Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

Pa da, rešenje je da svi vozimo Puch-ove i Hamere. Dok se prvi Boske ne seti, pa počne da commutira u 110-ci. A onda ga zezne komšija sa 2226. Jer je sigurnije.

Link to comment

Ne znam kako da ti kažem, ali od kako sam postao ćale sam u fazonu posle mene potop. Nulta tolerancija za čobanoide i čobanoitkinje u saobraćaju.

Lend kruzer ili neki gelendervagen je izbor broj 1 za porodičnu vožnju kad se novčanik produbi.

 

Edit, da ne menjam, nisam ni ja rođen za volanom, štaviše poslovično sam loš vozač ali bahatost i agresiju ne ispoljavam, druge ne mogu da teram na to ali da se obezbedim mogu.

Edited by desboj
Link to comment
9 minutes ago, desboj said:

Ne znam kako da ti kažem, ali od kako sam postao ćale sam u fazonu posle mene potop. Nulta tolerancija za čobanoide i čobanoitkinje u saobraćaju.

Lend kruzer ili neki gelendervagen je izbor broj 1 za porodičnu vožnju kad se novčanik produbi.

 

Edit, da ne menjam, nisam ni ja rođen za volanom, štaviše poslovično sam loš vozač ali bahatost i agresiju ne ispoljavam, druge ne mogu da teram na to ali da se obezbedim mogu.

Jedan Bollinger B2 i da te bog vidi :)

1366_2000-1-6.jpg

Link to comment
21 minutes ago, desboj said:

Preferiram ruske varijante:dry::

 

 

Ja sam se samo pola salio, posto bih ladno vozio ovo americko cudo, em je na struju, em je toliko spartanski i ruzan, da mi se svidja. S duge strane, dzipovi, suvovi... su generalno sigurniji prilikom sudara, al su isto tako generalno losiji u vozackom smislu. Kako god okrenes puno zavisi od tebe, uslova na putu... 

Ti imas ideju da sacuvas svoju i glave svojih najblizih, kupovinom dzipa i to je respektabilno razmisljanje sa stanovista bezbednosti. Daj boze da svi tako razmisljaju, svedok sam svakodnevnog divljanja na putu, upravo od strane pomodarskih vlasnika, koji zaboravljaju koliko su opasni sa svojim gabaritima, da im je trag kocenja duzi, itd, itd. 

Edited by Lancia
Link to comment
4 hours ago, desboj said:

Ne znam šta bih ti rekao.

 

Ne znam, na primer da pokušaš da objasniš kako je "posle mene potop" princip održiv? Jer ako će se sigurnost projektovati čistom veličinom vozila, ništa nas ne zadržava da za n godina svi vozimo BTRove sa tvoje fotke, samo će oni koji zaista budu imali sredstava furati Ambramse, Leoparde i Leclerce. I tako dalje.

Link to comment

Jbg, ja se stvarno osećam u džipu sigurnije, ali, realno za grad je to preveliko i nezgrapno... Moj po gradu čak ima i smešnu potrošnju, ali parkiranje i motanje po manjim ulicama je velika jebada...

 

Već dugo se nosim mišlju da za grad uzmem Aygo ili tako nešto...

Link to comment
38 minutes ago, radisa said:

Jbg, ja se stvarno osećam u džipu sigurnije, ali, realno za grad je to preveliko i nezgrapno... Moj po gradu čak ima i smešnu potrošnju, ali parkiranje i motanje po manjim ulicama je velika jebada...

 

Već dugo se nosim mišlju da za grad uzmem Aygo ili tako nešto...

Uzmi Lanciu :sleep:

Link to comment
On 2.6.2020. at 3:03, desboj said:

Stigao 5008, utisci za sad vrlo dobri.

 

Vožnja 9/10

vozačka pozicija 10/10

mesta nazad 10/10

gepek 12/10(izvađeno 6. i 7. sedište)

Preglednost 6/10

Bombona, cestitke I nek' je sa srecom!

 

Sad si me inspirisao da napisem ocjenu na polugodistu, za one koje interesuje:

Spoiler

Evo i ocjena na polugodistu: vrlo dobar, 4+ i u velikoj mjeri ispunio ocekivanja. Ono sto mu fali do 5 je malo rafiniranosti, koju Mercedes ima, IMO. Ovo je naravno potpuno subjektivno, ali evo jedan primjer: idem da ubacim odresiste u navigacioni sistem i ne mogu, jer sistem ima bug. Nadjem odrediste na mapi, ali kad treba ukljuciti "Start navigation", funkcija je zamrzunuta. Ili recimo, nece da presalta sa FM radija na Spotify, iako modem ima odlican signal. Ili senzor kishe na sofersajbni - nekad radi super, a nekad ima preveliku zadrsku, i moram brisace manuelno pokrenuti. Te stvari se na Mercedesu ne desavaju, jednostvno radi. Naravno, nista od toga nije kardinalno, ali me nervira pomalo. 

