Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Videste li vi ovo u Brusu, otac prodao ćerku od 13 godina komšiji od 47. Uhapšena obojica, nadam se maksimalnoj kazni za trgovinu ljudima, valjda 12 godina ako se ne varam. Kad su ih hapsili bili u fazonu šta hoćete mogu da radim s njom šta hoću pošteno sam je napravio/kupio.

  • Tužno 5
Link to comment

ouuukej treba nam vishe informacija. mislim, ko zna shta je ona njima radila.

hvala kosmosu na internetima, pre samo dve decenije dete bi isto bilo prodato i celo selo bi znalo i nishta, ovako i mi znamo i isto nishta, most probabli dry.png eventualno da vidimo armiju skarednih likova sa ispod dna kace, da smatraju...

"selo", dakako.

u stvari samo zavisi da li je kupac ili prodavac sns, ili uz malo srece obojica. jel drzava preduzela korake? :unsure:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto









  • +1 2
Link to comment
On 28. 2. 2023. at 17:38, Vapad said:

 

Ma baš ih briga.

 

Dobio sam svojevremeno kaznu na drugi auto, uredno moje ime, prezime, JMBG i neki levi auto, ni tablica ni model ni boja, ništa ni blizu mom.

Popizdeh, to dođe na kuću, zovem - reko ali ovo nije moje auto, e moraš da pišeš izjavu o tome i dođeš da priložiš pisarnici, reko da je lik vozio manje platio bih kaznu i otišao da uzmem moja nova kola... Mislim razumem da nije neko cimanje pisati izjavu, ali meni baš bilo, onako, jadno. Šta sve piše u tim bazama dobri bob će znati. Ja bi ih vratio na potpis+pečat, nisu za bolje.

 

Beat this...

 

Odem da se prijavim na novu, sadasnju adresu...zena sa saltera u stanici na Nbg me pita "Da li znate Sasu tog i tog..iz Omoljice" 

 

Rekoh "Jok..treba li da ga znam?"

 

Kaze ona "Ovo inace ne radim nikad..ali dodjite molim vas kod mene, iza saltera" 

 

Sad ne secam se tacno da li je na cipu moje LK ili mom dosijeu u sistemu stoji izvod iz maticne knjige umrlih za tog Sasu iz Omoljice..inace umro kao mlad momak.  Elem, kaze, ne mogu ovo da vam resim dok to ne sredite i vidite odakle i zasto je to tu.  Odem do stanice u Vrscu, oni ne mogu da nadju gde je to kod mene. 

 

Vratim se  u stanicu na Nbg..vidim radi neka druga, mladja..pretpostavim da ce biti manje revnosna..odem i prijavim se bez problema.

  • Haha 1
Link to comment
42 minutes ago, SNARC said:

 

Samo kad popijem mnogo noc pre..a i cesnjak mi se nesto gadi u poslednje vreme, iskreno

Molim te proveri da li si pravno umro ili nisi.

I vaskrsni što pre.

Takođe pravno.

 

P.S. Za ove objave iznad fali nam besni smajli. 

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

JMBG inače nije jedinstven :D

Znam neku ekipu koji su radili neki softver za državu i hteli da stave sistemski unique constraint na kolonu u bazi u kojoj je JMBG. I puklo je, ne može :D Objašnjenje je da je u početku uvođenja bilo grešaka kod unosa i nekih preklapanja između naselja/opština. U svakom slučaju nema toga puno, ali suštinski JMBG nije jedinstven i to im i dan danas pravi problem kada dizajniraju i prave nove servise :D

  • +1 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...