Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

11 hours ago, Taihoskopija said:

 

 

(-lov, svest o izazivanju smrti bića ne mogu da pojmim, tu se saplićem i kod ribolova, nešto se batrga da diše, a ti kao "NOT hehe" pa nisam relevantno išta uopšte) 

 

Ne pravim kući ribu jer ne mogu da je očistim. Imam osećaj grozote da je čistim dok ima glavu i oči. Filete pravim, ali s ribom od glave do repa ne mogu nikako. To ide dotle da imam polufobiju, pa zato i ne kupujem i ne pravim. 

Sad bi mi neko od vegana i vegetarijanaca rekao da sam licemer, mogu da jedem dok ne vidim šta je jedem, moguće. Samo mi je to sad palo na pamet u ovom kontekstu. 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Једном сам испалио хитац у ваздух из службеног пиштоља (посао од пре пуно година, који нисам волео, али је био поштено зарађен хлеб, а тада другог посла није било на видику) , када сам се сусрео очи у очи са неколико провалника од којих је сваки појединачно знатно физички јачи од мене (могли су да ме убију једним ударцем песнице, теоријски) , нисам имао друго решење, јер смо били на врло кратком растојању, а били су грмаљи од људи, атлете, набилдовани, а ја са "нежним цртама лица" које баш не улива страх. Разбежали су се одмах, чим су чули пуцањ. Сећам се, падао је снег, њихови атлетски скокови у снегу су били импресивни, могли су сви да се пријаве за Олимпијске игре, нисам могао да поверујем да људи могу да беже у толиким скоковима.

Edited by Duhovnost, ljubav i med
  • Haha 3
Link to comment

Pa to je malo licemjerje koje imamo mnogi koristeći komfor koji možemo.

 

Uzevši u obzir da je čovjek po građi svejed, isto to malo licemjerje imaju i vegani iz drugog kuta. Imaju komfor da mogu biti vegani. Da žive negdje drugdje bili bi vegetarijanci jer ne bi mogli preživjeti bez mliječnih proizvoda. Da se nađu u ekstremnim uvjetima pojeli bi i ribu ili neko meso umjesto da umru.

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Nisam nikad drzao nikakvo oruzje u zivotu. U stanu nikad niko nije uneo oruzje.

Deda je bio vojno lice, imao je pistolj koji mi decak nikad nismo videli. Kada je umro tata ga je vratio...

 

Cisto da se zna da nas ima i ovakvih. :rolleyes:

Link to comment

Taj podatak nema nikakvog smisla, a i podnaslov nema nikakve veze sa završetkom teksta. Valjda urednik izvukao bez imalo razumijevanja teksta.

 

Daleko od toga da situacija nije zabrinjavajuća, ali od događanja u Beogradu je prošlo premalo vremena da to bude referentna jedinica za postotak mentalnih poremećaja i pokušaja suicida. Što bi uopće značilo da su u proteklih 10 dana porasli pokušaji suicida 280 posto? U odnosu na šta? Takve stvari se mjere na godišnjoj razini. A ne "danas se jedan ubio, a jučer nije nitko, znači broj suicida je porastao beskonačno posto".

 

U samom tekstu piše ovo, što je vjerojatno i točno, ali bez događaja u OŠ Vladislav Ribnikar kao nekakve referentne točke, jer to stvarno nema ni smisla.

 

"Beogradski slučaj podsetio je na zabrinjavajuću statistiku koja ukazuje da su mentalni poremećaji dece i mladih skočili za gotovo 300 posto, a pokušaji suicida za 280 posto."

Edited by Carolostadien
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Carolostadien said:

 

 

Pa iskreno, koliko god je ova glupa kako god da okreneš, čini mi se da priča baš nije počela tako da je ova iz čista mira sjela na ženu. I iz samog teksta i njenih riječi se to da zaključiti. Vjerojatno joj je ova sjela ispred nosa dok se ova namještala da sjedne, a nije da nisam i sam svjedočio ponekad superbakama koje naglo ožive i postanu vrhunski atletičari kad uđu u tramvaj i love sjedala.

 

Ova je svejedno tuka na kvadrat, ali rekao bih da ima nešto priče i prije početka snimka. A zato vjerojatno i ljudi ne reagiraju. 

