Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa da li je neuračunljiv ili je imao traumu? To ne da nije isto, već je svetlosnim godinama daleko jedno od drugog. Evo definicije neuračunljivosti iz KZ:

 

Quote

Neuračunljiv je onaj učinilac koji nije mogao da shvati značaj svog dela ili nije mogao da upravlja svojim postupcima usled duševne bolesti, privremene duševne poremećenosti, zaostalog duševnog razvoja ili druge teže duševne poremećenosti.

 

Dakle, ako neko tvrdi za svoje dete da je neuračunljivo, on praktično tvrdi (i) da ono ne kontroliše ili ne razume šta radi; i (ii) da je to zbog toga što je to dete duševno bolesno, privremeno ili trajno duševno poremećeno ili zaostalo u razvoju. To što je neko preživeo neku traumu u nekom trenutku ga apsolutno ne kvalifikuje automatski za neuračunljivost, a posebno ako je to neka trauma koja je stara godinama. Meni ovi klipani na snimku pre svega deluju i da vrlo dobro kontrolišu i da vrlo dobro razumeju šta rade, jer ne bi to radili u grupi, ne bi se inače snimali i cerekali u isto vreme, pa to još i delili na mrežama. Mislim, ako je Malčanski berberin ocenjen kao uračunljiv, ovi su uračunljivi sigurno.

Edited by Ayatollah
  • +1 7
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naravno da je to glupost što je napisano. Na N1 sam pročitala o traumi, ne piše kakvoj ni šta. Pa hajde, veštači. Inače, može traumatski poremećaj da bude i na nivou neuračunljivosti, iako ne mora. 

Link to comment

ne znam ni shto se aka taj otac toliko, kad svakako nece biti nishta. bice jedino u sluchaju da profesorka moze da istera veceg medjeda na svoju stranu, e onda ima mesta sekiraciji za roditelje jadnih malih neurachunljivih osoba.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment

Tek sinoc su mi pokazali taj video sa profesorkom: citajuci pricu ovde, mislio sam, stekao utisak da se radilo o starom trulom 'fazonu' sa izmicanjem stolice dok zrtva stoji...

Majmun je zenu bukvalno izvrnuo, izbacio sa stolice dok je ful sedela, sto ce reci da se radi o svesnom, bahatom, klasicnom силеџијству...

To treba izdvojiti, da niko ne vidi, i dobro izmlatiti ali mu ne dati da place... 

  • +1 4
Link to comment
14 hours ago, aram said:

ćerka mojih prijatelja, prvak Srbije u jednom ozbiljnom borilačkom sportu još iz pionirskih kategorija, godinama je trpela vršnjačko nasilje. a sve vreme je mogla morona koji ju je maltretirao da polomi od batina. ali je naučena da se to tako ne radi, da nije lepo. godine su od 3. do 7. razreda OŠ. počelo je tako što ju je jednom rukom povukao za kosu ka klupi, a drugom udario po temenu tako da je nosom udarila u klupu i počela da krvari. sreća da joj nije polomio nos. bezbroj sastanaka, bezbroj neodržanih obećanja, potuno boljenje spolovila od strane škole, napasnikovih roditelja, policije... dok maloj jednom nije pukao film i unakazila ga od batina. onda je krenula frka i bilo bi loše po devojčicu da njena mama nije uredno sačuvala sve i jedan papir o ovoj višegodišnjoj agoniji. krelac je sam tražio da ode u drugu školu, bilo ga sramota što je dobio batine od devojčice. 5-6 godina kasnije, kad je već bila na fakultetu, ispričala je roditeljima da je išla u njegovu novu školu, a kasnije i u srednju, da mu zapreti pred što više učenika da će opet da ga bije ako samo čuje da je nekog opet maltretirao.

 

Mogao je da bude epilog i da je saceka negde i izbusi nozem sa ledja. Samo kazem, to okretanje protiv nasilnika moze da podje na bilo koji od ta dva nacina.

Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

Mogao je da bude epilog i da je saceka negde i izbusi nozem sa ledja. Samo kazem, to okretanje protiv nasilnika moze da podje na bilo koji od ta dva nacina.

pa onda šta, trpeti i ćutati? jer niko ko bi trebalo da taj problem reši nije to uradio.

@ToniAdams svi pišu da jeste tačno, isključeni iz škole

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, aram said:

pa onda šta, trpeti i ćutati? jer niko ko bi trebalo da taj problem reši nije to uradio.

@ToniAdams svi pišu da jeste tačno, isključeni iz škole

 

Ne, nisam to rekla. Ovaj tvoj primer je pozitivan primer samoodbrane, ima ih i ne tako sjajnih, to je sve.

Link to comment
14 hours ago, Ayatollah said:

Kako neuračunljivo dete uopšte može da ide u školu? Stvarno bih voleo da popričam sa tim doktorom koji je ovo napisao.

 

neuracunljivost nije medicinska kategorija vec pravna. 

tako da sa tim papirom moze da obrise onu stvar.

Link to comment

S obzirom na godine, a i nevezano, da se ovo tumači kao treći stepen nasilja gde se aktiviraju institucije, a ne samo školske mere (izbacivanje iz škole), a uzevši u obzir i godine, trebalo je prijaviti policiji pa da ih pozovu na razgovor. Iz mog iskustva, kod nasilnika to daje najbolje rezultate,

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, *edited by mod said:

Pa i jeste prijavljeno policiji i tužilaštvu 

 

E pa dobro, super. To je u stvari najvažnije, u ovom slučaju, a i u mnogim drugim jeste ili bi bilo najefikasnije.

Samo bi bilo dobro da je uvremenjeno, tj. da su odmah otišli malo da popričaju, a ne sad da se lepo spreme s advokatima, itd.

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...