Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

Ne vozim vise, ali sam ga vozio protekle sedmice u Grckoj.

 

Veoma prijatno iznenadjenje i bez preterivanja najbolji rent-a-car u kog sam ikado vozio u toj klasi. KIA exceed:

 

exceed.gif

Edited by Peter Fan
  • +1 4
Link to comment
On 3.8.2022. at 6:55, Milosh76 said:

Nemoj @Mil@n da te cuje :D

 

Video sam ih čak i uvom mom ćumezu 2, 3 u poslednjih par meseci. 

Nemam para za njega, ali barem imam neki koji istinski želim i to je nešto. :D

Link to comment
On 2.8.2022. at 15:17, Peter Fan said:

Ne vozim vise, ali sam ga vozio protekle sedmice u Grckoj.

 

Veoma prijatno iznenadjenje i bez preterivanja najbolji rent-a-car u kog sam ikado vozio u toj klasi. KIA exceed:

 

exceed.gif

 

Meni se te nove kije suv/crossover bas opasno svidjaju kad poredis cenu/kvalitet/i sta sve ima. 

 

Ima neki hibrid Sorento bas mocno izgleda i svasta ima unutra.  

 

 

Mazdica ima problem danas sto dashboard izgleda jeftino. Moja tribute mazda je imala bolju kozu nego ove danas. Nekako plasticno sve unutra. Al da je dobra masina, jeste. U zdravlju da te sluzi @dragance

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, dragance said:

Hvala @mustang Drugačiji je model ovde nego kod vas. Poslaću ti par fotki, baš lepo izgleda.

 

Ajd. Bas me zanima. Moj prvi izbor je bio da uzmem mazdu al bas je maska jeftino izgledala

Link to comment
  • 3 weeks later...

Golf 8, odnosno vozio ga prosli tjedan u Italiji. Prvi Golf nakon vise od 10 godina, a prvi dizel golf mozda ikada. Ne sjecam se da sam ga u YU ikad vozio

 

Na predjenih oko 1,500 km imao sam prosjecnu potrosnju od 4.6 l (prema trip kompjuteru, a prema pumpi rekao bih da se slaze), od cega na autputu oko 4.4 i to sve uz prilicno agresivnu voznju. Nisam gledao koji je motor bio, ali bih rekao 2.0l TDI barem prema onome kako ubrzava i na kojim obrtajima radi.

 

DIzajn unutarsnjosti pozajmljuje od Audija u smislu ravnih horizontalnih linija (a posebno otvori za grijanje/ventilaciju.) Ono sto me je najvise iznenadilo (uz veoma dobro ubrzanje) je nivo autonomije. Ne znam da li je sad to standardna oprema, ali ovaj auto je imao nesto izmedju Level 1 i Level 2. Dinamcni tempomat, korekcija volana i brdo senzora koji daju upustva na ekran. Razocaranje je bilo nedostatak straznje kamere, koja kosta par evra da se ugradi i integrise, te mi nije jasno zasto su je izostavili. Izuzev toga sve 5, posebno za taj segment. Zanimljivo je kako je auto industrija veoma brzo uznapredovala u tom pogledu za samo par godina. Primjerice, prije 5 godina Audi A5/Q5 tu opremu nije imao ni kao opciju, a sad je standardna ga Golfu.

 

Dalje, vrlo dobu ocjenu bih dao i infotainment sistemu koji iako ima malo konfuzan meni (to je boljka cijel VW game), ima sve sto treba, ulkljucujici i wireless CarPlay/Android Auto. Ponovo, za ovaj segment iznad ocekivanja.

 

Ono gdje ima losu ocjenu je preglednost: prednji nosaci krova imaju prevelki mrtvi ugao, i par puta mi se desilo da me iznende pjesaci koji mi stoje u mrtvom uglu, i onda samo iskoce pred auto. Takodje, zadnja vjetrobranska sajba je premala i jos bez zadnje kamere, malo je zajebano kad se ide u rikverc. Iako sam sa ja vec dosta odvikao s obzirom da vozim karavane i SUV, to mi nije recumo bio problem sa C3 kog sam vozio u SRB.

 

Ne znam koliko kosta u odnosu na konkurenciju, ali sve u svemu veoma, veoma dobar auto. No, iza svog je zenita i cuo sam da ce VW mozda da ga "ubije", odnosno da nece biti 9-ke.

20220818_125241718_iOS.jpg

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Aj sto je lepa nego motor toliko dobar za voznju, milina, 200 konja prava mera. Plus sve zivo od opreme, kao Mercedes. Potrosnja merena od cepa do cepa 6.2 litre, na bordu sve vreme ispod 6 ali laze malo. f14ab400f1e1f52ef2da026b6b3aab6c.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...