Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, Mel said:

 

Pa kao sto neko pomenu, to je praksa u skandaloznim slucajevima tipa onog nestalog deteta itd... ili ne?

 

Ne znam na koji slučaj misliš, ako je u pitanju potraga za nestalim detetom normalno je da se objave podaci, ali ako je u pitanju istraga  vezana za tako delikatan slučaj kao što je silovanje, to nikako nije normalno ni poželjno da se objavljuje, pre svega zbog same žrtve. 

 

A to šta je praksa nema veze sa ispravnim postupanjem tužilaštva i policije u ovom slučaju.

Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minutes ago, Mel said:

da nema indikativnog ponasanja policije i stampe

kog indikativnog ponašanja policije i štampe?

jedino indikativno za štampu jeste da oni nisu naveli ime i prezime te devojke, nisam čak ni inicijale našla.

što se detalja vesti tiče - deluje kao aljkavo prepisivanje prepričane vesti u sred novogodišnjeg nerada.

tako devojka negde ima 28, a negde 29 godina, negde se silovanje desilo 30.12. a negde se desilo 5 dana ranije a prijavljeno je 30.12. 

to je blago rečeno dosta bizarno, posebno imajući u vidu da novinari razvlače sve anonimne osobe, bili oni počinioci (mogući počinioci) ili žrtve u bilo kojoj vrsti zločina.

ovde toga nema.

ali nema ni na strani devojke, ni na strani mladića (jednog, više njih).

za policiju mislim isto. prednovogodišnji dremež, plus luđenje vučića oko kosova i ostalog dao im je utisak da mogu malo da odmore.

ali avaj.

 

nikada ne potcenjujte stari, dobri javašluk.

 

ponavljam, mi ne znamo šta se ovde desilo. stavovi se zauzimaju isključivo na osnovu nekih drugih posrednih ili neposrednih iskustava sa novinarima, policijom i ovom državom. to nas čini ruljom.

Edited by pt 2.0
  • +1 8
  • Hvala 1
  • -1 2
Link to comment
Just now, JozoMujica said:

 

Ne znam na koji slučaj misliš, ako je u pitanju potraga za nestalim detetom normalno je da se objave podaci, ali ako je u pitanju istraga  vezana za tako delikatan slučaj kao što je silovanje, to nikako nije normalno ni poželjno da se objavljuje, pre svega zbog same žrtve. 

 

A to šta je praksa nema veze sa ispravnim postupanjem tužilaštva i policije u ovom slučaju.

 

Pricam za onu devojcicu od Jurica. Najgnusniji detalji su iznoseni. A ovo ko da smo Svedska ili tako nesto, ma sigurno...

Link to comment
2 minutes ago, aram said:


U zemlji Srbiji? Ahahaha

 

Pa onda najbolje da se ništa i ne prijavljuje policiji, nego pištolj, sekira, ko šta ima pa da rešavamo?

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
3 minutes ago, JozoMujica said:

 

Kakvog indikativnog ponasanja policije? To sto nisu objavili imena, detalje i ostalo publici gladnoj skandala dok traje istraga? O čemu vi pričate i imate li pojma kako se sprovodi istraga?

 

Nakon ove strane mi baš deluje da je jedan broj vas ovde siguran da je devojka silovana samo da eto, država je na strani nasilnika.

Neki od nas znaju kako se sprovodi istraga. Takođe, neki od nas znaju kako se sprovodi istraga u Srbiji kad je predmet istrage žrtva silovanja. Ne nisam ja bila predmet, nego neko koga poznajem i to mnog opre ove pošati od SNS na vlasti. Tako da nemoj da iznošiš optuužbe kako želimo da neko bude silovan da bismo moglo da se naslađujemo.

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

nikada ne potcenjujte stari, dobri javašluk.

 

ponavljam, mi ne znamo šta se ovde desilo. stavovi se zauzimaju isključivo na osnovu nekih drugih posrednih ili neposrednih iskustava sa novinarima, policijom i ovom državom. to nas čini ruljom.

 

Osvrnucu se samo na ovo boldovano. Naravno da mi ne znamo sta se ovde desilo (i deluje da nikada necemo saznati). Ok. To je logicki potpuno tacno i ispravno.

