Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

everybody knows

prvi put na kolarcu u bioskopu, bas lep dozivljaj. pristojan svet, od 20ak prisutnih ljudi niko nije zdrao i suskao kesama, stolice retro, bioskop as it used to be, moracu opet tamo. film dobar, pretilo je u jednom trenutku da skrene u telenovelu, ali nije, sacuvao je minimum dostojanstva, mozda malo predug, a penelope sve sisatija lepsa,

Link to comment
6 hours ago, Nikodije said:

everybody knows

prvi put na kolarcu u bioskopu, bas lep dozivljaj. pristojan svet, od 20ak prisutnih ljudi niko nije zdrao i suskao kesama, stolice retro, bioskop as it used to be, moracu opet tamo. film dobar, pretilo je u jednom trenutku da skrene u telenovelu, ali nije, sacuvao je minimum dostojanstva, mozda malo predug, a penelope sve sisatija lepsa,

 

+1

 

Ja ga gledao na jebenom tabletu u jebenom busu na jebenom putovanju. Vrlodobar Farhadi.

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.jpg.de8fd90cf635103e9a14c3bce15357c0.jpg

 

:wub:

Link to comment

sta smo sve odgledali, mislim da nece biti jako strasno da ovog ferhadija odgledamo  (zapravo, ja sam svakakva sranjca gledala, pa prezivela)

a inace i ja skinula i to i the wife, pa cemo videti sta cu pustiti, jos malo imam da odlucim :D

Link to comment
2 hours ago, Ras said:

Nemoj up da zezaš, taman sam skinuo film!

Ili da ti zahvalim i jednostavno preskočim gledanje :)

 

Gledaj. Daleko je od remek dela, ali ima dosta nekih zanimljivih minijatura i solidnih glumackih kreacija. 

Link to comment
On 30.1.2019. at 1:19, Nikodije said:

 

Gledaj. Daleko je od remek dela, ali ima dosta nekih zanimljivih minijatura i solidnih glumackih kreacija. 

evo i ja da se pridruzujem predlozima da ga gledas (ukoliko ga nisi vec pogledao), ipak se vidi da je film rezirao odlican reditelj a i ekipa glumaca je takodje sjajna. sama prica nije nesto, ali sve u svemu, ja sam zadovoljna zaspala nakon sto sam ga odgledala :-) 

the wife sam takodje odgledala, taj film je nesto losije ustimovan, a glen glouz meni ne toliko ubedljiva u ovoj ulozi. mislim, odlicna je ona glumica i svaki kadar sa njom je dramatican, ali me ni ona ni dzonatan prajs nisu bas ubedili u tu njihovu (filmsku) pricu.

Link to comment

sinoć sam uhvatila na ptc3 argentinski iz 2016, počasni građanin. dobar skoro kao da je rumunski :D

izmišljeni pisac nobelovac se posle 40 godina vraća iz evrope u svoje selo u argentini, a tamo vladaju takoreći naprednjaci :D jedino mi se nije dopao kraj, al ajde sad. topla preporuka.

Link to comment
23 minutes ago, slepa živana said:

dobar skoro kao da je rumunski :D

 

 

:rolf:

 

Počasni građanin mi je funkcionisao dobro samo do nivoa zapleta, a onda prerastao u kliše, iz kojeg autori ništa specijalno nisu uspeli da izvuku sve do kraja, koji je, slažem se, najslabiji deo filma.

 

Link to comment
17 minutes ago, Ras said:

Počasni građanin mi je funkcionisao dobro samo do nivoa zapleta, a onda prerastao u kliše, iz kojeg autori ništa specijalno nisu uspeli da izvuku sve do kraja, koji je, slažem se, najslabiji deo filma.

šta znam, meni se dopalo kako kroz ceo film balansira u tim kretenskim situacijama, da ne pukne, žiriranje na konkursu, prekid predavanja, dodela ordena, otkrivanje spomenika... baš me je držalo sve vreme. jedino što je delovalo jasno čemu sve vodi, pa je prema tome poslednjih par minuta filma višak.

Link to comment
On 28.1.2019. at 13:32, namenski said:

Срекна нова '49

 

Jos jedan domacitm, odlican, sto se filmske strane tice, znalci ce znati bolje, iskreniji od oca koji je otisao na sluzbeni put buduci da pokrivaju isto vreme.

 

poslednji put sam ga gledala prošlog leta na nekoj ma(h)alskoj projekciji u skoplju. stanari jedne zgrade su u predvečerja postavljali platno ispred ulaza i gledali filmove sa komšijama/prolaznicima. eto, sada mi se gleda opet i mirno leto, ali ga ne nalazim po trafikama.

 

poslednje gledano

 

51S5DYPTS8L._SY445_.jpg

 

Link to comment

 

 

Ni iz čega... Ništa. :D

Treba i to znati umeti. Valjda...

edit: Kao i link postovati. Sa fona. :D

The Mule (2018)

 

Edited by stoutspectacledbold-head
Link to comment

The Favourite, ok film, borba moci, egzistencije, manipulacija, karakteristicno za tesko i prevrtljivo doba pocetkom 18.veka, na engleskom dvoru.

Partim Jorgosa, cudan lik skroz, ali zanimljiv.

Olivija Koleman odigrala sjajnu rolu kraljice En.

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...