Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, Duhovnost, ljubav i med said:

не знам никог млађег да гледа ријалитије.

Pa ko li ih to gleda da mi je samo znati? :ohmy:

 

3 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Моја баба није то гледала, али нешто млађе бабе од ње су екстремно уживале у том програму

Aaaaaa, znaci faza u razvoju, formiranju baba i deda, pa tako kazi... :D

Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Има их и сувог квалитета, а има их и сапуница / лимунадица, а и неких осредњих, неуспешних, експерименталних, свега има, не може све ни да се теоријски одгледа колико их избаце током само једне године. 

Ae malo detaljnije o tom suvom kvalitetu ako moze? Koji udeo gledanosti ima taj suhi kvalitet na medijskom nebu Srbije?

Ovde se direktno prica o pogubnom uticaju serija, muzike, rijalitija i sl koji dominariju na svakom koraku, a ti tu o nekim kvalitetima kojih nema ni u tragovima sem mozda RTS 3 i sl ciji je udeo u gledanosti, ono 3 promila, ne?

Jel ti jasno da ce isto to reci i Krlo, i Zvalavi i sva ostala bagra koja za razliku od tebe profitira na svemu tome?

Link to comment
7 hours ago, morgana said:

je li tacno da ce 25. spc da organizuje litiju i da zbog stradanja djece i mladih u masakru seta mosti nikolaja velimirovica?

to je toliko morbidno da nemam rijeci. i na toliko nacina.

 

morbidno nego sta.

  • +1 2
Link to comment

@MeanM@ На пример, имао си играну серију о хапшењу Милошевића и играну вишесезонску серију о Земунском клану, обе урађене врло квалитетно и реалистично, ишле у ударним терминима и биле врло гледане. 

Link to comment
44 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

@MeanM@ На пример, имао си играну серију о хапшењу Милошевића и играну вишесезонску серију о Земунском клану, обе урађене врло квалитетно и реалистично, ишле у ударним терминима и биле врло гледане. 

Ti se kanda zajebavas, vidim ja.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Поента је била да у мом видокругу , што би форумаши рекли, у инглиш сленгу: у мом баблу, не знам никог млађег да гледа ријалитије. Нисам од тога правио генерализације. Само сам приметио да људи из пред ријалити времена нису нимало имуни на то, да их "старовременско васпитање" није учинило имуним. Ја имам разумевање за њих, нисам на то гледао осуђивачки, ни са висине. Моја баба није то гледала, али нешто млађе бабе од ње су екстремно уживале у том програму. 

 

Ne banalizuj stvari bezveze. Gledamo svi rijalitije iako ih ne gledamo, ako nista drugo vriste sa naslovnih strana skoro svih novina svaki put kad stanes ispred trafike da kupis nesto. To su javni fenomeni koji ti se uvlace pod kozhu na hiljadu nacina, hteo ti to ili ne. Narocito su podlozna deca jer ona zbog nedostatka iskustva imaju umanjenu sposobnost selekcije senzacija koje primaju. Ni ovde niko ne gleda rijaliti programe a svi znaju sta je izvesni Zvezdan Slavnic uradio XY osobi u toku jednog od programa.

 

Takvi fenomeni su stari koliko i javnost, kad smo mi bili klinci izgledao je kao "ne slusam narodnjake ali kako mrdnem negde gde je ziva muzika toliko me napune da mogu narodnjacki koncert od tri sata da otpevam". Cula se, za razliku od popularnog misljenja, ne iskljucuju po komandi mozga.

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Ne banalizuj stvari bezveze. Gledamo svi rijalitije iako ih ne gledamo, ako nista drugo vriste sa naslovnih strana skoro svih novina svaki put kad stanes ispred trafike da kupis nesto. To su javni fenomeni koji ti se uvlace pod kozhu na hiljadu nacina, hteo ti to ili ne. Narocito su podlozna deca jer ona zbog nedostatka iskustva imaju umanjenu sposobnost selekcije senzacija koje primaju. Ni ovde niko ne gleda rijaliti programe a svi znaju sta je izvesni Zvezdan Slavnic uradio XY osobi u toku jednog od programa.

 

 

Pa sad, možda sam ja stvarno ekstreman primer jer ne gledam TV, ne čitam novine (samim tim ne koristim ni usluge trafika) jedini stalni "prozori u svet" su mi forum, fb i tviter, kad otvorim tu i tamo neki od portala mozak mi je istreniran da već na pola naslova kad ne kapiram o čemu se radi prekinem sa čitanjem (nedavno sam rantovao što mešaju vesti sa člancima o događajima u rielitijima)... Ne znam ko je Zvezdan Slavnić, a jedino ime iz tog sveta za koje sam čuo je neka Miljana Kulić o kojoj ne znam ništa ali je ušla u mimove pa tu i tamo nalećem, ne znam ništa o njoj osim kako izgleda.