Samo... Kao neko ko je bio na receiving end tog 'mi ne znamo sta se tu desilo' u jednom drugacijem slucaju ali kao zrtva izuzetno ozbiljnog fizickog napada sa posledicama za ceo zivot, pocinjenog od strane osobe dela bitnog sistema, pa sam od strane tog sistema bila izlozena bukvalno proganjanju do tacke da sam od inicijalnog gde sam svim clanovma porodice i drugaricama zvala posle napada, i krenula u inicijativu prikupljanja dokaza, do toga da sam nekoliko meseci kasnije zacutala i ne pominem to vise ni ukucanima... od tada nema kod mene vise onoga da mi realno ne znamo sta se tu desilo (to je bila i reakcija nekih od tih mojih (sada bivsih!) prijateljica, jer veruje se sistemu a sistem je rekao da nije bilo nista i 'ocistio' dokumentaciju). Sad samo verujem gut feelingu, a gut feeling je da ovde ima suvise sumnjivih elemenata u ponasanju sistema.
Sad rulja nerulja, kako god. Ja sad znam kako sistem radi...

 

  • +1 3
  • Hvala 6
  • Tužno 8
Link to comment
Јел може неко да ме банује на 7 дана? Имам свашта да кажем али боље да не…
kazi pa nek te banuju :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 2
  • Haha 6
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

I da dodam na ono o javasluku... opste mesto zasnovano na licnom iskustvu. Ja sam in the aftermath morala da budem u kontaktu sa vise osoba koji rade u tom pomenutom sistemu... kad sam nekoliko meseci kasnije bila u stanju da isprocesuiram ludilo koje nam se desilo... ono je jezivo uhodna ekipa. Kak osu hendlovali mene i moje, ono je protokol, onde nije bilo javasluka ni za j...

Sam Bog sveti zna koliko jos zrtava su ti manijaci ostavili za sobom... jer nikada necemo saznati.

  • Tužno 3
Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

Osvrnucu se samo na ovo boldovano. Naravno da mi ne znamo sta se ovde desilo (i deluje da nikada necemo saznati). Ok. To je logicki potpuno tacno i ispravno.

nije to samo logički tačno, nego ono što pokušavam da vam kažem (slučajno sam tebe citirala, mogla sam i nekoliko drugih postova forumaša) to - DA NE ZNAMO ŠTA SE DESILO -MORA BITI OSNOVA NAŠEG PONAŠANJA, ako ćemo da se rukovodimo razumom i ako ne kanimo da kao društvo potpuno podivljamo (čemu nas ova vlast razarajući državu apsolutno gura u naručje!!!)

 

2 minutes ago, Mel said:


Samo... Kao neko ko je bio na receiving end tog 'mi ne znamo sta se tu desilo' u jednom drugacijem slucaju ali kao zrtva izuzetno ozbiljnog fizickog napada sa posledicama za ceo zivot, pocinjenog od strane osobe dela bitnog sistema, pa sam od strane tog sistema bila izlozena bukvalno proganjanju do tacke da sam od inicijalnog gde sam svim clanovma porodice i drugaricama zvala posle napada, i krenula u inicijativu prikupljanja dokaza, do toga da sam nekoliko meseci kasnije zacutala i ne pominem to vise ni ukucanima... od tada nema kod mene vise onoga da mi realno ne znamo sta se tu desilo (to je bila i reakcija nekih od tih mojih (sada bivsih!) prijateljica, jer veruje se sistemu a sistem je rekao da nije bilo nista i 'ocistio' dokumentaciju). Sad samo verujem gut feelingu, a gut feeling je da ovde ima suvise sumnjivih elemenata u ponasanju sistema.
Sad rulja nerulja, kako god. Ja sad znam kako sistem radi...

ti znaš kako je sistem radio u tom slučaju.

i imaš pravo na svoj gut feeling.

molim te ne percipiraj me kao neku surovu ili neempatičnu osobu, niti kao osobu koja govori odvaljena od ličnog iskustva (volela bih da nemam lično iskustvo u tom domenu). ja samo duboko verujem da se moramo boriti za razumno i pravedno i objektivno pre svega u sopstvenim reakcijama.

 

  • +1 1
Link to comment

Kad sistem ne radi desiće se rulja...

