Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Znajuci kakav je tretman uhvacenih pasa - ne.

dete ide u školu i ima jedan mogući put

na tom putu su i lutalice u čoporu koje kidišu

zimi baš može da bude opasno, leti kidišu iz zabave, ali kada se dete prestravi pa počne da beži, može da postane gadno

roditelji rade, nema para da se plaćaju spec. dadilja za vodanje dece u školu

 

šta činiti ?

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

S obzirom da ti ni kidisanje na tudje pse nije dovoljno dobar razlog, sumnjam da postoji situacijia [a da nije napad na ljude] u kojoj mislis da je opravdano pozvati sintere.

 

Ne vidim zasto bi vlasnici pasa trpeli napade i "ucili da se cuvaju" u svom komsiluku, ispred sopstvene kuce.

 

Ne bi trebalo da zovu sintere jer ce lutalice skapavati u Rakovici. Tada ce biti jos vise lutalica, pa ce samim tim uslovi u azilu biti jos gori, samim tim jos vise razloga da se ne zovu sinteri. Jel postoji neka granica nakon cijeg prelaska zvanje sintera postaje opravdano?

 

Sinteri nece nikada resiti problem lutalica jer problem lutalica prave neodgovorni vlasnici. Lutalica ima sve vise jer sve vise vlasnika izbacuje svoje pse na ulicu iz najraznoraznijih retardiranih razloga i zato sto pustaju svoje fine vlasnicke pse da se pare sa lutalicama (muzjake da se izive pod parolom 'moj mali je opasan svaler u kraju' a zenke obicno slucajno nadrljaju pa onda izbacuju stence na ulicu/kontejnere/livade/pored puta, jer nisu rasni).

Vlasnici pasa moraju da znaju da se cuvaju kao i da nauce svoje pse da se cuvaju jer je to valjda deo zivota. Najbolje da vlasnik psa ide ulicom i svi mu se sklanjaju.

Link to comment

Da, a ulicni psi su iznikli iz asfalta valjda samo da bi smetali vlasnickim psima. To su isti likovi koji ce sutra svog psa izbaciti iz bilo kog tupavog razloga i izgovora. Mene fascinira kako ljudi percipiraju pse (i macke) lutalice kao neki spoljni problem, kao da dolaze iz obliznjih suma i divljine u gradove. Sve ulicne zivotinje su posledica neodgovornog vlasnistva koje se prakticno ne sankcionise i dok se taj deo ne resi nikakve sterilizacije niti vakcinacije nece pomoci. 

 

+1

Link to comment

^^ ne vidim nikakvu drugu varijantu do zvati nadležnu službu da sklone te pse. Pritom se nadati da će se oktriti koji idioti su ih pustili iz kuća i da će adekvatno kazniti. Međutim, velika je verovatnoća da ih nisu pustili iz kuće jer ih mrze, nego nemaju 'leba ni za sebe. Onda ne treba kazniti ni vlasnike, nego organizovati protest i vikati Vučiću odlazi

Link to comment

dete ide u školu i ima jedan mogući put

na tom putu su i lutalice u čoporu koje kidišu

zimi baš može da bude opasno, leti kidišu iz zabave, ali kada se dete prestravi pa počne da beži, može da postane gadno

roditelji rade, nema para da se plaćaju spec. dadilja za vodanje dece u školu

 

šta činiti ?

 

Ne volim da ucestvujem u diskusijama gde se nesto sto mi je eticki apsolutno neprihvatljivo predstavlja kao jedini moguci izbor. Svako neka radi po svojoj savesti.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

na osnovu procitanog, tvrdim: taj lik je od onih koji bi pedere resavali mocugom, svoju zenu vaspitnim i povratnim samarom, decu kaisem, a baliju kamom.

 

Ja samo ne mogu ništa da tvrdim. I to samo zbog poslednje rečenice koja je napisana.

 

Možda je do mene, možda grešim, možda ne znam da detektujem tako iskrivljene ličnosti.

 

 

meni je malo cudno da neko ko ima psa moze da ima razumevanje za poziv da se drugi psi truju kreozanom.

