Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

kao bivsi kuckar sto sam stariji sve vise sam ubedjen da ljudi koji zele da imaju pse moraju da polazu ispit slican polaganju vozackog ispita, toliko ljudi ima pse a na sto metara se vidi da pojma nemaju o njima i da ih drze iz ne znam ni ja kakvih razloga pa se zato i desava da takvi ljudi izbace bez milosti svog psa na ulicu sto je nera odlicno objasnila. pobogu, pa kada sam kao mlad dobio psa a to mi je bio prvi i jedini pas u zivotu prva stvar je bila da uzmem privatni tecaj o psima kod svog prijatelja koji je dobar kinolog i uvek cu da govorim da sam od njega a tek kasnije i od svog psa mnogo naucio o psima.

 

i da, kada sam imao psa doziveo sam i da ostanem bez posla i dosla je hiperinflacija i sve ono po cemu su 90e poznate i bilo je dana da bukvalno nisam imao hleba da jedem ma koliko to zvucalo pateticno ali bilo je tako i nikada, nikada mi nije palo na pamet da izbacim psa na ulicu, sama ideja mi je, ne znam kako da kazem, toliko ruzna da nemam odgovarajucu rec

 

a za ovo

 

 

cio sam pogled na fb profil tog tipa, ne deluje mi kao neka sirovina. Ubeđen je da je pokušao da bude sarkastičan sa onim komentorom o trovanju.

 

 

to mi je tek jezivo i ne verujem da je u pitanju sarkazam, vec sam napisao ali cu da ponovim, takvi prikriveni monstrumi su meni ekstremno neprijatni, formalno su fini, civilizovani gradjani  a uvek me podsecaju na one davnasnje fine gradjane koji su u jednoj finoj zemlji izglasali rasne zakone i nisu imali nikakav problem sa postojanjem koncentracionih logora i ama uopste ne mogu da shvatam kakav je to um koji moze da realizuje tu monstruoznost trovanja pasa kreozanom, vasilije je napisao neku rec o tome da taj otrov nanosi strasne patnje otrovanoj zivotinji.

Edited by Pontijak
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sinteri nece nikada resiti problem lutalica jer problem lutalica prave neodgovorni vlasnici. Lutalica ima sve vise jer sve vise vlasnika izbacuje svoje pse na ulicu iz najraznoraznijih retardiranih razloga i zato sto pustaju svoje fine vlasnicke pse da se pare sa lutalicama (muzjake da se izive pod parolom 'moj mali je opasan svaler u kraju' a zenke obicno slucajno nadrljaju pa onda izbacuju stence na ulicu/kontejnere/livade/pored puta, jer nisu rasni).

Vlasnici pasa moraju da znaju da se cuvaju kao i da nauce svoje pse da se cuvaju jer je to valjda deo zivota. Najbolje da vlasnik psa ide ulicom i svi mu se sklanjaju.

 

Ne vidim kako je za konkretan problem, copor pasa ispred Taletove zgrade, bitno to sto su uzrok svemu tome "neodgovorni vlasnici". Prilikom kaznjavanja tih vlasnika moze da se pojavi neko sa argumentom da to nece resiti problem jer oni nisu neodgovorni vec su ih na to naterale materijalne prilike, izbacivanje pasa je deo zivota, treba se navici, potrebne su ozbiljne reforme, rast standarda, pravednija distribucija bogatstva itd. 

 

 

Ispred tvoje kuće više nije tvoj prostor, taj prostor pripada tebi i tvom kučetu isto koliko i ptici koja tu leti i lutalice koja se muva okolo. Ako te ne ugrožavaju direktno, nauči se suživotu sa njima.

 

 

Kao sto sam napisao, imamo drugaciji pogled na ugrozavanje. Za mene je i osecaj straha i nelagodnosti koji ima duda i jos puno takvih ljudi ugrozavanje koje takodje zahteva konkretnu akciju. Niko ne bi trebalo da se navikava na to.