Žena ne gleda domaće TV, klinac takođe, pa ne mogu ni oni da me truju, socijalni kontakti mi se svode na nekoliko ljudi koji su u sličnom fazonu.

 

Sa druge strane, imam više od 50 godina i gomilu obaveza, da nije tako, ko zna... :D

 

Ali mogu da razumem da je nekom ko vodi uobičajeniji život (ide na posao gde ima kolege, izlazi u grad, upoznaje ljude...) mnogo teže da se ogradi od tih budalaština.

  • +1 3
Link to comment

+1

 

Zapravo, jedini izvor ovo malo budalaština iz rijalitija koje znam su ljudi koji to smeće gledaju kobajagi ironično i šeruju mimove i klipove iz tog sranja.

  • +1 1
Link to comment

@JozoMujica  - Samo forum, fb i tviter, praktično ne može gore jer ti algoritam planski izbacuje šta voliš ali i šta je naučio da te trigeruje. Ta kombinacija je tri puta gora nego da gledaš TV u biranom režimu od Discovery-ja do Historija, sa nešto sporta i bez vesti. Na TVu recimo verovatno nikad ne bi naleteo na onolike transove i binarije koji te opsedaju.

 

Ne gledam ni ja TV već 10 godina, ali se preteruje sa tim da je to najgori medij u današnje vreme, naprotiv, verovatno je najbolji.

 

 

 

 

Edited by Mos
  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Mos said:

Samo forum, fb i tviter. Ta kombinacija je tri puta gora nego da gledaš TV u biranom režimu od Discovery-ja do Historija, sa nešto sporta i bez vesti. Ne gledam ni ja TV već 10 godina, ali se preteruje sa tim da je to najgori medij u današnje vreme, naprotiv, verovatno je najbolji.

Zavisi koji... AKO gledaš N1 onda i nije najgori...A Ko gledaš Pink, onda je najgori...

 

Ja striktno sportske i filmske kanale (plus Kesića i Ivanovića), od TV-a, informišem se na forumu i to je to... Jedva i to postižem... FB nemam, twitter mi se ne dobada, previš šuma i gluposti...

Link to comment
Just now, radisa said:

Zavisi koji... AKO gledaš N1 onda i nije najgori...A Ko gledaš Pink, onda je najgori...

 

Ja striktno sportske i filmske kanale (plus Kesića i Ivanovića), od TV-a, informišem se na forumu i to je to... Jedva i to postižem... FB nemam, twitter mi se ne dobada, previš šuma i gluposti...

 

 

Skoro sam bio na kratkom odmoru i imao TV u sobi. Nauživao sam se gledajući neku kuvarsku emisiju gde tip kuvar ide u različite zemlje i na bazi pojedenog mora da replikuje recept kuvara domaćina. Sat vremena potpunog izuzeća od Ukrajine, Vučića, Amerikanaca, Rusa i ostalih pizdih materina kojima me internet zasipa iz dana u dan, koliko god se trudio da ga obuzdam. Gori je TV my ass, ljudi će uskoro ići na odvikavanje od neta kao od heroina. 

  • +1 7
Link to comment
3 minutes ago, Mos said:

@JozoMujica  - Samo forum, fb i tviter, praktično ne može gore jer ti algoritam planski izbacuje šta voliš ali i šta je naučio da te trigeruje. Ta kombinacija je tri puta gora nego da gledaš TV u biranom režimu od Discovery-ja do Historija, sa nešto sporta i bez vesti. Na TVu recimo verovatno nikad ne bi naleteo na onolike transove i binarije koji te opsedaju.

 

 

Na fb me baš ništa ne opseda, osim onoga što ostavljaju poznanici, grupe i prijatelji (a koje mjutujem čim naletom na glupost) izlaze mi samo sponsored postovi za alate ili oko programiranja.

Što se tiče Tvitera, boleštine su počele da se pojavljuju od kad su promenili algoritam, ali i to sve više skrolujem, blokiram, mjutujem , dosadno je i vrti se u krug pa ga je sve manje.

A gledam ja neke emisije sa NG, Discovery i History , ali isključivo na vraćanje zbog izbegavanja reklama pa to i ne računam u gledanje TV...

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...