Jump to content
IGNORED

Život u prošlosti


Dr Arslanagić

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • slepa živana

    9

  • Dr Arslanagić

    9

  • katamaran

    4

  • kapetanm

    4

I mi smo imali svog Dinkića, u stvari uvek je bio neki378546_457889554252497_486110943_n.jpg Oznaka A na narandžastom polju na karoseriji ovog busa levo je bila koren busplusizma. To je značilo da uđeš i u jedno providno sanduče kraj šofera ubaciš metal, a on kao broji. Kad se prepuni, povuče neku budžu i lova potone u kutiju. To je jedini kratak period kad se moglo kontrolisati kroz ulazak na prednja vrata. Posle je išla prodaja kod šofera pa pantljičara, pa razni drugi varijetetiuspomene3.jpg

Edited by kapetanm
Link to comment
Oznaka A na narandžastom polju na karoseriji ovog busa levo je bila koren busplusizma. To je značilo da uđeš i u jedno providno sanduče kraj šofera ubaciš metal, a on kao broji. Kad se prepuni, povuče neku budžu i lova potone u kutiju. To je jedini kratak period kad se moglo kontrolisati kroz ulazak na prednja vrata. Posle je išla prodaja kod šofera pa pantljičara, pa razni drugi varijeteti
Čini mi se da je bilo malčice drugačije, možda me bajato sećanje ipak vara: po početku izbacivanja konduktera iz vozila, otprilike 1976, A je bila oznaka da vozilo ima tzv. poništivač u koji se ubacivala pantljičara ili pojedinačna karta, dok su vozila gde je postojalo sanduče kod šofera imala veliko latinično S. Tu foru sa sandučetom u koji se ubacuje lova i gde se u vozilo obavezno ulazi na prednja vrata pamtim iz Skoplja sa početka osamdesetih (verovatno je to uvedeno dosta ranije), a i u Ljubljani se, do pre tri-četiri godine, kada su i oni uveli busplus, u sanduče kod šofera ubacivao plastični žeton. Edited by ajgor
Link to comment

A, moguće, sećam se i tog S samouplata ili tako nešto, a a je valjda automat, mada mislim da su pantljičare bile malo kasnije.ali vratimo se krševima Dalmacije, po prispeću kod brkatih gazdarica, da im se deca ne bi izponabadala na ježeve brižni roditelji bi im naticali 403449_465114926863293_1099758858_n.jpg

Link to comment

:D trikatrakeredovno se desavalo da se noge oznoje pa ova metalna kopca napravi zulj, ili je stopa prosto klizava pa hodas kao po ledu. mrzio sam ih

Edited by nautilus
Link to comment

Pre nekog vremena videh na nekom YT klipu slike pada aviona u Sabac 1928. godine. Pojma nisam imao o tom dogadjaju a sad videh da se i na Limundu prodaje jedna od slika te nesrece 2labvqs.jpgSlike sa YT klipa:2r4pide.jpgsg712f.jpgPolitika nije puno prostora posvetila nesrecior01us.jpgZanimljivo je da se samo tri dana posle ove nesrece u Novom Sadu desio sudar aviona. Clanak je u spoileru:

2wdyn3k.jpg

Nisu se samo avioni sudarali tog aprila '28.

2zykarq.jpg

To bi bilo to sto se tice vesti iz hronike (doduse, ima jos i prva zena osudjena na smrt i streljana, ali ne bih da je mesam sa ovim)

Link to comment
:D trikatrakeredovno se desavalo da se noge oznoje pa ova metalna kopca napravi zulj, ili je stopa prosto klizava pa hodas kao po ledu. mrzio sam ih
+1Najgora obuća u istoriji čovečanstva.
Link to comment
+1Najgora obuća u istoriji čovečanstva.
ne, to je najgori proizvod u istoriji covecanstva. ne postoji nista neudobnije, jeftinijeg izgleda, ruznije i nefunkcionalnije od njih. meni se najozbiljnije povracalo od njih.
Link to comment

taman sam mislio da sam zaboravio tu grozotu i sve mi se vratilo sada. da pisem knjigu o uzasima komunizma ove bih sandale upotrebio kao plitku metaforu za sapetost i cemer.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...