:D 

Ma daj bre covece, sta god da je posluzilo kao uvertira, sta treba da se nekom mota po glavi da bi seo na coveka...

Pa jos iz cista mira... :D 

Na stranu kraljevska lakoca kojom se likusa posluzila sedistem koje joj je ustupila otprilike duplo starija zena: pa iz svakog njenog pokreta, gesta, izbija nadmocno ubedjenje da je ona i samo ona bogomdana da sedne po svaku cenu i bez obzira na sve i svakoga.

A sto se reakcije ostalih tice, barem da su je zajebavali, dobacivali... :isuse: 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
5 minutes ago, namenski said:

:D 

Ma daj bre covece, sta god da je posluzilo kao uvertira, sta treba da se nekom mota po glavi da bi seo na coveka...

Pa jos iz cista mira... :D 

Na stranu kraljevska lakoca kojom se likusa posluzila sedistem koje joj je ustupila otprilike duplo starija zena: pa iz svakog njenog pokreta, gesta, izbija nadmocno ubedjenje da je ona i samo ona bogomdana da sedne po svaku cenu i bez obzira na sve i svakoga.

A sto se reakcije ostalih tice, barem da su je zajebavali, dobacivali... :isuse: 

 

Meni je ovo ponasanje jako uznemirujujce ali ne znam bas da artikulisem sta mi sve tu nije normalno ni malo...

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, namenski said:

:D 

Ma daj bre covece, sta god da je posluzilo kao uvertira, sta treba da se nekom mota po glavi da bi seo na coveka...

Pa jos iz cista mira... :D 

Na stranu kraljevska lakoca kojom se likusa posluzila sedistem koje joj je ustupila otprilike duplo starija zena: pa iz svakog njenog pokreta, gesta, izbija nadmocno ubedjenje da je ona i samo ona bogomdana da sedne po svaku cenu i bez obzira na sve i svakoga.

A sto se reakcije ostalih tice, barem da su je zajebavali, dobacivali... :isuse: 

a mogla je da sedne u krilo nekom dečku i ulepša mu dan :D

- ali naše cure, sve glume neku smernost i stidljivost :happy:

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

JA moram nešto da pitam al ne znam gde pa ću ovde -

Dobio sam malopre prilično uzmemirujuću poruku od razrednog starešine da ispitam klince da li im se obraća MYAI sa Snpchata sa molbom da daju svoje podatke, pričaju o svojim problemima i da im posle te priče vrćaa informaciju da se u njihovoj blizini nalazi neki objekat - kažu da na taj način pretražuje lokaciju

 

Nisam siguran šta sve ovo znači ali me je prilično uznemirilo

 

Jel dobio još neko negde sličnu poruku  i ima li ko ideju šta sve ovo znači? 

 

 

  • Tužno 2
Link to comment
19 minutes ago, steins said:

JA moram nešto da pitam al ne znam gde pa ću ovde -

Dobio sam malopre prilično uzmemirujuću poruku od razrednog starešine da ispitam klince da li im se obraća MYAI sa Snpchata sa molbom da daju svoje podatke, pričaju o svojim problemima i da im posle te priče vrćaa informaciju da se u njihovoj blizini nalazi neki objekat - kažu da na taj način pretražuje lokaciju

 

Nisam siguran šta sve ovo znači ali me je prilično uznemirilo

 

Jel dobio još neko negde sličnu poruku  i ima li ko ideju šta sve ovo znači? 

 

 

 

https://techcrunch.com/2023/04/24/snapchat-sees-spike-in-1-star-reviews-as-users-pan-the-my-ai-feature-calling-for-its-removal/

Link to comment
1 hour ago, Leia said:

Nemam pojma, mozda nam je sada u eri kada se sve zivo snima telefonima samo dostupniji uvid u razmere ludila u populaciji

Nešto malo sam ispratila, kažu da je gospođa uletela klizećim, sela i posle se pravila blesava. I da nije baka, žena srednjih godina. I da je bilo drugih slobodnih mesta da se sedne ali eto. Video nisam i ne smem da pogledam, znam da je bizarno da mi je baš ovde linija preko koje se ne ide, ali ne mogu nikakve neprijatnost klipove da gledam.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...