 

dodje mi da postavim video kako to izgleda, ima ljudi po jutjubu koji su naterali sebe da to stave kako bi upozorili druge kako to trovanje izgleda i koliko je ta smrt teska i bolna. ne postoji apsolutno nikakvo opravdanje za pozive na trovanje pasa, pogotovo ne kreozanom, a tom liku zelim da pronadje kreozan u dorucku.

 

Protiv sam trovanja pasa i žao mi je što se moje, na ovoj temi napisane reči, ovako shvataju.

Link to comment

Ma jasno mi je da si ti protiv, nego te je ponelo ljudsko razumevanje. Velika greska. Neko kome je trovanje kreozanom OK ne zasluzuje bas nikakvo razumevanje, iz samog tona posta je jasno o kakvom se liku radi, ova zemlja vrvi od ljudi koji bukvalno mrze zivotinje. 

Link to comment

Ma jasno mi je da si ti protiv, nego te je ponelo ljudsko razumevanje. Velika greska. Neko kome je trovanje kreozanom OK ne zasluzuje bas nikakvo razumevanje, iz samog tona posta je jasno o kakvom se liku radi, ova zemlja vrvi od ljudi koji bukvalno mrze zivotinje

 

To je problem: u mojoj okolini takvih zaista nema. Ima osoba koje se plaše životinja i to razumem.

 

Hoću da kažem da sam možda zaista sakat po tom pitanju i da sam zbog toga ono napisano razumeo na način koji sam opisao.

Link to comment

Ne volim da ucestvujem u diskusijama gde se nesto sto mi je eticki apsolutno neprihvatljivo predstavlja kao jedini moguci izbor. Svako neka radi po svojoj savesti.

moje pitanje uopšte nije bilo retoričko

ja zbilja mislim da neko rešenje u ovakvim situacijama treba pronaći

ali kakvo, nisam pametna

Link to comment

Ne vidim zasto bi vlasnici pasa trpeli napade i "ucili da se cuvaju" u svom komsiluku, ispred sopstvene kuce.

 

Zato što je to normalno ponašanje pasa prema drugim psima.

 

Ispred tvoje kuće više nije tvoj prostor, taj prostor pripada tebi i tvom kučetu isto koliko i ptici koja tu leti i lutalice koja se muva okolo. Ako te ne ugrožavaju direktno, nauči se suživotu sa njima.

Link to comment

moje pitanje uopšte nije bilo retoričko

ja zbilja mislim da neko rešenje u ovakvim situacijama treba pronaći

ali kakvo, nisam pametna

 

Čuo sam da veterina odvodi lutalice ako se prijavi da napadaju ljude.

Link to comment

inače, ako gugl ne laže, taj lik oko kog je krenula rasprava radi u fonetu, a bio je urednik u tanjugu.

 

Bacio sam pogled na fb profil tog tipa, ne deluje mi kao neka sirovina. Ubeđen je da je pokušao da bude sarkastičan sa onim komentorom o trovanju.

Link to comment

^^ ne vidim nikakvu drugu varijantu do zvati nadležnu službu da sklone te pse. Pritom se nadati da će se oktriti koji idioti su ih pustili iz kuća i da će adekvatno kazniti. Međutim, velika je verovatnoća da ih nisu pustili iz kuće jer ih mrze, nego nemaju 'leba ni za sebe. Onda ne treba kazniti ni vlasnike, nego organizovati protest i vikati Vučiću odlazi

 

Najmanje je onih koji izbacuju pse zato sto nemaju 'leba da jedu, za to cu ruku na panj da stavim, narocito sto se sve cesce vidjaju rasni psi po ulicama a koji u startu kostaju finu cifru da se kupe. Idioti koji ih izbacuju ne budu kaznjeni nikako, ako ih uopste pronadjes jer su nasli nacin da se podaci sa cipa obrisu. Cak i ako ih ne obrisu i uspes da dobijes vajnog vlasnika najcesce kazu da im je pas pobegao pre nekog vremena i da oni vise nemaju nista sa zivotinjom.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...