Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 26.9.2018. at 1:44, Bujodrag said:

The Big Sleep, verzija sa Bogartom.

 

Jbt, kako je brz film. Sve se non-stop dešava. Mi smo navikli da ove moderne akcione smatramo brzim ali to je samo produkcijska iluzija. Napucana akcija a film je spor i može se svesti na par rečenica. Ovde sam morao par pita da zaustavim ili čak vratim par minuta nazad da ponovo vidim šta je sad to upravo rečeno.

I naravno, predivna Lorin Bekol.

Mis'im, svi govore izuzetno brzo, neprirodno i previše knjiški ali to ništa ne umanjuje kvalitet filma. To je taj manir. To je taj noir svet. Sjajan film.

Ima i verzija sa Robetom Mičamom iz sedamdesetih, pogledaću je da vidim ima li stiliskih razlika.

 

I interesantno, u prvih desetak minuta sam skapirao koliko sam se razmazio: pomislio sam, gde je boja? Ovi crno beli su bez veze. No, vrlo brzo sam zaboravio na boju, nije mi falila, nego sam pokušavao da dovoljno brzo uhvatim dijaloge i elemente priče.

10/10

sinoć sam ponovo gledao film. zaista jeste tačno to što si napisao o brzini radnje. ovo danas, zaista u filmu ti ode pola sata na seks, pola sata na jurnjavu kolima. i meni je bežala radnja na momente. lorin bekol bi i po današnjim standardima bila ohoho. 

no, ono što mi sreću kvari je bogart. ono što je kolega malopre, pišući o "kraljici" naveo, cinizam. njegova gluma zbog koje mi spada među neomiljene. u "siera madre" baš mi je smetao. tako da, sve skupa, ostao je utisak od pre par godina 8/10

Link to comment

Radnja u Big Sleep nije glavni kvalitet filma, čak ni njena brzina, uostalom ta brzina je odlika Čendlera.

Ključ je verovatno privatni odnos LB-HB. koji tokom filma izrasta i biva zabeležen kao odnos Vivian Rutledge - Philip Marlowe.

Ne verujem da Hawks nije video šta se među njima dvoma dešava, a mogu da samo da nagađam da li je smo vešto beležio, ili je svesno inkorporirao u film.

Moguće i da je na ovom PDF-u u temi sa najboljim scenama kačena ona u kojoj Marlowe ulazi u prostoriju prepunu bučne publike za koju Vivian peva, a onda im se sretnu pogledi i vreme u - spo - ra - va.

Čaroban, čaroban film! 

Link to comment

pa, kad je pomenuto crno -belo bez kolora, nedavno sam sa gospođom obnovio gradivo,  premindžerova "anatomija" vrhunski film sa vrhunskim stjuartom i skotom. a i li remik je bila........

Edited by djordje geprat
Link to comment
2 hours ago, Ras said:

 

Ključ je verovatno privatni odnos LB-HB. koji tokom filma izrasta i biva zabeležen kao odnos Vivian Rutledge - Philip Marlowe.

(.....)

 

 

Taj odnos je odlično zabeležen u filmu u kom je nastajao. U mom omiljenom Imati i nemati. Bogart je uobičajen ali kad je Lorin u kadru s njim, ja se zaljubim odmah u oboje.

OK, više u Lorin, ipak ;) 

Link to comment

lowlife

kod nas zabranjuju filmove koji obradjuju trgovanje organima, posto, jelte, srbi to ne rade, ali ta tema po svetu nije neki tabu. ovde je spakovana u ludacku guzvaru svega i svacega, ima tu laznih policajaca, naci, hispano i crnackih redneka, svi su potkaceni, ali ima i neke cudne topline koja se efektno provlaci kroz film. uz dakako svakojake brutalnosti i crni humor. vrlo neobicno ostvarenje

Edited by Nikodije
Link to comment
On 25.9.2018. at 9:14, ToniAdams said:

Fenomenalan je zid, davno sam o njemu ovde pisao.

Jedan od onih iskonski jezivih filmova. 

Gledao sam ga na mahove pa nisam stigao da se udubim, ono je neka sizofrenija ili su samo napravili jeziv film?

Link to comment

https://www.imdb.com/title/tt2980592/

 

Kad na pocetku vidis da random lik ladno dolazi u neku random porodicu i predstavlja se kao ratni drug njihovog poginulog sina a oni ga pustaju da ostane kod njih neko vreme i ne prekines da gledas istog momenta jer je to jako glupo i nerealno, ni ne zasluzujes nista drugo osim patnje do kraja filma. Nema cak ni dobrih riba, jebo im ja pas mater.

Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

Brate pa jedno sedam puta na prošle pola strane preporučujem taj film :)

El me zezaš?

 

Uopste nisam skontao. :huh: Na brzinu sam preleteo prethodne dve strane, sad gledam, imao si neki post u spojleru koji nisam bio hteo da otvaram.

 

Znam da volis zivotinje i da prezires lov, pa zato.

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

Uopste nisam skontao. :huh: Na brzinu sam preleteo prethodne dve strane, sad gledam, imao si neki post u spojleru koji nisam bio hteo da otvaram.

 

Znam da volis zivotinje i da prezires lov, pa zato.

Ma da, super je.

Kako si ga ti skapirao? Da ti nisam na ignoru, video bi da ga kapiram kao borbu protiv depresije.

Link to comment
Just now, ToniAdams said:

Ma da, super je.

Kako si ga ti skapirao? Da ti nisam na ignoru, video bi da ga kapiram kao borbu protiv depresije.

 

LOL, gde ti da budes na ignoru. 

 

Nisam se trudio nista da kapiram. Od ovog filma zapamticu odnos nje i psa, Bahovu muziku i fotografiju. Citat u kojem kaze da su posle toliko vremena razlike izmedju nje i Luchsa izgubile svako znacenje me prati ceo dan.

 

Jedan od onih filmova koji ostaje zauvek, siguran sam.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...