 

 

Cisto da bude jasno, mene je privukao Friletov post u kome je savetovao Taleta da se "skloni" i "ne priziva sintere i trovace", cime su, meni barem tako izgleda, izjednaceni ljudi koji se bave poslovima komunalne zoohigijene i ludaci koji ostavljaju otrov po komsiluku.

Edited by reg
Link to comment

Cisto da bude jasno, mene je privukao Friletov post u kome je savetovao Taleta da se "skloni" i "ne priziva sintere i trovace", kojom su, meni barem tako izgleda, izjednaceni ljudi koji se bave poslovima komunalne zoohigijene i ludaci koji ostavljaju otrov po komsiluku.

 

pa valjda je jasno da ne treba izjednacavati te dve kategorije ljudi. ne komentarisem kako resiti problem pasa lutalica, beograd ima taj problem ne decenijama nego vekovima, zato sto nisam pametan za bilo kakvo smisleno resenje

Link to comment

Ne vidim kako je za konkretan problem, copor pasa ispred Taletove zgrade, bitno to sto su uzrok svemu tome "neodgovorni vlasnici". Prilikom kaznjavanja tih vlasnika moze da se pojavi neko sa argumentom da to nece resiti problem jer oni nisu neodgovorni vec su ih na to naterale materijalne prilike, izbacivanje pasa je deo zivota, treba se navici, potrebne su ozbiljne reforme, rast standarda, pravednija distribucija bogatstva itd. 

 

 

 

Kao sto sam napisao, imamo drugaciji pogled na ugrozavanje. Za mene je i osecaj straha i nelagodnosti koji ima duda i jos puno takvih ljudi ugrozavanje koje takodje zahteva konkretnu akciju. Niko ne bi trebalo da se navikava na to.

 

 

Cisto da bude jasno, mene je privukao Friletov post u kome je savetovao Taleta da se "skloni" i "ne priziva sintere i trovace", cime su, meni barem tako izgleda, izjednaceni ljudi koji se bave poslovima komunalne zoohigijene i ludaci koji ostavljaju otrov po komsiluku.

 

Za prvi pasus, lepo uvedes pravila za uzimanje zivotinja kao u svim civilizovanim zemljama. Ko hoce da uzme psa mora da dokaze i da ima uslova kao i nameru da se njime bavi i o njemu brine. Potpise ugovor prilikom kupovine ili udomljavanja i molim lepo, posle neka objasnjava kome hoce svoju nakaradnu filozofiju. Ako nema materijalnih sredstava ne moze da drzi zivotinje i to je to.

 

Za boldovano, uz svo duzno postovanje prema svacijim strahovima ali ubijanje nesretnih lutalica samo zato sto neko ima neprijatnost kad ih vidi nije nikakav argument. Mislim, evo ja se osecam ugrozeno kada vidim divlje navijace na ulici i volela bih da ih neko skloni iz mog vidokruga zauvek, eto, neka ih smeste u neki azil pa neka se tamo ponasaju kako hoce.

 

Najbolje da se pravimo blesavi za ljudsku odgovornost a zivotinje su i onako za ubijanje, zar ne?

Dokle god se ne resi pitanje (ne)odgovornog vlasnistva do tad ce biti lutalica po ulicama koje ce postenim gradjanima uterivati strah u kosti.

Edited by nera
Link to comment

Za prvi pasus, lepo uvedes pravila za uzimanje zivotinja kao u svim civilizovanim zemljama. Ko hoce da uzme psa mora da dokaze i da ima uslova kao i nameru da se njime bavi i o njemu brine. Potpise ugovor prilikom kupovine ili udomljavanja i molim lepo, posle neka objasnjava kome hoce svoju nakaradnu filozofiju. Ako nema materijalnih sredstava ne moze da drzi zivotinje i to je to.

