja nista protiv najboljeg filma, a Spajk Li je veciti smarac.

 

 

Link to comment

Nisam uopste njegov rad dovodila u pitanje. Naprotiv, i te kako imam postovanja za njega.

Blackkklansman mi je spreman vec neko vreme da ga samo play, pa cu da ga komentarisem.

 

 

 

 

Link to comment

U Klansmenu mi je...

 

Spoiler

ekstra epizoda Tophera Gracea (David Duke), a možda najbolja scena kada ga Ron zamoli za fotografiju i zagrli, a ovaj ostane u neverici.

 

Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

Pa dobro, film je bas sladak, pitak, mnogoo simpa. Pisali smo mi tu neki vec.

Mada, saznala sam naknadno da navodno to uopste nije bila istina, ta prica, bar po tvrdnjama brata i necaka od pijaniste. Teske reci su tu pale

 

https://www.indiewire.com/2018/12/green-book-controversy-shirley-family-lies-mahershala-ali-apology-1202028687/

 

Ali, da se vratimo filmu, da je prica bila ispricana iz ugla pijaniste bilo bi mnogo "gadnija".

 

Sve i svemu Vigo je divan, kao i uvek, ali mislim da Mahersala nije trebalo da dobije Oskara, vala preterase sa rasnom ravnopravnoscu, a pogotovu kako cujem da nije zasluzeno ni za sporednu zensku -crnkinja (nisam gledala taj film), ali znam da su Ema i Rejcel razbile.

 

No, nemam ni ja nista protiv najboljeg filma, a Spajk Li je veciti smarac.

 

Indeed, film ima malo čizi momenata, ali ne marim. Toni lip je praktično savršen lik, primenjuje silu kad treba, smešan je, čovek iz "naroda", posvećen porodici, dobar muž, i ne prelazi granicu ni u jednom momentu u odnosu sa Širlijem, razume njegove gej porive, protivi se rasizmu - što sve u mnogome utiče na utisak kod gledaoca. Pored toga film je odlično napisan, dijalozi su fenomenalni, na momente apsurdni i usiljeni što mi je super sa obzirom na njihov odnos.

Što se tiče porodice:

 

 

Kao i moj omiljeni sajt za proveru filmova po "istinitoj priči":
 

http://www.historyvshollywood.com/reelfaces/green-book/

 

 

 

Edited by Mil@n
Link to comment

Krenuo sinoc da gledam The Hateful Eight. Izdrzao ceo sat boreci sa sa snom. Jel se nesto desi posle? Ima li ikakvog opravdanja za toliku dosadu na pocetku? Da nije QT, batalio bih film posle uvodnih deset minuta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...