Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

Nov sam uzeo. Ne znam puno o motorima, ali jace sedan verzije od ove i ne prave i uopste nije slab auto. Poterao sam ga Ibarskom i ono sasvim dobro ubrzava. Mazda 6 koja je 2.0 i 165 konja je vec monstrum, ono bukvalno skace pod nogom. Ostao mi je mali zal sto se nisam odlucio za nju. Bas me zanima kako cu gledati na ovo moje pisanje nakon sto se vratim s puta i da li ce mi se ciniti slab kad budem pokusao s preticanjem Zabara.

Žabare ćeš teško da pretičiš, tamo je na autoputu obučno gužva kao u Kneza Miloša oko pola 9 ujtru :)

 

Ali do žabarije, uživaj... :)

 

Meni je Mazda inače ispala iz kombinacije samo zato što je za motor od 120KS bila skuplja od Tojote za 3K u istom nivou opreme i još nije moglo da se uzme na beskamatni kredit... ALi da je lepa, jeste...

Link to comment

Žabare ćeš teško da pretičiš, tamo je na autoputu obučno gužva kao u Kneza Miloša oko pola 9 ujtru :)

 

Ali do žabarije, uživaj... :)

 

Meni je Mazda inače ispala iz kombinacije samo zato što je za motor od 120KS bila skuplja od Tojote za 3K u istom nivou opreme i još nije moglo da se uzme na beskamatni kredit... ALi da je lepa, jeste...

Priznaj, nije ti dala madam, da se ne bi mangupirao.

Link to comment

Priznaj, nije ti dala madam, da se ne bi mangupirao.

NIje, madam je samo pitala koje je boje, i nervirala se što uzimam beli...Kaže privlačiću pažnju... :( A oni pederi traže 500€ za drugu boju... E ne dam :mad:

 

Za marku i model nije pitala, mogao sam da uzmem i RAV4 i Pola, njoj bi bilo svejedno..

Link to comment

NIje, madam je samo pitala koje je boje, i nervirala se što uzimam beli...Kaže privlačiću pažnju... :( A oni pederi traže 500€ za drugu boju... E ne dam :mad:

 

Za marku i model nije pitala, mogao sam da uzmem i RAV4 i Pola, njoj bi bilo svejedno..

Kome da privuces paznju belom bojom? Ako je policija u pitanju, zuta je neprejebiva, pa crvena.

 

A madam je svejedno iovako ionako dobije Dacu:)

 

Meni taj novi RAV4 nekako penzionerski i spolja i iznutra.

Link to comment

Ma pusti, to o privlačenju mi je neprejebiva misterija...

 

Privukao sam samo gomile insekata i sad znam zašto belo i auto put ne idu zajedno...

 

RAV4, bez rezervnog točka je bezveze, tu je CX5 neprejebiv...

Link to comment

Ma pusti, to o privlačenju mi je neprejebiva misterija...

 

Privukao sam samo gomile insekata i sad znam zašto belo i auto put ne idu zajedno...

 

RAV4, bez rezervnog točka je bezveze, tu je CX5 neprejebiv...

ja ću da zamenim moju mazdu 5 verovatno pre leta, vreme je. razmišljao sam o CX5 ali moja žena i klinac insistiraju na monovolumenu. pride, pisao sam već o tome ovde, servisiranje mazde u beogradu je jebena rabota, pogotovo ako moraš u ovlašćeni servis (a moraš dok god ti važi garancija). tako da je sva prilika da ću posle puno godina da se vratim francuzima i uzmem grand scenica. i da se zajebem. zato što našim putevima i, posebno, ulicama, treba voziti samo tenkove i golfove.

Link to comment

Ok, evo prvi utisci posle skoro 1000 kilometara.

 

Nije bučan, nivio buke mi je skroz ok. Potrošnja je malo veća od tvoje, u nekoj mešovotoj vožnji (70/30 za autoput) bord pokazuje oko 8...

 

E sad, za reakciju na gas... Recimo da je do 100-120 dosta eksplozivan, ali preko toga jeste malo tromiji nego što sam očekivao...

 

Ono što mi je čudno, da me ponekad onaj pokazivač za promene brzine već na 80 negde tera u 6 (bude manje od 2000 obrtaja u 5, on već signalizira promenu)... Kontam da se tako smanjije potrošnja, ali ako bi to slušao, stvarno bi mu onda ubio performanse... Nego, ja lepo na osećaj, zato mu je i potrošnja valjda veća...

 

Ono što me je malo razočaralo je dosta slabe mogućnosti praćenja potrošnje na grafici... Samo vreme / litara/100km i prosečna potrošnja od poslednjeg markera i istorija toga... U stvari nedostaje mi potrošnja po kilometraži, a ne po vremenu... ALi, ajde, nema veze to...

 

Inače, otkrio sam čari tempomata :) Sunce ti, najbolji uređaj kad puno ideš po autoputu...

jebem li ga, meni je od kada sam prvi put seo u njega bio penzionerski auto koji te tera da vozis po pravilima. uzeo ga, posto sam nekoliko meseci pre toga dobio klinca pa mi je odgovaralo da me ogranicava auto. jedino me smara buka kada krenem iznad 100.

u pravu si skroz da te tera na malim obrtajima u visu brzinu, mada sam se sada vec navikao i saltam, jer me smara da imam upaljenu strelicu. cudi me da nemas potrosnju po kilometrazi, ja ga imam u aurisu, ako mislimo na isto.