 

Za boldovano, uz svo duzno postovanje prema svacijim strahovima ali ubijanje nesretnih lutalica samo zato sto neko ima neprijatnost kad ih vidi nije nikakav argument. Mislim, evo ja se osecam ugrozeno kada vidim divlje navijace na ulici i volela bih da ih neko skloni iz mog vidokruga zauvek, eto, neka ih smeste u neki azil pa neka se tamo ponasaju kako hoce.

 

Najbolje da se pravimo blesavi za ljudsku odgovornost a zivotinje su i onako za ubijanje, zar ne?

Dokle god se ne resi pitanje (ne)odgovornog vlasnistva do tad ce biti lutalica po ulicama koje ce postenim gradjanima uterivati strah u kosti.

 

:thumbsup:

Link to comment

Sve je to lepo, ali postavlja se pitanje - sta raditi. Mislim, ja sam u zivotu odnegovao dva psa, drzim njihove slike na polici pored drugih preminulih ali ljudi. I obozavam pse i prema meni su uglavnom super, cak i lutalice, a ako neko lane kad podviknem malo skloni se.

 

NO, znam ljude koji imaju ozbiljne problem sa lutalicama, pogotovu zene koje se osecaju potpuno bespomocno, ne mogu da udju u kucu, bili su napadani, ne mogu da dodju do radnog mesta, itd, itsl. I to tako traje godinama. Ja tim ljudima ne umem da kazem nista konstruktivno posto su sve sistemske mere fulale. 

Link to comment

Za prvi pasus, lepo uvedes pravila za uzimanje zivotinja kao u svim civilizovanim zemljama. Ko hoce da uzme psa mora da dokaze i da ima uslova kao i nameru da se njime bavi i o njemu brine. Potpise ugovor prilikom kupovine ili udomljavanja i molim lepo, posle neka objasnjava kome hoce svoju nakaradnu filozofiju. Ako nema materijalnih sredstava ne moze da drzi zivotinje i to je to.

 

Za boldovano, uz svo duzno postovanje prema svacijim strahovima ali ubijanje nesretnih lutalica samo zato sto neko ima neprijatnost kad ih vidi nije nikakav argument. Mislim, evo ja se osecam ugrozeno kada vidim divlje navijace na ulici i volela bih da ih neko skloni iz mog vidokruga zauvek, eto, neka ih smeste u neki azil pa neka se tamo ponasaju kako hoce.

 

Najbolje da se pravimo blesavi za ljudsku odgovornost a zivotinje su i onako za ubijanje, zar ne?

Dokle god se ne resi pitanje (ne)odgovornog vlasnistva do tad ce biti lutalica po ulicama koje ce postenim gradjanima uterivati strah u kosti.

 

Navijace koji divljaju valjda ne vidis svakog dana kada izadjes iz kuce, a i kada ih vidis obicno je oko njih gomila policajaca? 

 

Elem, jedni se pravi blesavi za odgovornost, drugi za strah i neprijatnosti.

Link to comment

 

Cisto da bude jasno, mene je privukao Friletov post u kome je savetovao Taleta da se "skloni" i "ne priziva sintere i trovace", cime su, meni barem tako izgleda, izjednaceni ljudi koji se bave poslovima komunalne zoohigijene i ludaci koji ostavljaju otrov po komsiluku.

 

bogami i nije da ima puno razlike, ko je ikad bio tamo zna kako se radnici zoohigijene ponasaju prema tim nesretnim zivotinjama

Link to comment

sta raditi ako se nece ubijati odnosno "eutanazirati"? nije retoricko pitanje, stvarno me interesuju alternative.

 

nemojte samo reci "kad vidis na ulici, bezi", to je neozbiljno.

 

***

sto se tice odgovornosti vlasnika pasa, podrzavam da se uvedu odredjena pravila, ali to nece resiti problem u celini vec samo u nekom delu, sumnjam malom.

