Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Dobar je Dogman, mislim i bolji od Gomore, jer više funkcioniše u nekom žanrovskom, noir smislu. Film verovatno nije previše origanalan, ima klišea odavde i odande, ali je sve to fino i skrupulozno upotrebljeno i upakovano. Kako ono beše, kao Rundskop - agro noir? :). Vidi se da se Garoneu taj film dopao.

Link to comment

sinoć sam uhvatila na teveu dancer upstairs iz 2002. u režiji džona malkoviča.

jurenje pobunjenika u južnoj americi, ali usporeno. i baš je na lep način prikazana veza revolucije i umetnosti, kad ono jutros vidim snimak pobune iz kinoteke pa mi još lepše :)

 

Link to comment

ORSON.jpg.0e5fee82123fae5589ce3c83c51f80c9.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt1175506/

 

Ko još ne zna za Orsona! Welles je bio strašno fascinantna figura pored činjenice da je bio jedan od najvećih režisera ikada i stvarno je čudno što do sada njegov lik nije bio češća tema filmskih dramatizacija. Richard Linklater radi ono što radi najbolje, a to je pravi pametan feel good film. Niko ne zna od kuda se pojavio Christian McKay ali ne znam da li bi Welles odigrao bolje Wellesa! Summa summarum, ovaj film preporučujem prvenstveno jer mi je odlično legao a osim toga kontam da bi dosta ljudi zaobišlo ovaj film možda prvenstveno zbog  Zack Efrona-a  i mislim da bi se zajebali. Ljudi koji nisu upoznati sa likom Wellesa (ili vrlo malo) dobiće laganu, zabavnu komediju.

 

 

Link to comment
On 13.12.2018. at 8:55, pariah said:

Ajd da se ne "svađamo" :cool:  uguraću i Cross of Iron među bolje samo zbog Coburn-ove njuške i Slavka Štimca.

 

  Reveal hidden contents

 

 

hvala ti brate. znaci mi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...