Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

majkobožija.

 

dokle

edit: jedan od komentara

Quote

Saucesce porodici.Radim u vrticu 25 godina.U grupama do 30 dece.U Ministarstvu rade ljudi koji nisu krocili u vrtic,a obavezuju nas da radimo po Novom programu- zabranjeni casopisi,igracke....ali obavezno prirodni materijali zirevi,semenke,pesak,kamenje,ili čekici,metalni predmeti od šrafova...do dugmica ....sto vise gluposti to bolje...a nas dva vaspitača postajemo HOBOTNICE U GODINAMA UZLETA...ONI SKUPLJAJU LOVU NA RAZNE PRIRUČNIKE U MINISTARSTVIMA ,A MI OSUDE JAVNOSTI DA NE BRINEMO O DECI...Eee naša Srbijo,Ružicu i bagro SNS

 

Edited by djordje geprat
  • Tužno 3
Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, Tale said:

 

I jako me nervira što niko ne pominje šta je sa mašinovođom. Kao da ga nije ni bilo.

Saradnik iz Pirota kaze da se masinovodja spasao bezeci, posto je znao sta vozi odmah se udaljio. Isto kaze da amonijak i dalje curi . Ne znam koliko je tacno ali verujem da jeste. 

 sta kaze @zmanic

 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, radisa said:

Da, vraćamo se u ono što je opisivao Domanović...

Jeste Off, ali ovo sa pirotskim amonijakom otvara jedno skrajnuto, bojim se svesno, pitanje: odsustvo, ubivanje cak i minimalnih kapaciteta jedne drzave/drustva za reagovanje u vanrednim situacijama svake sorte, osim ratne, a ni ona nije bez potrebe da je sa barem rudimentarno razmatra, takva su vremena...

Problema koji su postpetooktobarski mladolideri u svojoj okupiranosti stratosferskim problemima :isuse: i problema koji njihovom nasledniku vucicu i njegovima u svojoj gluposti i dupetanju tehnikama, helikopterima, kamionima i avionima na pamet ne pada.

Sloba je svesno ubio relativno dobro organizovanu vatrogasnu sluzbu, sa sve mehanizmima dobrovoljnosti, prikljucio je policiji i obesmislio i strucno i organizaciono.

I naravno, znao je zasto to radi: jebalo se njemu za efikasnu vatrogasnu sluzbu i sluzbe spasavanja, trebalo mu je pod jednu kapu sto vise uniformi i cinova koje su dobili i vatrogasci... :isuse: 

Naravno, nema potrebe izmisljati onu cuvenu rupu na saksiji ili ozbiljnost neke nedajboze situacije leciti uobicajenim angazovanjem vojske kojoj to em nije pos'o, em nije niti treba da bude osposobljena i obucena za reagovanja na razne amonijake.

Zna se kako se to radi, bez dupetanja sa ministarstvima za vanredne situacije, ni po jada da se iskustva spolja lokalno prilagode i da se poradi na centralizovanoj - i organizaciono i tehnicki i kakogod - sluzbi koja bi se bavila time ukljucujuci i minimum edukacije gradjanstva koji nece biti prepusten predsednicima opstina, gradonacelnicima i policiji koja, BTW, u takvim situacijama postaje #2, dok odluke donosi neko kome je to posao, a ne u pola noci probudjeni eksperti...

Edited by namenski
  • +1 2
Link to comment

Pre par sati sam prošao baš tim delom autoputa.

Put je otvoren. :)   

 

Polupani vagon je sigurno već iscureo u atmosferu. To je ipak ogromna plinska boca sa rupom koja stoji na otvorenom već treći dan. Nije samo malo odvrnut ventil, rupa je velika,

 

Ne oseća se nikakv miris, a dobro poznajem amonijak i još nekoliko bojnih otrova.

Saputik mi je bio pre dva dana zaglavljen u tunelu baš na tom mestu i kaže da su se putnici veoma brzo snašli. Nije bilo panike, nisu znali šta se dešava, ali bilo je strašno za gledati, a kamo li disati i mirisati. 

Ne znam ništa o mašinovođama, o tome se ništa ne priča.

Zna se kako su umrli/poginuli turčin-vozač šlepera koji je pronadjen sutradan, i loklani meštanin. Uzrok je trovanje, a o detaljima ću neki drugi put.

 

 

 

Edited by zmanic
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
25 minutes ago, namenski said:

Sloba je svesno ubio relativno dobro organizovanu vatrogasnu sluzbu ......... zna se kako se to radi, bez dupetanja sa ministarstvima za vanredne situacije .... , ni po jada .... ..... sluzbi koja bi se bavila time ukljucujuci i minimum edukacije gradjanstva .......  prepusten predsednicima opstina .... ....  a ne u pola noci probudjeni eksperti...

 

NIJE TO !

Godinama se već rade planovi na nivou države sa tim problemima u vezi.

Generalno se već dve decenije radi na objedinjavanju tzv. spasilačko - interventnih službi u jedan sistem: policije, vatrogasaca, spasioca, gorske službe, hitne pomoći i sličnih...

