Jump to content
IGNORED

now playing 2nd coming


luba

Recommended Posts

jedna plejlista sa izuzetnog puta geteborg-halmstad-geteborg-kopenhagen. skupilo se nešto nove muzike pa ajde da nešto i da preslušam kako treba:

Kaidi Tatham - It's A World Before You

a0696649863_10.jpg

 

Kaidi Cat! Legenda! Super producirani jazz funk preko broken beata. Super zvuci preko sjajnih polomljnih ritmova ali ništa novo i mišta za pamćenje. Nijedna stvar ne ostaje duže u ušima.
 

Ed Motta - Criterion Of The Senses

2000835901.jpg?preset=ProductPage

Nepotrebna i slaba kopija Steely Dana. Znam da je njihov veliki fan, al ipak... Raniji Edovi radovi su mnogo bolji.

A Taste Of Honey - A Taste Of Honey

Album kao celina i nije nešto, bar se meni nije dopao al uvek sjajni vokali i 3-4 numere koje izuvaju - World Spin (gitarski loop kida), Distant, You i Sky High. 
 


Bobby Rodriguez - Simply Macrame

Sjajna 16minutna obrada Malog suncokreta. Ostatak albuma solidan latin jazz
 



Abstract Orchestra - Madvillain Vol.1

 

a3414379638_16_ea5e1234-f2f5-46b4-a530-3

 

Uh ovo je bilo baš prijatno. Sinematik đez n hip hop. Rekonstrukcije Madliba i MF Dooma. Preporuke

 

 



Afro National - African Experimentals 1972 - 1979

a3518597806_14.jpg

Dobar ritam, perkusije, gitare i klavijature a preko pesme o svakodnevici običnog sijeraleončanina
Veseli Dem Kick mi je zapao za uho

Felbm - Tape 1

43851209120054.jpeg

Tape 2 je ostao u queu u Soulseeku tak da sam samo Tape 1 preslušao. Izdanje za Soundway iz ove godine. Smut đez :lolol: kratke, letnje, džezi nostalgične kompozicije. Dominira sintisajzer preko kompjutersko bita. Grozno izgleda ovako napisano al prilično je simpatično. Vidim moguću primenu na terasi vikendice, nagi uz čaj kad sperma presuši.
 


Lingua Franca - EP-4

linguafranca.jpg?w=600&ssl=1

punky funk. japanski šizoidni mutant. fuzija raznih ludila
 

 

 

VA - Napoli Segreta Vol.1

a1372700143_10.jpg

 

Forza Napoli! zabavna kompiška opskurne funki disko muzike iz napulja. najbolja garica mi je sada u napulju, nu guinea https://www.youtube.com/watch?v=91kNxCYoaKI almighty je iz napulja, mada mislim da su se preselili u berlin, uzdravlje napoli!

 

 

Link to comment

Danas se desilo još jedno izuzetno putovanje kolima po kiši uz muziku u trajanju od 4 i po sata. Današnji skor je 3 Novo, a dobro albuma koje ću kasnije premestiti tamo:

Maisha - There Is A Place

a0118885203_10.jpg

Sjajan spitirual jazz straight from uk. Nisam proverio ko je učestvovao u ovom projektu ali super svirka bubnjeva, harfe, saxa i posebno gitare na Osiris kompoziciji. Omot dočarava o kakvoj se svirci radi.
 


Florian Pellissier Quintet - Bijou Vayou Caillou
a2523917410_10.jpg

 

Još jedan dobar album Floriana i bande mu za dragi mi Heavenly Sweetness. Mislim da na ovom albumu ima dosta gostovanja, tako mi se čini po zvuku. Moderno, a opet klasično. Raznovrsne kompozicije, na svakoj odlični bubnjevi. Poslednja stvar na albumu je obrada Jazz Carnival, to im bogumi nije trebalo, mogli su da je sviraju na nastupima a da je izostave na albumu kad već nije neka izvedba za pamćenje.
 

 

i za Lanću gostovanje Anthony Josepha:
 

 

 

Moods - Zoom Out

cover.ki

Electronic Soul. Razne atmosfere, različit tempo al uglavnom sve numere krasi dobra produkcija bitova i tonova. Album pred kraj malo slabi ali je svakako solidan. Jedan od favorita je Better To Ya, jednostavna lirika i kompozicija, simple samba ritam, još jednostavniji ali jako lepo osmišljen refren, distorzirana baslinija, negde na sredini uleću prelepi synth padovi (2:46, zapravo drugi synth) ali čini mi se da se nekako loše poklapaju sa baslinijom i da je tu mogao bolji posao uraditi. Kao i sa aranžmanom, sledeći synth je takođe lep i mislim da je malo drugačijim aranžmanom mogao napraviti bolji posao. Definitivno je na 3.minutu trebao malo odmoriti vokal i svirati klavijaturama. Dosta o tome :D Naravno ovo slušati na dobrom ozvučenju, nikako laptop :D

https://soundcloud.com/moodsprod/better-for-ya-feat-sacha-vee?in=moodsprod/sets/zoom-out

 

Grachan Moncur III - Evolution

Grachan-Moncur-3-Evolution.jpg

 

Zanimljive kompozicije i odlična svirka. Prilično drugačije od Blue Note kataloga tih godina
 


Makindu - Makindu

a3512890639_10.jpg

Za fanove afroindijanske hipnotičke muzike. Niš posebno mi se nije dojmilo

Link to comment
2 hours ago, Ras said:

 

I? Šta kažu klinci, je l im se dopada?

ne znam na koje klince mislis, al' ajde, klinci u mojoj glavi uvek imaju dobru zurku uz Koju.

 np:

dobar set covera na jednu stvar:

Mamuthones - Symphony for the Devil

Edited by Majo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...