Link to comment

dete ide u školu i ima jedan mogući put

na tom putu su i lutalice u čoporu koje kidišu

zimi baš može da bude opasno, leti kidišu iz zabave, ali kada se dete prestravi pa počne da beži, može da postane gadno

roditelji rade, nema para da se plaćaju spec. dadilja za vodanje dece u školu

 

šta činiti ?

Duda, Reg i ostali koji se osećate ugroženo...

 

Da li vam je ikada palo na pamet da pokušate da nahranite te pse i sprijateljite se sa njima? Ako nije, razmislite zašto.

Ne kaže se džabe veran kao pas, bilo kog psa nahranite nekoliko puta i biće vam neprijatno koliko je u stanju da vas zavoli.

 

Drugo, ako nešto doživljavate kao pretnju, valjda je prvi korak da se s njom upoznate da bi znali kako da se ponašate, a ne da živite u predrasudama, poput te da "psi napadaju iz zabave". Psi na ulici su retko kad toliko spokojni i najedeni da bi sebi mogli da dozvole luksuz da čisto onako započinju konflikt za koji iz iskustva sa ljudima znaju da može skupo da ih košta.

 

Kad smo kod zabave, bio je kod mene jedan posebno nadrkan čopor. Činili su ga stariji psi i nisu prezali da laju ni na decu. Nikada mi nije bilo jasno zašto, dok jednog dana nisam videla klince kako ih iz zabave gađaju štapovima i kamenjem i (ono što psi ne podnose) laju i reže na njih. Nisu im psi bili na putu, tendenciozno su došli kod njih, jer im je uzbudjivo da misle da će ovi da ih pojure. Takvi incidenti napravili su te pse onim što su danas, uplašeni i zadrti da oteraju pretnju.

 

Ne kažem da su ta deca potencijalni sadisti, nego da ih niko nije naučio pravilnom odnosu prema životinjama. Ulični psi su neverovatno tolerantni u odnosu na ono što trpe od ljudi, uostalom svako ko iskreno razmotri sve situacije koje je video sa lutalicama može to da potvrdi, sigurna sam.

 

Ne shvatiti lično, ali mene ljudi koji se sablažnjavaju na psima beskućnicima (a kamoli im čine zlo) neodoljivo podsećaju na one koji se sablažnjavaju na ljudskim beskućnicima... Zaboraljajući pritom da niko nije na ulici zato što je tako izabrao i da svako pod određenim okolnostima može da se nađe na ulici.

Link to comment

Navijace koji divljaju valjda ne vidis svakog dana kada izadjes iz kuce, a i kada ih vidis obicno je oko njih gomila policajaca? 

 

Elem, jedni se pravi blesavi za odgovornost, drugi za strah i neprijatnosti.

 

Pa da, ja sam ista kao i ovi, super ti je logika, kad ne znas sta bi rekao a ti izjednaci. I ne, najcesce kad vidim navijace nije gomila policije oko njih posto nisam primetila da zive pod policijskom pratnjom. Mogu da dam i drugaciji primer, recimo neko me na ulici udari i otme mi tasnu, ja nakon toga ne izadjem vise nikada na ulicu jer se ne osecam bezbedno medju ljudima. (generalizujem naravno)

Moja prijateljica ima iracionalan strah od macaka oduvek, skace kao oparena ako samo perifernim vidom registruje macku u svojoj okolini, jedini nacin da ona tako ne reaguje je da ne vidi macku ikada vise u zivotu. Svakako, ona nikad nije izrazila potrebu da se istrebe sve macke kako bi se ona osecala prijatnije.

