Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ја својим псима традиционално дајем имена по својим теткама, а онда се оне по којима се нови пас зове хвале да их више волим. :)

imam samo 1 tetku jovanku, i sad da me ubijes ako znam jer ziva uopste :fantom:

Link to comment

Pa to. Što izgladnela lutalica ima više prava na park od mene? Uzmem motku pa dominiram, samo me sabotiraju ovi iz zelenila što skupljaju granje.

 

teleskopski pendrek je efikasniji od suvih grana iz parka :P

Link to comment

Hej, vidi, nemam psa od juče i milion susreta sa raznim čoporima i psima.

 

Ovaj konkretni podlac je ugrizao i jednu devojku iz kraja.

 

Šta misliš: koliko vremena će proći pre nego što nekome padne klapna pa se zbog tog jednog podlaca osveti svima iz kraja?

 

Pritom, neverovatno je koliko je vas sklono da skoči na priču "prizivanja šintera i trovača" samo zato što nije u stanju da razume i neki drugi pogled.

 

 

Taj drugi pogled zaista ne razumem.

 

Imam i ja psa, par puta je bežala pred napadačima kroz pola naselja, drugaricu su joj gadno izujedali.

Sada smo naučili pa se čuvamo.

 

Napadanje ljudi je sasvim druga priča, nisam uopšte pričao o tome. Nemojte ni vi.

Link to comment

"To je izgleda jedini način".

 

Meni liči da je i ovom liku muka od nerešavanja problema, odnosno nezainteresovanošću nadležnih.

 

Možda je samo budala, ne tvrdim da nije.

 

Iz ovog što je okačeno ne može da se zaključi da li taj čopor ima neku istoriju, da li su psi prošli neki program sterilizacije, vakcinisanja i čipovanja ili ne.

 

na osnovu procitanog, tvrdim: taj lik je od onih koji bi pedere resavali mocugom, svoju zenu vaspitnim i povratnim samarom, decu kaisem, a baliju kamom.

Link to comment

Ono sto si opisao, da se treba skloniti jer psi brane teritoriju i zele da dominiraju, upravo znaci da za Taleta nema slobodnog kretanja u njegovom komsiluku.  

 

Svaki kučkar bira kuda će se i kako kretati, zbog deljenja prostora sa drugim ljudima i životinjama.

 

Ako tebe i tvog psa spopadaju lutalice, onda ih teraš, nosiš motku sa sobom, ako ni to i slične stvari ne pomognu, onda da - ne krećeš se tamo gde su oni. U svakom slučaju meni je nerazumljivo da neki ljubitelj životinja, koji šeta psa, priziva šintere ili nedajbože trovače zato što lutalice kidišu na njegovog psa ili pokušavaju da ga kresnu ili samo dosađuju.

 

Imam u svom komšiluku dosta kučećih poznanika, ljubitelje pasa sa kojima lepo pričam o psima i ljubavi prema životinjama, koji me tako s vremena na vreme šokiraju sa "treba šinteri da ih pohvataju" govoreći o lutalicama koji spopadaju vlasničke pse.

Edited by Frile
Link to comment

meni je malo cudno da neko ko ima psa moze da ima razumevanje za poziv da se drugi psi truju kreozanom.

 

dodje mi da postavim video kako to izgleda, ima ljudi po jutjubu koji su naterali sebe da to stave kako bi upozorili druge kako to trovanje izgleda i koliko je ta smrt teska i bolna. ne postoji apsolutno nikakvo opravdanje za pozive na trovanje pasa, pogotovo ne kreozanom, a tom liku zelim da pronadje kreozan u dorucku.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ma njima je sasvim dovoljno da šinteri odvedu lutalice i reše problem. To što će lutalice posle skapavati u žici u Rakovici, to nema veze.

 

Skoro su nam iz kraja odveli jednog mladog mužjaka, lutalicu. Dobroćudnijeg i pametnijeg psa lutalicu odavno nisam video. Verovatno ga je neko lažno optužio da napada ljude pa ga odveli.

Link to comment

Imam u svom komšiluku dosta kučećih poznanika, ljubitelje pasa sa kojima lepo pričam o psima i ljubavi prema životinjama, koji me tako s vremena na vreme šokiraju sa "treba šinteri da ih pohvataju" govoreći o lutalicama koji spopadaju vlasničke pse.

 

Da, a ulicni psi su iznikli iz asfalta valjda samo da bi smetali vlasnickim psima. To su isti likovi koji ce sutra svog psa izbaciti iz bilo kog tupavog razloga i izgovora. Mene fascinira kako ljudi percipiraju pse (i macke) lutalice kao neki spoljni problem, kao da dolaze iz obliznjih suma i divljine u gradove. Sve ulicne zivotinje su posledica neodgovornog vlasnistva koje se prakticno ne sankcionise i dok se taj deo ne resi nikakve sterilizacije niti vakcinacije nece pomoci. 

Link to comment

Da, a ulicni psi su iznikli iz asfalta valjda samo da bi smetali vlasnickim psima. To su isti likovi koji ce sutra svog psa izbaciti iz bilo kog tupavog razloga i izgovora. Mene fascinira kako ljudi percipiraju pse (i macke) lutalice kao neki spoljni problem, kao da dolaze iz obliznjih suma i divljine u gradove. Sve ulicne zivotinje su posledica neodgovornog vlasnistva koje se prakticno ne sankcionise i dok se taj deo ne resi nikakve sterilizacije niti vakcinacije nece pomoci. 

+ milijon

Link to comment

Svaki kučkar bira kuda će se i kako kretati, zbog deljenja prostora sa drugim ljudima i životinjama.

 

Ako tebe i tvog psa spopadaju lutalice, onda ih teraš, nosiš motku sa sobom, ako ni to i slične stvari ne pomognu, onda da - ne krećeš se tamo gde su oni. U svakom slučaju meni je nerazumljivo da neki ljubitelj životinja, koji šeta psa, priziva šintere ili nedajbože trovače zato što lutalice kidišu na njegovog psa ili pokušavaju da ga kresnu ili samo dosađuju.

 

Imam u svom komšiluku dosta kučećih poznanika, ljubitelje pasa sa kojima lepo pričam o psima i ljubavi prema životinjama, koji me tako s vremena na vreme šokiraju sa "treba šinteri da ih pohvataju" govoreći o lutalicama koji spopadaju vlasničke pse.

 

S obzirom da ti ni kidisanje na tudje pse nije dovoljno dobar razlog, sumnjam da postoji situacijia [a da nije napad na ljude] u kojoj mislis da je opravdano pozvati sintere.

 

Ne vidim zasto bi vlasnici pasa trpeli napade i "ucili da se cuvaju" u svom komsiluku, ispred sopstvene kuce.

 

Ne bi trebalo da zovu sintere jer ce lutalice skapavati u Rakovici. Tada ce biti jos vise lutalica, pa ce samim tim uslovi u azilu biti jos gori, samim tim jos vise razloga da se ne zovu sinteri. Jel postoji neka granica nakon cijeg prelaska zvanje sintera postaje opravdano?

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...