Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

singere, sve ok, ali ljubav prema djetetu nije kvalitativno bas toliko razlicita od ljubavi prema drugim bliskim iz okruzenja, s tim sto malo dijete naravno apsolutno zavisi od roditelja ili staratelja

kladim se da, da je posravljeno pitanje da li biste postali neuracunljivi da vam neko napadne supruznika, roditelja, brata, sestru, opet odgovor bio isti.

apstrahuj zavisnost djeteta od roditelja.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zna li se kako su mu ušli u trag? Ovako kako je opisano, deluje prilično neuhvatljivo osim ako se nekom poverio, ili ako ga je kao sumnjivog prijavio automehaničar...

 

mogućno da su propitivali celu varoš ko je, s kim je i gde te noći bio. 

onaj mu drugar otkrio da je noć proveo s ortakom iz beograda te da su zato krenuli dalje.

Link to comment

Zna li se kako su mu ušli u trag? Ovako kako je opisano, deluje prilično neuhvatljivo osim ako se nekom poverio, ili ako ga je kao sumnjivog prijavio automehaničar...

 

Čim je pristao na poligraf, kladio bih se da su već imali kakve-takve dokaze, ne bi sigurno samo na osnovu neke sumnje mogli da ga nateraju da se inkriminiše.

 

meni je mnogo mutno sve ovo...

Link to comment

singere, sve ok, ali ljubav prema djetetu nije kvalitativno bas toliko razlicita od ljubavi prema drugim bliskim iz okruzenja, s tim sto malo dijete naravno apsolutno zavisi od roditelja ili staratelja

kladim se da, da je posravljeno pitanje da li biste postali neuracunljivi da vam neko napadne supruznika, roditelja, brata, sestru, opet odgovor bio isti.

apstrahuj zavisnost djeteta od roditelja.

 

ma ja tek ne mogu čudom da se načudim o povezanosti majke i deteta jer je to tek veza. možda ja ne bih imao priliku ni da reagujem koliko bi me majka njena pretekla.

 

sve u svemu, haludža. opasna.

Link to comment

Zna li se kako su mu ušli u trag? Ovako kako je opisano, deluje prilično neuhvatljivo osim ako se nekom poverio, ili ako ga je kao sumnjivog prijavio automehaničar...

 

Čim je pristao na poligraf, kladio bih se da su već imali kakve-takve dokaze, ne bi sigurno samo na osnovu neke sumnje mogli da ga nateraju da se inkriminiše.

 

 

Mislim da, kad je auto uključe u celu stvar, sve postaje mnogo lakše. Tu su onda i tragovi guma, i ljudi su možda videli auto, a slutim i da su ti "prijatelji" iz Bajmoka možda nešto posumnjali pa podelili svoje sumnje s policijom.

Edited by Turnbull
Link to comment

da li se vi zapravo postavljate na mesto tog oca? pa osveta i ubistvo ubice njegove ćerke bi mu trebali biti poslednja opcija.

sada treba da skupi snage i svega onog dobrog u sebi. da voli svoju ženu i decu još više, da im pomogne da prebrode sve ovo. da organizuje selidbu porodice u drugi kraj zemlje ili ako je moguće još dalje. da započnu život ispočetka...to bih uradio na njegovom mestu. u sistem ne verujem ali isto toliko ne verujem ni u ljude iz okoline, tako da ne bih pokušavao da organizujem neke mitinge i proteste.

jebote, ostao je bez ćerke a vi bi na njegovom mestu dokrajčili celu porodicu...

:ziga:

Link to comment

[troll on]

Fascinantno mi je kolika se prašina digne oko ovakvih slučajeva, a mahom ignorišu svakodnevna ubistva dece po raznim ratištima širom sveta, samo zato što su geografski udaljena.

[/troll off]

 

Meni je to fascinantno od postanka medija. Kako se odredjuju prioriteti i kako covecanstvo pristaje na njih mogu da opravdam samo trzisnom ekonomijom.

