Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja bih mogao da zakoljem zarad hrane. Mada bih radije to zadovoljstvo prepustio drugome. 

 

Misim, to je prirodno, eno skoro gledo uzivo lava kako cereci antilopu bez pardona sekund nakon sto je ubijena. Sve uziva dok se smrad creva siri okolo.

 

Ono u cemu ne bih nikada mogao da ucestvujem je ubijanje zivotinja iz sportskih pobuda. Jbt, i zvuci groteksno. Mada moram da priznam da je meso kudua najukusnije na svetu, tako da izlov divljaci podrzavam kad god se ukaze prilika :)

Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

namenski gajena ali u kakvim uslovima, da li ste gledali dokumentarce o uzgoju i klanju svinja i goveda u industrijskim uslovima, pa ono je čisti horor

 

Jeste horor.

 

Pogledajte ovo

 

To je cena (relativno jeftine) prehrane nekoliko milijardi ljudi. Strpite se još malo, tehnologija je na nekoliko koraka od uspešnog uzgoja bifteka i krmenadli na komad, bez da se kreira živo biće.

Link to comment

 

Uopšte, bilo bi zanimljivo sprovesti neku studiju koja bi pokazala kako generacija ljudi koja da bi jela meso treba samo da ode do prodavnice posmatra starinski proces čerupanja pilića o kojem su samo slušali (ako i to) i da li misle da bi u slučaju propasti industrijske proizvodnje mesa bili u stanju da svojim rukama otfikare glavu kokoški ili pucaju iz pneumatskog pištolja u glavu govečetu.

 

Ja u svoje ime mogu da kazem da sam licemer po tom pitanju. Jedem meso i mesne preradjevine, doduse necu dumrem ako preskocim neki dan, ali sve cesce sebe hvatam da razmisljam kako su to neciji delovi (sto rece gospa buba jednom). Da moram da lovim hranu postala bih vegetarijanac iz odmah jer nema teorije da bih potegla da koljem, cerupam i sl.

Link to comment

To je cena (relativno jeftine) prehrane nekoliko milijardi ljudi. Strpite se još malo, tehnologija je na nekoliko koraka od uspešnog uzgoja bifteka i krmenadli na komad, bez da se kreira živo biće.

 

e, ovo ocekujem sa nestrpljenjem, mada je vrlo upitno koliko smo blizu masovne prozvodnje takve hrane,

Link to comment

to se ne zove licemerje nego saosecanje. to bi bilo licemerje kada bi čovek bio suočen sa binarnim izborom, i propovedao jedno a radio drugo. u stvarnosti, izmedju mesojedja i potpunog uzdrzavanja od jedenja mesa postoji mnogo medjufaza a ti si u jednoj od njih.

Link to comment

To je cena (relativno jeftine) prehrane nekoliko milijardi ljudi. Strpite se još malo, tehnologija je na nekoliko koraka od uspešnog uzgoja bifteka i krmenadli na komad, bez da se kreira živo biće.

 

 

Kažu da nije tako, da je cena previsoka, kad se uzmu u obzir resursi potrebni za gajenje životinja, zagadjenje koje nastaje kao i bolesti koje takva hrana izaziva. Navodno, biljna hrana bi bila jeftinija i više nego dovoljna za sve ljude. Ne zvuči besmisleno ali ne vidim način da se to temeljno proveri.

No, svakako, masovna prouzvodnja/uzgajanje mesišta nije jeftina. 

Link to comment

Ja bih mogao da zakoljem zarad hrane. Mada bih radije to zadovoljstvo prepustio drugome. 

zanimljiva mozgalica - da sam prinuđen da ubijem, mislim da bih lakše čoveka (naravno, ono, metak u čelo, bez mučenja), al mi je cilj nekakav blagi đainizam - dakle, ne baš da idem okolo s metlom a da slučajno ne zgazim neku živuljku, ali jedenje isključivo plodove biljaka

 

to se, dakako, nikada neće desiti, mada ko zna

Link to comment

Ja u svoje ime mogu da kazem da sam licemer po tom pitanju. Jedem meso i mesne preradjevine, doduse necu dumrem ako preskocim neki dan, ali sve cesce sebe hvatam da razmisljam kako su to neciji delovi (sto rece gospa buba jednom). Da moram da lovim hranu postala bih vegetarijanac iz odmah jer nema teorije da bih potegla da koljem, cerupam i sl.

 

Ja sam negde na sličnom stanovištu. Ako mogu da dobijem istranžirano mesište u okviru robno-novčane razmene, super. U suprotnom bih tražio neku alternativu mesu i to bi verovatno bila riba jer iz nekog razloga nemam problem da okončam postojanje jednom brancinu ali baš nikako ne mogu sebe da zamislim kako ubijam pile, tele ili jagnje. Video sam nešto od tih scena kad sam bio klinac i pošteno se istraumirao, nema šanse da to ikada uradim svojeručno.

Link to comment

to se ne zove licemerje nego saosecanje. to bi bilo licemerje kada bi čovek bio suočen sa binarnim izborom, i propovedao jedno a radio drugo. u stvarnosti, izmedju mesojedja i potpunog uzdrzavanja od jedenja mesa postoji mnogo medjufaza a ti si u jednoj od njih.

 

vidis, jedna od retkih tacaka gde se i zagrizeni mesojedi i zagrizeni vegani slazu je da ljude koji jedu meso a osudjuju ubijanje zivotinja nazivaju licemerima :D

inace se slazem u potpunosti sa napisanim

 

Kažu da nije tako, da je cena previsoka, kad se uzmu u obzir resursi potrebni za gajenje životinja, zagadjenje koje nastaje kao i bolesti koje takva hrana izaziva. Navodno, biljna hrana bi bila jeftinija i više nego dovoljna za sve ljude. Ne zvuči besmisleno ali ne vidim način da se to temeljno proveri.

No, svakako, masovna prouzvodnja/uzgajanje mesišta nije jeftina. 

 

citala sam isto da je proizvodnja mesa jako skupa, kako novcano tako i 'ekoloski', neka grozomorna kolicina pijace vode se trosi izmedju ostalog. postoji i pravac istrazivanja uvodjenja insekata u redovnu ishranu/hranu, citala sam neke tekstove na tu temu, jer je uzgoj insekata dosta jeftiniji i manje poguban po planetarni eko sistem. sad, ta prica je vrlo nova, tek cemo videti sta ce se razvijati dalje...

Link to comment

Прича о исхранимесом сплитована на посебан топик.

 

Надам се да сам добро одредио уводни пост. Нисам баш могао 25 страна да сплитујем па сам зато пребацио само данашњу дискусију.

 

Ако имате других идеја за име топика, дајте.

Link to comment

mislim da je bolje "ubijanje životinja - pro et contra", "jedenje" je tu negde sporedno, barem u dosadašnjoj diskusiji

 

e da - one koji su "pro", odmah banovati

Link to comment

A tek što lov i ishrana ispadoše doom...

 

Samo da se još jednom osvrnem na to (a u stvari nisam ni počela o lovstvu kao takvom, nego o pitanju posedovanja lovačkog oružja)... U nastavku rasprave videh da su mnoge stvari pogrešno shvaćene i banalizovane kao što u raspravama obično biva, a pošto sam već duže vreme htela da pišem o tome, uradih to ovde, pa ko ima interesovanje i strpljenje nek' čita. Hvala što ste mi pomogli da izbrusim temu :lolol:

 

I mnogo bre pišete ovde, a Muzika odumrla  :fantom:

 

Odjava!

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...