Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Sad sam se setila jednog starog slučaja.

Žrtva je gimnazijalac koji je umro ne probudivši se iz kome. Ubijeni je bio sestrić one sudije, Maja mislim da se zvala, bila je portparol nekog suda, reecimo Višeg ili Specijalnog. 

Napali su ga u hodniku između zgrada,jer je škola uvučena u dvorište između. Sramna odbrana je bila da se sam sapleo. Veštak našao da bi mali svakao umro zbog aneurizme.

Niko nije bio kriv.

Sve se dešava negde početkom 2000-ih.

 

Možda će se neko setiti da li su ubice bile deca nekog "značajnog".

 

Koreni zla su mnogo duboki i nisu samo od juće.

Edited by Arkadija
  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, Arkadija said:

Sad sam se setila jednog starog slučaja.

Žrtva je gimnazijalac koji je umro ne probudivši se iz kome. Ubijeni je bio sestrić one sudije, Maja mislim da se zvala, bila je portparol nekog suda, reecimo Višeg ili Specijalnog. 

Napali su ga u hodniku između zgrada,jer je škola uvučena u dvorište između. Sramna odbrana je bila da se sam sapleo. Veštak našao da bi mali svakao umro zbog aneurizme.

Niko nije bio kriv.

Sve se dešava negde početkom 2000-ih.

 

Možda će se neko setiti da li su ubice bile deca nekog "značajnog".

 

Koreni zla su mnogo duboki i nisu samo od juće.


Unuk ili tako nesto Save Kovacevica? To je kod gimnazije Sveti Sava i Meka na Slaviji. Gurnuli ga, udario glavom o ivicnjak. 

 

I na kraju ih izvukli? :sad:

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Moonwalker said:


Unuk ili tako nesto Save Kovacevica? To je kod gimnazije Sveti Sava i Meka na Slaviji. Gurnuli ga, udario glavom o ivicnjak. 

 

I na kraju ih izvukli? :sad:

Praunuk, mislim.

 

Link to comment
14 minutes ago, Arkadija said:

Koreni zla su mnogo duboki i nisu samo od juće.

+1

 

Ove godine baš sve puca po šavovima, nasilje ozbiljno eskalira. Mi smo sad za prvi klasifikacioni period imali više izrečenih vaspitnih i vaspitno-disciplinskih mera nego za prethodnih nekoliko godina ukupno.

Pored vršnjačkog nasilja, pre nekoliko dana je na kraju velikog odmora u dvorište uleteo besan roditelj koji je sa svoja dva drugara došao da napadne sedmaka koji mu je navodno vređao ćerku. Koleginica koja je bila dežurna je bila na svom mestu u dvorištu, pa umalo da dobije batine.

 

  • +1 2
  • Hvala 1
  • Tužno 3
Link to comment

Evidentno je pucanje po šavovima na sve strane. Ja radim u javnoj službi i zadnjih nekoliko nedelja, bukvalno svaki dan dođe bar jedna stranka ( jedan dan ih je u niz bilo 7) koja ima "upadljivo" agresivno ponašanje. Juče smo imali incident da nam je došla bivša radnica da traži nešto što je ona zamislila da ima pravo ( a nema ,ni po jednom zakonu Srbije) i počela da nas vređa., da mene lično prati od kancelarije do kancelarije, da lupa štapom po stolovima. Na kraju će doći neko sa oružjem. i pobiti nas kao zečeve.

  • +1 7
  • Tužno 1
Link to comment

@Arkadija

Maja Kovačević Tomić mu je bila tetka, portparolka Specijalnog suda (sećaš je se sigurno kad je bilo suđenje ubicama Zorana Đinđića). 

Koliko je isto taj događaj bio strašan, prebili su momka na smrt. Ne znam šta je bilo sa ubicama, nisam ispratila do kraja :unsure:

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Valkyrie said:

@Arkadija

Maja Kovačević Tomić mu je bila tetka, portparolka Specijalnog suda (sećaš je se sigurno kad je bilo suđenje ubicama Zorana Đinđića). 

Koliko je isto taj događaj bio strašan, prebili su momka na smrt. Ne znam šta je bilo sa ubicama, nisam ispratila do kraja :unsure:

Da,da, to je ona. 

