Jump to content
IGNORED

Econ&Fin What's Up


MayDay

Recommended Posts

jbt...

 

Još samo malo i snovi ovog lika će postati stvarnost...

 

"We estimate we can sell up to 80% of a user's vision without inducing seizures."

 

FC0bG8_acAAaqgn?format=jpg&name=900x900

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, vememah said:

Spremite se za plaćanje korišćenja uređaja koji se već nalaze u autu koji ste kupili, Tesla i BMW pokreću nove trendove dranja kože s leđa svojih kupaca.

 

 

https://www.theverge.com/2022/7/12/23204950/bmw-subscriptions-microtransactions-heated-seats-feature

 

Hoće li uspeti da isteraju sve do pedala kočnice i gasa ili će se potrošači malo osvestiti ostaje da se vidi.

Preglup sistem. Ko će da plaća grejanje sedišta cele godine osim ako ne živi u Sibiru.

Link to comment
5 hours ago, Hamlet Strašni said:

regulatori

Asian Man Laughing GIF by HUANG'S WORLD

 

Biće kao i sa npr telefonima, Kinez na mala vrata ušao preko Volvoa, MG i sličnih, ovo je početak kraja. 

Voleo sam ja Simens i Motorola telefone, ali Ćaomi je mama i tata za sve njih.

Link to comment

To za Rimca ne bih znao kako da objasnim. Mislim da je prehajpovano, kako kad bih ja krenuo da konkurišem Bezosu i Masku u trci na Mars. Dobar dan, šta imate od alata da napravite raketlu i ostalo, pa evo kupio sam u Lidlu ubodnu testeru, a šrafciger mi je ostao od oca.

  • Haha 1
Link to comment
6 hours ago, Braća Strugacki said:

To za Rimca ne bih znao kako da objasnim. Mislim da je prehajpovano, kako kad bih ja krenuo da konkurišem Bezosu i Masku u trci na Mars. Dobar dan, šta imate od alata da napravite raketlu i ostalo, pa evo kupio sam u Lidlu ubodnu testeru, a šrafciger mi je ostao od oca.

to da je prehajpovan se poteže već par godina, a u međuvremenu samo rastu i investicije a ima i bugati u imenu  ... mislim da je skoro izbacio i prve komade Nevera, što je do sada valjda bila glavna zamerka - nula automobila na ulici. Moguće da stvarno ima dobar razvojni centar za softver vezan za baterija ili šta već. 

Svakako Hrvati imaju jakih startapova ... Infobip ima svetski priznato rešenje, vidim da je tu i jedan agrotech startup Agrivi. 

 

Link to comment

u redovnom sam kontaktu sa njima i zato se čudom čudim kako su uspeli da nahvataju te silne partnere, od aston martina, poršea i ostalih imena koja imaju sad već kao stalne kupce

 

ja ne vidim kod njihovih baterijskih sklopova ništa što je inovativno, što stvarno pravi razliku

 

možda je to samo zato što sam ja pglu, a rimac genije

 

druga radna pretpostavka mi je da nisam totalno pglu, nego da je ev razvoj u realnom kurcu, kada prolazi ono što sam tamo video

  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Resize-of-Binnenschifffahrt2022.jpg

 

Nemacka se ovog leta suocava i sa krizom u recnom saobracaju: vodostaji na rekama su dobrano ispod minimuma koji omogucava plovidbu, pa tako recimo BASF za ovu godinu, pa jos ako se prognoze o nastavku opadanja vodostaja ostvare, najavljuje samo zbog teskoca u recnom transportu gubitak od cirka 200 miliona evra...

 

Trenutno stanje, sa Rajnom kao najugrozenijom (oranz je neplovnost ili veoma ogranicena plovnost):

Binnenschifffahrt003.jpg

 

Binnenschifffahrt004.jpg

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...