 

Nije ovo 1988 kada je sistem kako-tako radio... Ovo je 2023 gde sistem ne radi... Gde čovek pregazi pred kamerama devojku i pobegne, a  njeno otac se zahvaljuje ubici i njegovom ocu na TV-u sa nacionalnom pokrivenošću... Gde čovek 2 godine prijavljuej da mu neko maltretira dete, pa pošto taj vajni sistem kurca ne pomera, odlazi da ubije drugo dete od 11-12 godine da pomogne svom... Sjajan sistem imamo u ovoj državi, čudno da mu većina koja ne gleda PINK i HAPPY ič ne veruje...

 

I kako da verujemo sistemu? Daj bože samo da devojka, štogod bilo, ne izvrši samoubistvo posle ovog...

 

I da, ta peticija je indikativna, na jednu drugi stranu, ma koliko se slažem sa Morganom da mi se takve stvari gade... Zašto mi je indikativna? Neko jeste saznao nešto, a moguće da zna ko su počionioci, da je hteo na tom da jeftino profitira, tako što će nekog da politički sahrani... To dodaje jednu bitnu indikaciju na sve ovo, po meni... Isplivaće tu svašta, do kraja, ako neko ko je protiv vlasti bude imao muda i ne proda svoja saznanja za sitnu lovu...

 

E sad, moguće da sve ove iindicije nisu tačne, i da je devojka sama odlučila da laže, pa posle porekla... Samo, to se retko dešava...

Edited by radisa
  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, Uskebasi said:

Nemam nikakvu informaciju o ovom slučaju. Ali ono sto mogu sigurno da tvrdim da žrtva silovanja ili bilo kog drugog krivičnog dela, kojoj je praktično život uništen, nakon prvog kontakta sa srpskim pravosuđem ostaje pod utiskom da će joj se zivot dodatno sjebati ako ne "zaboravi" šta se desilo. 

Prvi su joj policajci sugerisali da mozda nije bas tako bilo, onda su od nje trazili dokaze, onda su je upozorili da je lazno prijavljivanje krivično delo, onda su je upozorili da ce mediji pisati o tome, onda su počeli da saslušavaju njene prijatelje, da ispituju detalje iz njene prošlosti, a onda su mediji počeli da puštaju neuobičajeno blage vesti o slučaju, na koje su komentari bili ponižavajući po nju... 

Ovo je nešto što vazi za svaki slucaj, a ne samo za ovaj. Malo ko ima snage i entuzijazma da udje u visegidisnju agoniju sudskih postupaka u Srbiji. 

Realno, četiri okrivljena, sa cetiri branioca, garantuju sudjenje do zastare. A zajebano je to kad te neki sudski postupak i nepravda preokupiraju, pa život vežeš za to. 

 

Samo da ponovim post. U praksi, ovako je.

Link to comment
2 minutes ago, pt 2.0 said:

nije to samo logički tačno, nego ono što pokušavam da vam kažem (slučajno sam tebe citirala, mogla sam i nekoliko drugih postova forumaša) to - DA NE ZNAMO ŠTA SE DESILO -MORA BITI OSNOVA NAŠEG PONAŠANJA, ako ćemo da se rukovodimo razumom i ako ne kanimo da kao društvo potpuno podivljamo (čemu nas ova vlast razarajući državu apsolutno gura u naručje!!!)

 

Pre nekoliko godina slozila bih se sa tobom. Hocu reci mislim da znam where you're coming from.

Ali ovo naprosto nije tacno, ne u sistemu i ne u trenutku u kome smo. I takodje - sistem podesava i setuje drustvo. Ti u najboljem slucaju kao pojedinac mozes nekako da izmaknes od podivljavanja/ ruljiranja itd jer svega ima pod Gausom. Ali kao drustvo, there's no such thing as ne podleganje onome cime te sistem tretira, pa svako na svoj nacin, ali generalno 99.9% ljudi ne mogu da izadju nepromenjeni iz promena (a ovo su promene, i lokalne i planetarne, sto sad nakon vise decenija nekog platoa dozivljavamo)... to ne znaci da cemo svo postati SNSovi vojnici samo znaci da cemo vecina doci nekad na red da nas okruzenje tresne u srz bica i da se svi kao drustvo krecemo pomeramo u skladu sa ovim sto dolazi od vrha...

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...