Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Jeste Vikander jebozovna, ali ponekad treba razmisljati pravom™ glavom. Necu da se ponavljam a cini mi se i da smo imali tu raspravu na tu temu. Prosto film ne zasluzuje preporuku vec manipulise emocijama - i bi tako.

Link to comment
8 hours ago, zakintos said:

Jeste Vikander jebozovna, ali ponekad treba razmisljati pravom™ glavom. Necu da se ponavljam a cini mi se i da smo imali tu raspravu na tu temu. Prosto film ne zasluzuje preporuku vec manipulise emocijama - i bi tako.

 

Na ovom topicu sam pre mesec dana pisao negativno o poslednjem Vendersu. Na drugom topicu sam nedavno prilično opljuvao pretposlednjeg Aleksa Garlanda. U oba filma Vikander igra glavne uloge tako da je nivo tvoga idiotizma na razini neistražene amebe ili friškog govna u koje tek treba da zagazi prva ljudska noga...

Link to comment
9 hours ago, Duci Simonovic said:

Kakva drama a

 

Ne moze dramaticnije  :) gledao sam na desetine slicnih americkih filmova, a ovaj je, po meni, bolji od svih americkih. Ne zna se sta je bolje- da li likovi ili efekti. 

Link to comment
2 hours ago, Ajant23 said:

 

Na ovom topicu sam pre mesec dana pisao negativno o poslednjem Vendersu. Na drugom topicu sam nedavno prilično opljuvao pretposlednjeg Aleksa Garlanda. U oba filma Vikander igra glavne uloge tako da je nivo tvoga idiotizma na razini neistražene amebe ili friškog govna u koje tek treba da zagazi prva ljudska noga...

 

Nažalost, samo čitam ono što pišeš. Možda je samo koincidencija da prilično 2 loša filma sa Vikander stavljaš u fokus. Jer na prethodnoj strani si veličao Raidera i stavljao ga u red nekih ozbiljnih ekranizacija (mislim da smo našli konsenzus da je to jedna otrcana reč, čak si je i ponovio u istom kontekstu - ali ako insistiraš na tome OK) što je po meni besmislica.

Za Derekov film mi je jasno da uživaš u cinematografi (isto tako i za Fantomsku nit) - da lični doživljaj/emociju ne stavljaš u prvi plan, što je sasvim OK, ali po meni jeftina računica.

 

 

 

Link to comment
On 8.10.2016. at 9:08, zakintos said:

Ovaj film bi trebalo da dobije više ljubavi... preporuka!

 

Florence Foster Jenkins (2016)

 

Veoma čudna priča u muzičkoj istoriji, odnosno, kako je najgori pevač na svetu rasprodao čuveni Karnegi Hol. Prijatno iznenađenje, mislim da nije samo priča o muzici već dobijamo i odgovore  na pitanja ljubavi prema životu. Ova priča otvara mnogo dublja pitanja da li je ona žrtva sopstvene zablude, možda i svoje bolesti a možda i neiskrene ljubavi ali i bizarne dobrote njenih prijatelja. Reditelj ni u jednom trenutku se ne ruga niti pokušava da iz svog ugla prikaže njegovo viđenje, što je odlično, jer na gledaocu je ostavljeno da shvati njegovim očima celu pontu ove priče. Snimljen je stvarno sa puno ljubavi. Gluma je odlična, da ne hvalim ponaosob, čak i Hju Grant ima bistave trenutke iako ne mogu očima da ga smislim, a ono njegovo zamuckivanje nekako je vešto sakriveno tako da je leg'o za ovu ulogu a moram i da pohvalim momka na klaviru koji je izuzetno odigrao svoju ulogu. Veoma suptilna mešavina komedije, drame a svakako je za svaku preporuku i moj favorit trenutno za ovu godinu, nekako lagano osveženje u poplavi ovih rimejkova Od mene 8/10 i za kraj malo originalne muzike "najgore pevačice na svetu".

 

http://youtu.be/V6ubiUIxbWE

 

E konačno sam odgledao ovo na TV, slažem se sa opservacijama, pohvaljujem i scenaristu koji je od jedne vinjete iz stvarnog života (koncert i par snimaka) uspio da to fino razvuče na cjelovečernji film, uz solidne glumce. Nema praznog hoda, onako nenametljiv, blag film koji ne natura nikakve agende ni angažovanost. Legao super. 

Link to comment

Kodachrome (2017)

https://www.imdb.com/title/tt1880399/?ref_=nv_sr_1

 

OK, evo sada preporučujem sa istim žarom i film koji je sa emocionalnog gledišta totalna suprotnost od pređašnjeg. Relacija otac-sin i nerazumevanje između istih. I ovaj film takođe "manipuliše emocijama", kao što te pređašnji tera na plakanje ovaj te tera na negativnost, mržnju..

Odličan film, obavezno pogledajte.

Link to comment

U periodu odmaranja od bazanja po Norveškim fjordovima odgledano:

 

Hostiles - meni dosta dobar, Bale u top formi, kada je takav, ubica je.


Okja - kontam da je film više napravljen kao kritika društva, manifest lošem tretiranju životinja i sl, kao takav nema ne znam kakve filmse kvalitete, u istu svrhu preporučio bih npr dokumentarac Earthlings (samo za one sa jakim stomakom). Film sam po sebi, solidan.

Baby Driver - dobra zabava, sjajna muzika fenomenalno implementirana u film, nećete ni primetiti da je ima previše jer je sve u funkciji filma i dobrano probrano. U filmu naravno ima malo preterivanja i nešto malo patetikice, ali preporučio bih. 

 

Valerian and the city of the thousand planets - film me uvukao svojom estetikom i svetom koji je iskreirao. Prijao mi je taj ambijent, ima simpatičnih detalja, atmosfera je primamljiva, meni barem. Priča je korektna, naravno, bez par bljuc momenata glavnih protagonista se ne može, ali preporučio bih ovo za ljubitelje sc fi-a u oskudici sličnog sadržaja ozbiljnijeg kvaliteta.

Link to comment

logan lucky :D ooodlican....na neke scene sam se toliko naglas smejala da sam mislila komsije ce da mi kucaju na vrata :) scena sa bombom....priceless :laugh:

Link to comment

@Host

 

Priroda interneta je takva kakva je i više ne mogu da linkujem topic o hrpi praktično propagandnih laži kojima je prekrojena istorija u filmu The Four Feathers (2002) zato što je imdb sklonio svoje forume sa sajta. Svojevremeno sam bio linkovao ovde taj topic, ali on više nije dostupan. Možda jedino preko onih sajtova sa arhivama stranica. I on je pored Drivea bio bitna inspiracija za takav post.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...