Od vecih zamjerki imam samo dvije: relativno velika potrosnja koja apsolutno ne opravdava izbor motora od 4 cilindra sa turbom i superchargerom. Mislim, ako je izabran motor od 2l / 4 cilindra da bi se smanjila potrosnja, pa onda zbudzen sa vec navedenim turbom i superchargerom da bi se unapredile performanse, a  na kraju dobio veliku potrsonju i veoma kompleksan sistem, za koji djavo onda nisu jednostavno uzeli 6-ak i mirna Bosna? Iz toga potice i druga zamjerka: kad ga se malo preoptereti, taj motor je em previse bucan, em imam utisak da ce dusu ispustiti. Poredjenja radi, moj MB sa 6 cilindara / 3.5l trosi oko 20% manje, a kad ga nagazis ni ne cuje se do oko 5000 obrtaja. 

Sad da predjem na ono gdje je odlican, a tu su na prvom mjestu sjedista. Jednostavno fenomenalna, ni  jedan drugi auto mu nije ni blizu. Kontura, dodatne opcije koje produzavaju podrsku za bedra, mogucnosti podesavanja, izbor materijala, vizuelni utisak - sve 5. Volvo ima reputaciju za to, navodnu imaju tim ljekara specijalista za kicmu koji su savjetovali dizajn, tako da to nije bilo veliko iznenadjenje. No, ono sto jeste bilo iznenadjenje je infotainment sistem. Nisam ocekivao da ce mi se toliko svidjeti touchscreen kao takav, plus izvedba i funkcionalnost interfacea je odlicna. Doduse, izvedba ima jednu falinku, i to je ono bas za nevjerovati: displej izmedju tahometra i brzinomjera na vozacevoj strani ima samo tri opcije: mapa, trip info i nista. Da, to je "opcija". Dakle, ogromna propustena sansa da se unaprijedi kvaliteta proizvoda i ugodjaja, no kontam da soccer moms i vecinski segment ciljnih kupaca nije zainteresovan za minorne detalje kao sto su temperatura motora, napon baterije i drugi parametri stanja motora. To po strani, stvarno nisam pretpostavljao da ce mi se toliko svidjeti.  

Dalje, izuzetno sam impresioniran i funkcionalnoscu sistema autonomne voznje (level 2) - prilicno dobro izveden i kalibriran i umnogome olaksava voznju na dugim relacijama po autoputu. Radi i na obicnim cestama, ali je mnogo korisniji na autouputevima. Ovo je screen koji pokazuje kako to izgleda: namjestena brzina od 82 mph, tri sekunde rastojanja do vozila ispred i ovom trenutku sistem pokazuje trenutnu brzinu od 77 jer ima vozilo ispred koje vozi sporije nego moji gornji limit od 82. Kad se vozilo ispred skloni, onda auto ubrza do limita i odrzava tu brzinu dok neko drugi ne uleti. Zeleni volan pokazuje da ne moram drzati ruke na volanu (sto mi je dalo mogucnost da opalim sliku iz telefona). Ta boja postane zhuta kad je sistem pred isljucivanjem, koju prati i zvucni signal prije nego se boja promjeni u crvenu i sistem se iskljuci. Voznja bez drzanja volana je moguca nekih 10-sekundi, i auto sam upravlja u blagim krivinama do otprilike 20 stepni. Mozda je moguce i vise, ali meni se nije isprobavalo :-). Ali sam ga zato isprovao nocu, po kisi i veoma je pouzdan, dokle god je horizontalna signalizacija iole dobra.

spacer.png

Kad se taj sistem upari sa izuzetnom udobnoscu, auto postaje fenomenala krstarica u 75-85 mph rasponu jer ubaci u 8. brzinu, a okretaji ne prelaze 2k, tako da je i iznendajuce tih (barem zasad dok su gume nove). Za nas koji volimo voznju kreira odlicno iskustvo i smanjuje pshofizicki umor, tako da sam proslog mjeseca i oborio vlasiti rekord: presao 2100 km za 17.5 sati (19 sa pish pauzama). Mislim da bi se nekim drugi autom to bilo znatno teze, ako ne i nemoguce. Drago mi je da smo ga kupili.

spacer.png

 

Link to comment

Ajde da i ja okacim mog crnog mezimca, posto kada ga jednoga dana budem prodavao, mozda ce neko bas na ovom forumu dobiti specijalni popust :)

 

Kupio sam ga pre pet godina od jednog zivopisnog lika iz kraja koji je bio prvi vlasnik, do sada je ukupno predjeno 262.000km, po gradu trosi do 10l, dizel, automatik, 170 konja, 2200 kubika, navigacija, klima, avantgarde oprema, da kucnem u drvo za sada nisam imao nikakav problem, savrseno me sluzi i oduvek sam bio veliki zaljubljenik u Mercedes-Benz, jedino sto sam bas nabudzio zvucnike, jer volim kad gruva rep muzika.

 

HeVgH2c.jpg

2ECdNZX.jpg

Jp9aO7b.jpg

 

Stavicu u spojler kako izgleda iznutra, cisto da ne bih bez potrebe zatrpavao ovaj post sa gomilom slika.

 

Spoiler

ATXefph.jpg

D8hYM2K.jpg

B8kz1w1.jpg

Wvohm9Z.jpg

AkwLnSM.jpg

 

Definitivno planiram da u buducnosti kupim G-Wagon, medjutim dok mi se ne ukaze savrsena prilika za tako nesto, vozice se i dalje C klasa.

 

Edit: do stotke mu treba manje od 8 sekundi, a kada ga gazim na otvorenom, treba nekih 35 sekundi da kazaljka predje dvesta.

Edited by Бруклинский
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...