 

Mozete da tupite do prekosutra ali jedino resenje je da se uvede red u vlasnike, ono sto sam vec pisala rzi me da pisem ponovo. Do tad, stalno ce se pojavljivati nove i nove generacije pasa na ulicama, od kojih ce neki napadati ljude povremeno ili stalno. Naravno da zaista opasne zivotinje treba skloniti sa ulice (treba ih sve skloniti sa ulice ali to je vec druga stvar) ali to se uglavnom i radi, tj. koliko znam sinteri sklanjaju po pozivu pse koji su oznaceni kao opasni. Takodje, vec je i pisano i ovde da najveci procenat napada izvode vlasnicki psi a ne lutalice. Da ne pocinjem o ljudima (i deci) koji ulicne pse napadaju, sutiraju, gadjaju kojecime i onda kad ovi uzvrate dignu histeriju (vidjeno a bogme ponekad i snimljeno).

Kratkotrajno resenje za ljude koji su u realnom problemu pretpostavljam jeste zoohigijena ili sinteri, ali to ne moze i nije trajno resenje.

Link to comment

Sve je to lepo, ali postavlja se pitanje - sta raditi. Mislim, ja sam u zivotu odnegovao dva psa, drzim njihove slike na polici pored drugih preminulih ali ljudi. I obozavam pse i prema meni su uglavnom super, cak i lutalice, a ako neko lane kad podviknem malo skloni se.

 

NO, znam ljude koji imaju ozbiljne problem sa lutalicama, pogotovu zene koje se osecaju potpuno bespomocno, ne mogu da udju u kucu, bili su napadani, ne mogu da dodju do radnog mesta, itd, itsl. I to tako traje godinama. Ja tim ljudima ne umem da kazem nista konstruktivno posto su sve sistemske mere fulale. 

 

Ponavljam - Veterina Beograd odvodi pse lutalice ako im se pošalje prijava da napadaju ljude.

 

Za fobije i strahove je Nera rekla šta treba.

Link to comment

Ponavljam - Veterina Beograd odvodi pse lutalice ako im se pošalje prijava da napadaju ljude.

 

Ne. Na zalost.

 

Ne ako se pojavi neko i kaze da ih on/ona hrane i paze (a ne paze ih uopste osim sto im ponekad daju da jedu, nit ih vakcinisu nit bilo sta. I zapravo, to i nisu lutalice lutalice, koje kapiram da to ne rade. I, takodje, zapravo, tu se treba obracunati sa ovim sto ih hrane i apsolutno nista drugo i nikako ne vode racuna. Ali, kazem - sta raditi? Znam za dva takva slucaja, jedan Vidikovac, drugi je Krnjaca.

Edited by MancMellow
Link to comment
 

Bacio sam pogled na fb profil tog tipa, ne deluje mi kao neka sirovina. Ubeđen je da je pokušao da bude sarkastičan sa onim komentorom o trovanju.

Prilicno je detaljno uputstvo za trovanje, za jedan sarkastican komentar.

 

Sto se lutalica tice, zakon je tu prilicno jasan, a sistematsko resenje apsolvirano. Samo da se izgrade azili i sprovede zakon.

Link to comment

@helbili

 

ne zelim trenutno da se sprijateljim sa ulicnim psom i nemam vremena za to

kako se to upoznaje ulicni pas? tako sto se udubljujem u njihovu psihologiju iz velike zelje da im se priblizim i da se zgotivimo? sta ako mi se ne radi to, imam preca posla? ajmo malo realnog sveta

"retko" nije dovoljno dobro; i ajkule retko napadaju ljude
i bez dece koja ce ih gadjati, i sa neznatno boljim ponasanjem, ulicni psi ce naravno nastaviti da predstavljaju problem u gradovima jer se pustene zivotinje zdruzuju u copore, podivljaju; pogotovo mogu biti agresivne kuje sa stencima i sl. periodi kad i sa domacim psima treba biti oprezan.

treba uciti decu da ne diraju i ne napadaju ulicne pse, ali to nece resiti problem.

"ne shvatiti licno" nije dovoljno dobro. podmetanje drugoj strani u diskusiji da su "sablaznjeni" i konstantno psihoanaliziranje "vi se osecate ugrozeno", "vi to dozivljavate ovako" je iritantno i nije on-point.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...