 

@Milan

Ako ti je lakse, do pre neki dan sam vozio Ford K koji nisam uspeo da prodam ni za soma evra, ljudi voze skuplje bicikle :D Odluka da se krene u ovu investiciju je pala kad sam shvatio da opet treba da pozajmljujem auto za put i da je to zaista neprikladno vec trecu godinu zaredom. Prosle godine sam sa pozajmljenim autom imao udes i krnuo 500 evra na popravku i jos me bilo sramota od coveka.

Prvo sam krenuo da se tripujem oko neke polovne Insignije (isto zato sto mi se svidja), ali mi je sestra uletela s pricom da mogu uzeti nov auto na lizing preko nje. Nikad ja ne bih mogao sloziti 20 soma evra na gomilu, to bi za mene bilo neizvodljivo i kad bih uzimao 10 soma mesecno. Ovako mi na 4 godine uzmu dodatnih 2 soma, sto je nesto sto mi deluje ok a imam i nov auto. Jednom sam do sada kupio nov (Sevrolet Kruz) i nadam se da ce mi zivot dozvoliti da vise ne uzimam polovna kola. Mnogo cimanja ima oko polovnog a ja i ne umem da ocenim stanje i kontam da svako moze da me zajebe. Polovan je za ljude koji se razumeju u automobile, evo ja nisam imao pojma da je 2.0/120 los odnos dok gaza ne pomenu. Bukvalno nista ne znam osim sta mi se svidi na oko, kako se krece u krivini i koliko brzo mogu da ubrzam kad zatreba. To su neki kriterijumi koje ja mogu da shvatim i kontam da se svakom poznavaocu dize kosa na glavi kad tako nesto cuje kao sto je meni kad ljudi kupuju komp :D

Sta dalje reci nego da je za soma evra vise bila Mazda 6 od prosle godine koja je salonski primerak i zbog toga na snizenju i ja nisam hteo da je uzmem jer je bronzana.

 

@ Majo:

Stigao sam do 140 na testu, znam da 200 nije problem, a izmedju 100 i 140 je sumanuto tih. Najtisi auto u kome sam se vozio, sto je za dug put meni daleko najbitnija stvar. Inace umem da vozim do 150 na autoputu kad je dobar auto koji to izdrzava, preko idem samo u test svrhe, tako da bi vecina automobila meni radila posao. Istu stvar sam cuo za te motore, ali ne znam dovoljno da bih imao izgradjeno misljenje.

 

@gaza:

http://www.mazda-rs.com/Modeli/Mazda3/Mazda3-Sedan/Specifikacije-i-cene

Sve sto je iznad 120 su hecbek varijante.

hehe, covek, ko da sebe citam, cak si me i za insigniju iskopirao :) svaka cast, lep auto si izabrao, da te fino sluzi.

Link to comment

Nov sam uzeo. Ne znam puno o motorima, ali jace sedan verzije od ove i ne prave i uopste nije slab auto. Poterao sam ga Ibarskom i ono sasvim dobro ubrzava. Mazda 6 koja je 2.0 i 165 konja je vec monstrum, ono bukvalno skace pod nogom. Ostao mi je mali zal sto se nisam odlucio za nju. Bas me zanima kako cu gledati na ovo moje pisanje nakon sto se vratim s puta i da li ce mi se ciniti slab kad budem pokusao s preticanjem Zabara.

Žabare nije mnogo teško preteći, ionako voze kao kreteni. Ali, auto-putevi su bukvalno zakrčeni i napakovani kamionima, tako da retko gde možeš da voziš preko 110. Eventualno na onim delovima auto-puta u Venetu ili Lombardiji gde imaš 3-4 trake + zaustavna. Medjutim, kad naidješ na kamione koji se obilaze, i jedan ide 80, a onaj koji ga obilazi ide 82, pa to traje 10 minuta......................Tako da se nećeš mnogo nauživati u vožnji po italijanskim putevima. :lolol:

A auto u zdravlju da te služi.

Edited by Tresko
Link to comment

Ovo za servis mi i sveca kaze, ako nesto ode mos se jebat dva meseca. Ja racunam da je citava fora novog auta bas da ne brines o takvim stvsrima, a ako se nesto i desi imam taj K za prvu pomoc. A nit idem svaki dan na posao da bi mi bila neka frka bez kola realno. Dao Bog zdravlja i para da ga prodam cim krenu sranja, najbolje je uvek u novom ko moze. Ako ne bude situacija, opet ce se nekako preziveti, kazu mi svi da je trajan i da ne trazi puno od vlasnika.

Hvala svima na lepim zeljama, u kafani sam polupjan a macan sedi ispred (zena vozi, ne brigajte :) )

Link to comment

@tresko: cozio sam do Milana pre par godina, onaj deo od Slovenije sam bio najsporiji u Kruzu (bar sam ja imao taj filing). Sad cu do Venecije, bice bar mesta kroz Hrvatsku da ga malo nagarim. Izvestaj cu posteno podneti ovde

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...