Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

ne volim tojotu, nikad je ne bih kupio.

 

@djubre: sa mazdom 3 je malo bolja situacija sa delovima, ima ponešto i na lageru. to što je auto nov te ne čini imunim na npr. slomljen retrovizor. ja sam ga čekao 21 dan.

 

s druge strane, ako izuzmemo to i sramotno skupe redovne servise, ostalo je bilo ok. pre svega zato što sam za 170.000 km imao nula kvarova na motoru i/ili elektronici.

 

Dobra vest to za delove na lageru (prvi put cujem da se 3 nesto razlikuje i moglo bi biti bitno). Znam za fizicka sranja, to je nesto sto uvek moze da se desi, nego je meni bitno da znam da par godina ne moram brinuti o sistemskim sranjima, a ako me neko zabode to je deo zivota. Gledam da ne pravim planove koji se ticu takvih stvari, zivot je skup nepoznatih - ko ga jebe. Ko sto rekoh, mogu ja da zivim i bez auta. Puno sam razmisljao pre nego sto sam krenuo u ovo i drazi mi je ovaj rizik nego da sam pravio kompromis za ne daj Boze.  

 

Pitanje i za tebe i za prokleto djubre....

 

Koliko vam otprilike kosta kasko?

 

Mislim da sam ja dobio najbolju mogucu kombinu, zato sto vec pomenuta sestra ima jake veze jer kasku dovodi bas puno posla svakog meseca. 465 evra mi je godina bez ucesca u steti. To neucestvovanje u steti mi je najbitnije jer mislim da ih smaram za svaku ogrebotinu. Na Kruzu sam placao vise ali nisam ih potezao dok nisam imao 500 evra (budala za zabola u bok i servis je bio u fazonu da menja celo krilo). Citava ta prica sa ovlastenim servisima je po mom misljenju jedna teska kradja i silovanje, ali sta da se radi (kad smo kod toga, mislim da su cene automobila najveci babl na svetu, al da ne ulazim sad u tu pricu...)

Link to comment

Meni se pruzila prilika da ga svezem od Cetinja do Kotora, Tivta, dakle na ekstremno nepodobnom putu za tu sortu auta, obaska sto je prekratak za bilo kakvu procenu.

Sve u svemu, udoban na americki nacin*, sa Fijatom naravno veze nema, mislim cak da je to pravljeno na nekoj od ovih novih i bljak Jeep platformi sto bi se danas reklo (nisam siguran, a nisam se ni raspitivao), velik auto sa svim smekovima koje to donosi.

 

 

*) cenim - ali ne smem da zalegnem - da mu je zarad porodicnosti ubijena SUVislost, premekan za moj ukus, sve u svemu nikad ne bih dao pare za njega.

 

Na stranu to sto mi nimalo nije u svidjanju  :)

nije jeep, noge je dodge... s tim da su motori evroppska varijanta. dobar je to motor, pogotovo verzija sa 170 konja. sad sam rilicno zaintrigiran, moram priznati :)

Link to comment

nije jeep, noge je dodge... s tim da su motori evroppska varijanta. dobar je to motor, pogotovo verzija sa 170 konja. sad sam rilicno zaintrigiran, moram priznati :)

Ne znam, ne razlikujem ih, a pravo da ti kazem nisam se ni upustao, meni oni svi isti.

Sta god ja rekao, udobnost, oprema, masa promisljenih sitnica, prva liga koliko sam mogao da vidim,

Sto se konjaze tice, ovaj koji sam ja probao imao je nekih cini mi se 140, 150, nisam siguran ali mogu da proverim i mislim da je puna kapa konja, ali kao sto rekoh put kojim sam ga vozio i nije bas neki za pokazivanje misica.

Link to comment

Ovo je bio neki Fiat 2 litra turbodizel, cini mi se 140, 150 KS, nisam siguran koliko tacno.

Prodicno auto jeste, u svakom slucaju.

140, multijet 2 litra. druga verzija ima 30 konja više. brine me malo 5m dužine. garaža na poslu mi je veličine golubarnika, i za pola metra kraći auto treba dosta veštine.

Edited by ikar
Link to comment

Jes vala poveci  :D

 

Meni bilo smesno sto sam tokom voznje sve vreme imao trip, tradicija, refleks valjda, da sam u Fijatu, ko je ikad cuo da su kod Fijata problem gabariti. 

Link to comment

Meni se svideo, dok ga nisam video uzivo. Prevelik je. Nisam ga vozio, samo seo u njega i imao sam utisak, posto vozim mali auto, da pozadi nema kraja. Ovde je to valjda jedini dzip koji ne voze/vole zenske.

Link to comment

Freemont je Dodge Journey. Fiat je pristojno skockao to. Udoban je, fino se vozi, i dobro ide, dok ne dodješ na neki malo jači uspon. Onda zakilavi, i pregreje se. S druge strane, težak je, i troši malo više. Gepek je bezvezan i mali. Naravno, kao kod svih italijanskih auta, kad udješ u spiralu crkavanja raznih stvari, nikad kraja.

Link to comment

:fantom: malo, samo malo se informisi o Mazdinim motorima, pa posle rokaj to idi, do mile volje.

ne brini se za moju informisanost a ti rusi zakone fizike sa 120 bhp I mizernim obrtnim momentom, good luck with that
Link to comment

jedino ako treba da budes loeb da bi vozio sigurno i bezbedno, naravno da ozbiljne firme zadjaba nagruvavaju po 200bhp i 300nm da bi doakali srblju, ali se on ne da pa i u 500L ide sa 85bhp iz multijeta...

Link to comment

hvala momci. gabarit i masa jesu zabrinjavajuci ali ja volim velika auta. manjak prtljaznog prostora je veliki minus. potrosnja umereno veliki. jbg. na kraju ce najvise zavisiti od toga koja se kombinacija moze zavrsiti u vezi kompenzacije (srpska posla).

Link to comment

hvala momci. gabarit i masa jesu zabrinjavajuci ali ja volim velika auta. manjak prtljaznog prostora je veliki minus. potrosnja umereno veliki. jbg. na kraju ce najvise zavisiti od toga koja se kombinacija moze zavrsiti u vezi kompenzacije (srpska posla).

Nahvalise novog Tucsona samo tako, vidim ovde se vozi ko da je zadzabe, lepo izgleda, e sad kakav je Hyundai...

Link to comment

Nahvalise novog Tucsona samo tako, vidim ovde se vozi ko da je zadzabe, lepo izgleda, e sad kakav je Hyundai...

dobar je i kupio bih ga bez razmisljanja. imam odlicno iskustvo sa hyundaijem od pre x godina - vozio sam i30 kad se pojavio jedno 12 meseci i bio sam potpuno oduševljen odnosom cena/kvalitet. problem je što tucson ima 5 sedišta, a ja jurim vozila sa 7. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...