Tu stvarno ima milion problema: zajedničke komunikacije, baze podataka, karte, GPS-a, rukovođenje i komandovanje, nadležnost, kompetencije .......

I najmanji problem su sredstva i pare. Ogromna budžetska sredstva se već troše u gore navedenim službama.

Problem su ljudi i njihove navike i prohtevi. I ovih gore i nas dole. Ne bih sada da tupim o tome, a mogao bih do prekosutra. Sa stvarnim i jakim argumentima sa lica mesta. 

 

PS

Od pre par sati sam i zvanično penzionisani pripadnik jedne od gore navedenih državnih firmi, ;)

pa nije u redu da sada kakim "po svojima".

 

Edited by zmanic
  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, zmanic said:

NIJE TO !

TO je!

I nema potrebe da vices... ;)

Quote

 

Generalno se već deceniju radi na objedinjavanju tzv. spasilačko - interventnih službi u jedan sistem: policije, vatrogasaca, spasioca, gorske službe, hitne pomoći i sličnih...

Tu stvarno ima milion problema: zajedničke komunikacije, baze podataka, karte, GPS-a, rukovođenje i komandovanje, nadležnost, kompetencije .......

 

Cim vidim ovo da se godinama, decenijama radi na necemu, znam koliko je sati... :D 

Kad vidim i da ima milion problema - takodje... :D 

A kada neko ispise obrazlozenje kao ovo tvoje - znam i sa koje strane budzeta je bio, nista licno naravno... :) 

 

Quote

I najmanji problem su sredstva i pare. Ogromna budžetska sredstva se već troše u gore navedenim službama.

I ovo, da su najmanji problem sredstva i pare, mogao je da napise samo neko sa one strane budzeta. :D 

Pare su uvek problem ili bi trebalo da budu, cak i tamo gde se preliva, a kamoli u Srbiji.

O trosenju budetskih sredstava, pa jos ogromnom, a da javnost zna malo ili nimalo - necu.

Sa sve parama stvari i problemi o kojima pricamo ne rade se da niko ne zna, nego najavnije moguce, do koske: nema niti sme da ima tajni, ne radi se o vojsci i ostalim bogomdanim prilikama da se mulja mimo ociju javnosti, opet nista licno naravno, ali dozvolices da o problematici znam i ja po nesto, profesionalno doduse...

 

 

Quote

Problem su ljudi i njihove navike i prohtevi. I ovih gore i nas dole. Ne bih sada da tupim o tome, a mogao bih do prekosutra. Sa stvarnim i jakim argumentima sa lica mesta. 

Ovo boldovano (bold tvoj) ti nije trebalo, ni malo: problem su ljudi, a bold je do koske birokratski: birokratama su uvek problem ljudi, eh, kad tih ljudi ne bi bilo, koliko bi im ivot bio laksi, stalno se nesto izmisljaju, zakeraju...

Sto se vas gore i dole tice - opet nista licno - ko bre vas sta pita: vi ste tu zbog nas, a ne mi zbog vas.

I one pare, onaj budzet - punimo mi...

Bice da je shvatiti to i silom ako treba uterati u poprilicno glava - najveci problem.


 

Quote

 

Od pre par sati sam i zvanično penzionisani pripadnik jedne od gore navedenih državnih firmi

 

Cestitam... :) 

Edited by namenski
Link to comment
5 hours ago, Tale said:

Nisam razumeo ko i šta viče. Liči na "Amonijak!" ali nisam siguran. 

 

I jako me nervira što niko ne pominje šta je sa mašinovođom. Kao da ga nije ni bilo.

Da, “amonijak!” reč koja u kriku zvuči kao “Agonija!” što nalazim dodatno uznemirujućim.

  • +1 1
Link to comment

Ovaj snimak ledi krv u žilama. Jezivo. I posle pogledaš onog uličarskog imbecila s napumpanim ustima kako je zaduženo za bilo jebeno šta u ovoj državi, a kamoli za zaštitu životne sredine. Sve su golog kretena postavili gde god su mogli. Ovo iz komentara u postu Đorđa, upravo je tako, jebavamo se s nekim glupostima ("godine uzleta") za šta neko skuplja honorare, da se kaže da se nešto radi na, dok oni uzleću, deca se dave

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Jeste Off, ali ovo sa pirotskim amonijakom otvara jedno skrajnuto, bojim se svesno, pitanje: odsustvo, ubivanje cak i minimalnih kapaciteta jedne drzave/drustva za reagovanje u vanrednim situacijama svake sorte, osim ratne, a ni ona nije bez potrebe da je sa barem rudimentarno razmatra, takva su vremena...

Problema koji su postpetooktobarski mladolideri u svojoj okupiranosti stratosferskim problemima :isuse: i problema koji njihovom nasledniku vucicu i njegovima u svojoj gluposti i dupetanju tehnikama, helikopterima, kamionima i avionima na pamet ne pada.

Sloba je svesno ubio relativno dobro organizovanu vatrogasnu sluzbu, sa sve mehanizmima dobrovoljnosti, prikljucio je policiji i obesmislio i strucno i organizaciono.