 

Inace, "stavljanje na mesto oca" je najocekivaniji moguci poriv kod svakog empaticnog bica. Takodje, umetanje razuma u ovako mucnu pricu meni je tesko razumljivo. Ali kako god, vec smo se podelili na razumne i nerazumne, nosicu ovaj teret necivilizovanog majmuna ili kako rece Vasa "bezobraznika i dripca". 

 

Neki smo losi a neki ste dobri, uzivajte (da ne idem sad da patetisem na "departure" ali vreme je da se i ja odjavim sa ovog mesta na neko nadam se duze vreme.)

Edited by Caligula
Link to comment

Neki smo losi a neki ste dobri, uzivajte (da ne idem sad da patetisem na "departure" ali vreme je da se i ja odjavim sa ovog mesta na neko nadam se duze vreme.)

aj, ne kenjaj sad i ti.

svi ste, bre, nenormalni.

Link to comment

Mislim da, kad je auto uključe u celu stvar, sve postaje mnogo lakše. Tu su onda i tragovi guma, i ljudi su možda videli auto, a slutim i da su ti "prijatelji" iz Bajmoka možda nešto posumnjali pa podelili svoje sumnje s policijom.

 

IDK, tragovi guma mogu nešto da potvrde, ne mogu direktno da odvedu do nekog mesara u Surčinu. To da je neko video auto ne razumem, zar ljudi imaju običaj da zapisuju registracije onako bezveze, za svaki slučaj?

 

Da su ga lokalci prijavili zvuči mi najverovatnije.

Link to comment

aj, ne kenjaj sad i ti.

svi ste, bre, nenormalni.

 

Ma vidim da je to postala neka vrsta ucene i argumenta, pa ko velim daj i ja da ucenjujem, kao.

 

Inace prijace mi pauza generalno. Kako god, ne vidim da je bilo ko ovde rekao bilo sta strashno.

Link to comment

Zna li se kako su mu ušli u trag? Ovako kako je opisano, deluje prilično neuhvatljivo osim ako se nekom poverio, ili ako ga je kao sumnjivog prijavio automehaničar...

 

Čim je pristao na poligraf, kladio bih se da su već imali kakve-takve dokaze, ne bi sigurno samo na osnovu neke sumnje mogli da ga nateraju da se inkriminiše.

 

Npr. neko od meštana vidi kola iz drugog grada, uz malo truda utvrdi se broj tablice, odatle se uz malo sreće stigne do vlasnika, onda uz još malo truda do vlasnikovog broja mobilnog, onda zapisi sa baznih stanica pokažu gde je sve vlasnik telefona i automobila bio u noći otmice...

Link to comment

mogućno da su propitivali celu varoš ko je, s kim je i gde te noći bio. 

onaj mu drugar otkrio da je noć proveo s ortakom iz beograda te da su zato krenuli dalje.

 

+ ko je tog dana došao u mesto, kad je otišao, da li je bio sam, kolima ili peške, muško ili žensko, ranije osuđivan ili ne, i tako je skup sumnjivih sužavan. Mesto nije veliko, radom na terenu se dolazi do podataka da je "komšija preko puta ulice imao neke goste".

 

Verujem da su i druge grupe slično pročešljavali, na primer društvo sa letovanja sa kog se upravo bila vratila...

 

Jako mi je žao. Želeo sam da ishod potrage bude: pobegla sa nekim kog je upoznala na moru.

Link to comment

Npr. neko od meštana vidi kola iz drugog grada, uz malo truda utvrdi se broj tablice, odatle se uz malo sreće stigne do vlasnika, onda uz još malo truda do vlasnikovog broja mobilnog, onda zapisi sa baznih stanica pokažu gde je sve vlasnik telefona i automobila bio u noći otmice...

 

Pa da, to je malo mesto, takav neko sigurno nije ostao neprimećen, sve i da ništa nije uradio

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...