Ubice verovatno danas žive svoje ispunjene živote, bez kajanja, griže savesti, bez ikakve kazne.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
On 17.11.2022. at 10:03, Lord Stef said:

Od nastavnika se ocekuje da nikako fizicki ne reaguje u takvim situacijama, inace ima da pije disciplinsku ili krivicnu prijavu dok si rek'o 'eksterna'. Bio sam clan grupe za borbu protiv nasilja nekoliko godina, jedino sto smo mogli da radimo je da pozovemo sve ukljucene u incident u Pepsi sluzbu, porazgovaramo sa njima kako to nije lepo i vi ste svi drugari nemojte to da radite, par nedelja se javljaju ujutru na razgovor sa psihologom da ispratimo razvoj situacije i to je otprilike to. Eventualno se obavesti socijalno ako je ponovljeni prestup a oni to resavaju vrlo brzo i ekspesitivno kao i vazda sto su.

dete treba da leti iz škole posle ovoga (da ne kažem - tako je bilo u moje vreme, premeste se u druga odeljenja, druge škole, itd.)

 

On 18.11.2022. at 11:16, gospa buba said:

kako je to lepo napishesh nasilje u shkoli za dizajn..., a onda otvorish... dizajn koze na vozdovcu.

to kožarska?

  • +1 2
Link to comment

Nasilja je uvek bilo u školi, nije sad ovo ništa specifično™...

 

Ja sam ranije napisao to, počeće ljudi i deca da uzimaju pravdu u svoje ruke, pa će se postavljati pitanje, kako je mali™ mogao da pobije pola razreda dedinim pištoljem... Tako će pre ili kasnije da krene...

 

I onda će biti, pa kako oni su ga samo malo tukli, godinama, a on je doneo pištolj u školu... Preterano je reagovao™...

 

Desiće se da neće biti više nepreteranih reakcija, sve ide u ekstrenm i u eskalacije... A nisam siguran da to nije povezano sa oniom što smo pre pričali, o sve kraćem držanju pažnje...

 

 

  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Evidentno je pucanje po šavovima na sve strane. Ja radim u javnoj službi i zadnjih nekoliko nedelja, bukvalno svaki dan dođe bar jedna stranka ( jedan dan ih je u niz bilo 7) koja ima "upadljivo" agresivno ponašanje. Juče smo imali incident da nam je došla bivša radnica da traži nešto što je ona zamislila da ima pravo ( a nema ,ni po jednom zakonu Srbije) i počela da nas vređa., da mene lično prati od kancelarije do kancelarije, da lupa štapom po stolovima. Na kraju će doći neko sa oružjem. i pobiti nas kao zečeve.

 

A vi nemate neko obezbeđenje koje bi trebalo da reaguje u takvim situacijama, obuzda te likove i preda ih policiji? Koja bi onda trebala da ih procesuira, pa da se makar prekršajno kazne, itd...

 

Mislim, znam da nemate (ili imate neke penzose koji imaju problem da odu do WC-a, a ne da zaustave nekog agresivnog), pitanje je retoričko, ali je takvo ponašanje posledica nedostatka sistema, a ne nekakvog "pucanja". I u Švajcarskoj i Holandiji npr. bi se isto tako masovno ponašali da nema sistema koji to sprečava i sankcioniše.

Link to comment
10 minutes ago, Ayatollah said:

 

A vi nemate neko obezbeđenje koje bi trebalo da reaguje u takvim situacijama, obuzda te likove i preda ih policiji? Koja bi onda trebala da ih procesuira, pa da se makar prekršajno kazne, itd...

 

Mislim, znam da nemate (ili imate neke penzose koji imaju problem da odu do WC-a, a ne da zaustave nekog agresivnog), pitanje je retoričko, ali je takvo ponašanje posledica nedostatka sistema, a ne nekakvog "pucanja". I u Švajcarskoj i Holandiji npr. bi se isto tako masovno ponašali da nema sistema koji to sprečava i sankcioniše.

Imamo portire, ničemu ne služe.

 

Ovo drugo. "Pucanje" , tu sam mislila na stepen agresije koji je prisutan u ljudima i nedostatak etičkih kočnica da spreče tu agresiju. U jednom moralnom propadanju celog društva koje dobija stravične proporcije.

  • +1 5
Link to comment

šta ako se desi da muž, momak, partner, brat, otac, kogod...........organizuje ubijanje boga u sirotoj "deci" koja su se, jbg, preterala u šaljenju. slučaj trstenik

ili

otac ovog klinca u subotici.  i prihvati da plati punu cenu za "preteranu reakciju"

Link to comment

Pitanje koliko neko u tim trenucima razmislja trezveno o posledicama gde bi ga ova nedrzava rado predstavila kao primer sta se ne sme raditi iako ti maltretiraju ili biju dete i jebe im se za to,lakse pod tepih gurati nego resavati.

 

Jasno je samo da cemo se probuditi jednog dana i videti Usa scenario,5 mrtvih,20 ranjenih.

Edited by Bogotac
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...