I naravno, znao je zasto to radi: jebalo se njemu za efikasnu vatrogasnu sluzbu i sluzbe spasavanja, trebalo mu je pod jednu kapu sto vise uniformi i cinova koje su dobili i vatrogasci... :isuse: 

Naravno, nema potrebe izmisljati onu cuvenu rupu na saksiji ili ozbiljnost neke nedajboze situacije leciti uobicajenim angazovanjem vojske kojoj to em nije pos'o, em nije niti treba da bude osposobljena i obucena za reagovanja na razne amonijake.

Zna se kako se to radi, bez dupetanja sa ministarstvima za vanredne situacije, ni po jada da se iskustva spolja lokalno prilagode i da se poradi na centralizovanoj - i organizaciono i tehnicki i kakogod - sluzbi koja bi se bavila time ukljucujuci i minimum edukacije gradjanstva koji nece biti prepusten predsednicima opstina, gradonacelnicima i policiji koja, BTW, u takvim situacijama postaje #2, dok odluke donosi neko kome je to posao, a ne u pola noci probudjeni eksperti...

Samo što vojska već 60+ godina ima rod kojem je baš ovo opisano nadležnost :D

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Bambula said:

Samo što vojska već 60+ godina ima rod kojem je baš ovo opisano nadležnost :D

Kazes to kao da je to nesto dobro...

A to je samo (jos) jedna od socrealistckih gluposti, doduse donekle u duhu vremena (i u mnogo drugih zemalja, kako na Istoku, tako i na Zapadu): zna se i znalo se sta je posaotm vojsketm, sto naravno ne znaci da se ona nece da angazuje i mimo strogo vojnog posla kada je bas frka, frka, jer nema te mirnodopske organizacije koja moze i treba da se uhvari u kostac sa posledicama - nedajboze - istinski velike mirnodopske katastrofe, poput na primer svojevremeno zemljotresa Skoplju, kada je, osim mehanizacije i vojne organizacije trebalo i pripucati na tradicionalnetm turiste po mestima u haosu i na kojima ima sta da se nadje...

To su sasvim odvojene stvari i vojska tu nema sta da trazi, osim eventualno i ustede radi deljenja pojedinih resursa kao sto su letelice, mada je, s obzirom na sve vecu specijalizaciju i to sve vise upitno.

Obaska sto postojanje necega u trajanju od 60 godina nije argument da se radi o necemu sto je OK.

Jer nije.

 

I - da skratimo pricu - nemoj mi samo o vojsci koja je uvek uz narod, poverenu prvo u vojsku i SPC ili  bese obrnuto :D: radi se o skoro pa dijametralno suprotnim problemima, potrebama, obukama, ako se bas hoce i nacinima razmisljanja pa prema tome i obuke/edukacije...

I - situacijama, poput pirotske na primer, kada su i policija i vojska pod #2 i #3 i kada je nuzno, neophodno da slusaju nekoga kome je to posao.

Link to comment

Vidiš sve službe koje imaju dodira sa pomenutom situacijom na obuku odlaze u centar u Kruševac,tako da bez vojske ne može :D

 

Jedna četa ABHO združeno sa inženjerskom četom imaju tehniku koju svaka civilna i druge organizacije mogu samo da sanjaju.Uz to u srećnija vremena po vojsku ovo u Pirotu bi bilo rešeno za dan,a mnogi bi bili ubedjeni da se nije ni dogodilo :)

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Bambula said:

Vidiš sve službe koje imaju dodira sa pomenutom situacijom na obuku odlaze u centar u Kruševac,tako da bez vojske ne može :D

 

Jedna četa ABHO združeno sa inženjerskom četom imaju tehniku koju svaka civilna i druge organizacije mogu samo da sanjaju.Uz to u srećnija vremena po vojsku ovo u Pirotu bi bilo rešeno za dan,a mnogi bi bili ubedjeni da se nije ni dogodilo :)

Ne znam kako da ti ovo kazem, a da se ne uvredis... :D 

Ali nam je svima - a ni tebi ne bi skodilo - da se manemo te bajke o svemoci vojske, danasnju srpsku da preskocim.

Vojska je vojska, a pricu o ubedjenosti mnogih da bi, da je samo vojska uzela stvari u svoje ruke, nije nista dogodilo - mani.

 

Na stranu to da se be vojske ne moze - moze i mora itekako, jer jedno je vojna ABHO, a nesto sasvim, sasvim drugo organizacija stvorena i obucena za najrazicitije intervencije, od pirotske, pa do eno zmanic pomenu - gorske sluzbe spasavanja, itd, itd...

 

Poslusaj me i mani se vojske kada je ova tema u pitanju bolje bi ti bilo... :D 

 

I, da :D:

 

Quote

Vidiš sve službe koje imaju dodira sa pomenutom situacijom na obuku odlaze u centar u Kruševac,tako da bez vojske ne može :D

I vojna muzika ima dodira sa muzikom...

Al' nije muzika... :D 

  • +1 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...